Iwonicz-Zdrój "Piast"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: Dzia_dek »

Nie wiem dlaczego mi współczujesz? Ja będąc w Iwoniczu akurat na jedzenie nie narzekam. Pstrąg grilowany w "Barze na górce", albo
schabowy z kością w "Zdrojowej", a o sandaczu w warzywach już nie będę nawet wspominał, są wręcz palce lizać. Tak poza tematem. ;)
Piszesz "tylko wymieniłam miejscowość" i o to właśnie moje oburzenie. O miejscowość właśnie i opinię, która w pewnym sensie jest
niesprawiedliwa dla innych obiektów. Teraz ja Ci napiszę: nie ma się co burzyć, tylko kłania się czytanie ze zrozumieniem tematu
zagadnienia czyli uzdrowiska jako miejscowości, w której jest 13 obiektów sanatoryjnych oraz "Uzdrowiska Iwonicz" S.A. jako
przedsiębiorstwa do którego należy mniej jak połowa obiektów w Zdroju, w tym miedzy innymi wymieniony przez Ciebie "Excelsior"
oraz opisane w artykule gazety, "Stare Łazienki". To "Uzdrowisko" jak wynika z opisów "źle" (chociaż jest to pojęcie czysto subiektywne)
karmi swoich kuracjuszy. Jakoś nie słyszałem żeby na posiłki narzekali kuracjusze uzdrowiska Iwonicz zakwaterowani np. w "Górniku",
CRR lub "Sanvicie", a uwierz mi, że wiem o czym piszę bo jestem w Iwoniczu przynajmniej kilka razy w roku.
Rozpisałem się trochę i nie na temat, ale myślę, ze teraz zrozumiesz o czym pisałem wcześniej i nie będziemy więcej (bynajmniej ja nie
mam takiego zamiaru) wracać do tego tematu.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: anezobk »

Oj Dziadku,tobie nie współczuję tylko kuracjuszowi z Piasta Marek Konpa taki ma nick .a może nazwisko.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: Leon43 »

Dziadek ma rację. Bylem w Ziemowicie ktory tak jak pisałem wcześniej do eleganckich nie należy ale jedzenie smaczne. Mnie smakowało i mi wystarczało choc powiela się schemat z innnych sanatoriow. Co zostało z obiadu i śniadania czasem się objawia na kolacji w sałatce. Panie miłe i starają się. Co do kuracjuszy to zawsze będzie problem bo kazdy ma inne wymagania. U mnie byla para ktorej czesto nic nie pasowało i robili sceny. Jak ktos jest glodny to bar na gorce serwuje smacznie, sa tez smaczne i bardziej elegancko w Iwoniczance. Są sklepy...sa owoce.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: anezobk »

To super panowie, że tak się wam trafiło.
lidka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 29 wrz 2013 20:42
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: lidka »

kochani czy do sanatorium jedzie się dobrze jeść o sednie nikt nie pisze zabiegi dobrze jemy w dobrych restauracjach a zbiorowe żywienie to internat nie ma co wymagać ważne by było świeże i nie śmierdziało pozdrawiam trochę schudniemy na zdrowie
Awatar użytkownika
panakeja
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 26 cze 2019 15:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: panakeja »

Dzisiaj wrocilam z Iwonicza gdzie mieszkałam w Piaście. Największy problem i porażka to p.dyrektor. Nieokrzesana baba , która drze się na wszystko i na wszystkich . Personel boi się jej jak ognia . I nic nie zrobi bez jej wiedzy i decyzji.
1. Nawet jak przyjedzie się wcześniej , w recepcji można się zarejestrować i czekasz aż pokoje posprzątają czyli ok 12 najwcześniej
2. Należy zwrocić uwagę na tv. Nie wszystkie telewizory są na wysięgniku. Musialysmy przemeblować pokój , żeby moja lokatorka mogła oglądać TV . ( W regulaminie jest , że nie wolno tego robić, a panie sprzątające mogą poskarży dyrektorce i będzie awantura ) na szczęście nie miałyśmy problemów
3. Kran w mojej łazience jest rozregulowany , leci tylko wrzątek , a pod prysznicem też jest problem z uregulowaniem wody
4. Brak jakiejkolwiek lodówki gdziekolwiek . Na szczęście jest zima , ale mam słoneczny pokój i jak słońce zacznie świecić , to wędlina popsuła się .
4. Brak jakichkolwiek rozrywek . Jest bilard ale zaciął się zamek i nie można wyjąć bil.
5. Jednego dnia panowie oglądali mecz i o 22 musieli wyłączyc tv. ( Nie wszyscy wykupili -123zl) a mecz ogląda się miło w towarzystwie.
6. Poszliśmy na andrzejki do sąsiedniego sanatorium i zapytaliśmy p.pielęgniarki czy możemy przyjść ok 24 ( do tej godziny była potańcówka andrzejkowa). Padł zarzut, że nie zapytaliśmy p ,dyrektor i dlatego mamy być najpóźniej o 22:30 ( drzwi są pozamykane ) a dyrektorka albo by pozwoliła iść albo nie .
7. Czajnik tylko na korytarzu . Mam go przy swoim pokoju i już od 6 rano jest gotowana woda ( ściany są bardzo cienkie i wszystko słychać )
8. W innych sanatoriach gdzie byłam , w połowie turnusu była wymieniana pościel , tutaj nie ( po przyjeździe musiałam sama ją założyć , w sumie nie problem, ale zdziwiłam się ). Okazało się, że dyrektorka, zabroniła wymieniać pościel i ręczniki, więc należy mieć swoje. Ja wzięłam z mikrofibry bo mało miejsca zajmują w walizce
9. Trzeba mieć swój kubek i łyżeczkę , bo w pokoju nie ma.
10 . Trzeba brać swoje ręczniki . Bo dają jeden i ja go używam jak idę na kąpiel solankową.
11. Nie było żadnego wieczorku zapoznawczego , byłoby miło, gdyby kuracjusze poznali się ( jest to małe sanatorium ok 100 i tylko NFZ. ) Średnia wieku ok 60-70 i fajnie by było gdyby ludzie mieli do kogo buzię otworzyć . Ja mam 54 lata na szczęście znalazłam towarzystwo kilku osób w podobnym wieku. Na NFZ przyjechałam pierwszy i ostatni raz . Nie lubię chodzić po górach i ta okolica mi nie odpowiada.nastepnym razem składając wniosek poproszę o dogodną dla mnie lokalizację .
W sanatorium nie są organizowane wycieczki. Wszyscy korzystają z biura omnibus ( bardzo blisko ośrodka ) są ciekawe wycieczki w tym na Słowację . Podobno dyrektorka nie wyraża zgody na udział w nich ale nikt tego nie respektuje . Plusy...bardzo miłe i pomocne panie fizjoterapeutki.
Jeśli chodzi o posiłki to ja nie jestem wybredna i mnie smakują , choć zdarzyło się parę razy że nie zjadłam czegoś bo mi nie smakowało. Brakuje mi dżemu na tzw dopchanie się .
Jeśli ktoś chciałby więcej wiedzieć, chętnie odpiszę.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: Bibi2 »

Panakeja, dziękuję za opis i ocenę .
"Wypunktowałaś" Piast ale to chyba nie po raz pierwszy się dzieje.
Pani dyrektor widocznie jest dobrze umocowana :roll:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: Dzia_dek »

panakeja pisze:(...) Jeśli ktoś chciałby więcej wiedzieć, chętnie odpiszę.
No to może jeszcze /jeśli można poprosić/ kilka zdań na temat bazy zabiegowej
i samych zabiegów. Był taki czas, że zabiegi były w godzinach popołudniowych.
Może to się chociaż zmieniło?
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: aw21 »

Witam. Rok temu po południu zabiegi były we wtorki. Powiem tak ze nawet mnie osobiście się to podobało, można było gdzieś pojechać i pozwiedzać. Listopad i Grudzień mają krótki dzień. Co do bazy zabiegowej to ciasno i mało miejsca ale można wszystko ogarnąć. obsługa miła i pomocna. Najgorsza to pani dyrektor, ale nie trzeba się tym przejmować i robić swoje. P ;) ;) ozdrawiam, właśnie minął rok jak tam byłem i nie narzekał bym jak bym dostał tam znowu skierowanie. ;) ;) :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Iwonicz-Zdrój "Piast"

Post autor: GIENIA »

Jej specyficzny głosik słychać z daleka ;) gdy zbliża się w naszą stronę , najlepiej w tył zwrot i uniknąć spotkania :lol:

Panakeja ... dziękuję za napisaną opinię :kwiat:
ODPOWIEDZ