Silesia Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Witam, mam zamiar wybrać się do Silesi w Krynicy
może ktoś coś napisać jakie warunki itd,
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: dorotka65 »

Byłam w 2016 i 2017 roku,jeszcze przed remontem.W 2018 w kwietniu byłam w sanatorium w Krynicy i chodziłam na spacery ,przyglądając się wielkiemu remontowi.Jak dla mnie wszystko było w porządku,basen ,zabiegi ,warunki lokalowe jak i wyżywienie.Poznałam tam osoby,które przyjeżdżają tam od kilku lat.Kiedyś ośrodek nazywał się Damis.Poszperaj w opiniach myślę,że będą pomocne.Ja myślę ,że jeszcze tam wrócę.Pozdrawiam
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Dorotka65, dzięki za odpowiedz i informację zamierzam wybrać się tam jesieniom, a w opiniach mało informacji ale jest dużo czasu więc na pewno ktoś coś napisze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: lawenda »

Witaj piotrek111. :kwiat:
Silesia jest sukcesywnie remontowana. Wszystkie pokoje jednoosobowe są już po remoncie, natomiast dwójki chyba jeszcze nie wszystkie, bo cennik mają na pokoje komfort (czyli te po remoncie) i standard (te przed remontem). Po remoncie powstała nowa kawiarnia w której można było potańczyć (marzec 2019). Jedzenie zawsze było urozmaicone i smaczne w formie bufetu szwedzkiego. Na obiad i kolację zawsze kilka dań na ciepło do wyboru. Mogę jedynie się przyczepić do śniadań, gdyż jak dla mnie trochę mało rożnych warzyw i sałatek......a może się czepiam, bo czegoś trzeba...... :lol: :?
Ogólnie jest ok. Baza zabiegowa na miejscu łącznie z basenem. Zabiegi ok.(choć borowina za mojego pobytu to plastry)
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Witaj Lawenda, dziękuję za informację przekonałaś mnie że to dobry wybór, więc będę dzwonił tam i zrobię rezerwację na października
Pozdrawiam .
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: dorotka65 »

W/g mnie to dobry wybór.Acha zapomniałam dodać,że parking przed obiektem był bezpłatny.Jak masz jakieś konkretne pytania dzwoń śmiało do recepcji wszystko Ci odpowiedzą.Na życzenie małą lodówkę wstawiają do pokoju.Rezerwuj już,my zawsze mieliśmy rezerwację pół roku wcześniej.We wrześniu jest Forum Ekonomiczne,tłumy ludzi i dużo imprez towarzyszących,przez co trochę utrudnień.W sierpniu festiwal Kiepury.Także myśl nad odpowiednim terminem w/g swoich potrzeb. We wrześniu można nazbierać grzyby,przede wszystkim kurki.Dla zdrowia polecam wyjazdy na gorące żródła na Słowację do Vrbova(Wierzbów)Pozdrawiam i miłego pobytu życzę. :kwiat:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: lawenda »

Mam nadzieję Piotrze,że będziesz zadowolony. Ja ostatnio bywałam w Krynicy w dwóch obiektach naprzemiennie. (Damis czyli Silesia i Jagiellonka) Z obydwu byłam zadowolona. Każdy ma swoje duże plusy i malutkie minusy, ale do obydwu wracam z przyjemnością. I tak jak napisała dorotka65 spotykam tam ludzi którzy wracają do tych obiektów co roku.
Pozdrawiam. :kwiat:
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Witam i dziękuję wszystkim za podpowiedzi, już dzwoniłem do Silesii po 6-tym będę robił rezerwację na turnus od 1-15 października.
Jeszcze raz dziękuję za opinie i pozdrawiam wszystkich. :kwiat:
piotrek111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 03 kwie 2014 21:41
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: piotrek111 »

Witam, rezerwacja zrobiona i zaliczka wpłacona jadę do Silesi od 01-18 października
Mam pytanie czy tam na miejscu organizują jakieś potańcówki i jak często.
Następne pytanie jak daleko jest do centrum (deptak) w minutach spacerkiem
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Silesia Krynica Zdrój

Post autor: Felice »

Spacerkiem 20 minut?
ODPOWIEDZ