Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Natalia-C »

Tapamaraba, Muflon w Ustroniu, o ile się nie mylę, to jedna z tych piramid.
Znajomi byli w zeszłym roku i nie narzekali. Byli zimą, fakt że byli prywatnie. Ale jak grzeją, to przecież nie włączą ogrzewania tylko prywatnym :)
Tak czy inaczej, zabierz ciepłe bluzy i dresy na wszelki wypadek. Ja jadę nad morze i zabieram dużo ciepłych ubrań :)
Czekamy na Twój opis i wrażenia, miłego kurowania :)
Pozdrawiam
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Natalia -C tak zrobię zabiorę ciepłe rzeczy to mogę zrobić ale bazy zabiegowej sobie sama nie stworzę, a ponoć z opinii na pewnym portalu części zabiegów nie ma np.ponoć nie ma masaży ręcznych ponieważ brak kadry.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Natalia-C »

Tapamaraba, to prawda, bazy nie stworzysz.
Co do masaży, to chyba nie jest jednostkowy problem, ale ogólnopolski.
Dzwoniłam do sanatorium, gdzie będę pod koniec października z pytaniem właśnie o masaże i możliwość ich dokupienia. Podobno brak fizjoterapeutów, ma być dopiero później, to może w drugiej części pobytu uda się zapisać na masaże.

Trzymajmy się cieplutko i korzystajmy z tego co będzie możliwe. Pozdrawiam :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Natalia -C tak trzeba faktycznie brać to co jest dane bo zawsze może być gorzej.
Pozdrawiam
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Pietka 50+ »

Dobry wieczór, jestem po spotkaniu z przemiłą panią orzecznik w zabrzańskim ZUS-ie, która stwierdziła potrzebę rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym :D znaczy się wyjadę po raz pierwszy na turnus mający mnie postawić porządnie na nogi !. Nie ukrywam, że się cieszę bo już odrobinę ciężko mi się żyje z moim kręgosłupem... mam w związku z tym pytanie do osób ze Śląska, jak długo czeka się teraz na wyjazd ? Od lekarki otrzymałam informację, że 7 miesięcy, ale czy rzeczywiście tak jest ? Może ktoś to potwierdzić ? Pozdrawiam :kwiat:
matejko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 24 kwie 2021 16:35
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: matejko »

Witam. Orzeczenie lekarza w sprawie rehabilitacji wydane w październiku 2022r.Czekam do tej pory na skierowanie, ZUS oddział Śląski.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 644
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Ja zlozylem wczoraj wniosek w ciagu dwuch tygodni komisja ,jestem dobrej mysli :) Zus Bilgoraj -Lubelskie
Tienka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 14 lis 2022 23:00
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tienka »

Komisję mialam bardzo szybko po złożeniu wniosku, wciągu 2 tygodni. Obecnie czekam 2 miesiąc na termin i miejsce .(ZUS Lubelski). Trzeba uzbroić się w cierpliwość 🥴
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylwia166 »

Hej ja 2 stycznia złożyłam wniosek o rehabilitację i cisza ani wezwania na komisję ani decyzji. Kiedyś po miesiącu to już wszystko było jasne a teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
ilona71
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS Krynica Zdrój Leśniik Drzewiarz

Post autor: ilona71 »

Dziś dostałam skierowanie do Leśnika Krynica Zdrój od 16.03.2023. Papiery złożone do ZUS w maju 2022,komisja zaoczna w czerwcu z pozytywną decyzją. Zatem czas oczekiwania około 10mcy od złożenia wniosku. ZUS Warszawa.
Jakie obecnie warunki mieszkaniowe? Czy są jedynki i jak można zarezerwować ? Jakie wyżywienie? Jakie zabiegi ?
Będę jechała samochodem z okolic Warszawy 16.03 i mogę zabrać chętnych. Może ktoś też ma ten termin i to sanatorium-razem raźniej :D
ODPOWIEDZ