Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylwia166 »

Ilona w Leśniku byłam co prawda w dwa lata temu, ale nie sądzę, żeby wiele się zmieniło. Na stronie masz formularz rezerwacyjny i możesz zarezerwować pokój, jedynki są mi się udało 🙂. Pokoje są różne lepsze i gorsze ja miałam 429 i był super. Samo sanatorium wtedy było bardzo ok, chociaż słyszałam ostatnio opinie, że wyżywienie bardzo się popsuło. Już możesz zacząć ćwiczyć kondycję, sanatorium jest na dość wysokiej górce, pierwsze dni nie są łatwe, ale człowiek szybko się przyzwyczaja. Rehabilitacja była na bardzo dobrym poziomie, tylko basenu brak. Jak masz jakieś pytania to pisz. Ja wczoraj dostałam decyzję o przyznaniu rehabilitacji teraz około roku oczekiwania na wyjazd
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Potwierdzam sanatorium super -fajne ,staraj sie o pokoj od glownej ulicy bo to od poludnia i pokoje z balkonami ,bo w skrzydle nie bardzo bym polecal,parkin przy obiekcie bardzo maly,sanatorium zadbane czyste i w centrum
ilona71
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ilona71 »

Bardzo dziękuję. Zaczynam ćwiczyć :lol:
ilona71
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ilona71 »

Sylwia,a jak jest z zabiegami ? Czy wcześniejszy przyjazd oznacza lepsze zabiegi ?Czy zabiegi rozłożone są na cały dzień - czy do południa ? Czy można przełożyć zabiegi kiedy pojedzie się na całodzienną wycieczkę
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS Krynica Zdrój Leśniik Drzewiarz

Post autor: jarkoz »

Witam ilona71, na rezerwację jedynki jest już za późno. Uprzedzam że parking pod Leśnikiem jest bardzo drogi , 350-450 zł za turnus 24 dni . W Urzędzie Miasta można wykupić miesięczny abonament na parkowanie w strefie parkowania za ok 100 zł. Albo parkować za darmo wzdłuż ulicy Piłsudskiego od Hawany w stronę wyjazdu na Nowy Sącz.
ilona71
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lut 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ilona71 »

Zarezerwowałam sobie dwójkę . O której godzinie najlepiej być aby uniknąć kolejek przy przyjęciu i u lekarza ?
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Witam ,zlozylem wniosek 2 lutego ,do dwoch tygodni bedzie komisja ,(tak pani w okienku powiedziala )22lutego otrzymalem pismo ze 7 marca komisja ,dzisaj dzwonia z Zus ze komisja bedzie 16 marca :evil: ,wykoncza mnie nerwowo :lol: ,jak orzecznik stwierdzi zasadnosc rehabilitacji to im wybacze :lol:
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Ja złożyłam 9 lutego dokumenty dotyczące przedłużenia świadczenia rehabilitacyjnego ale po dzień dzisiejszy cisza .Moje świadczenie wygasa 30 marca tak więc już za chwilę .Mam nadzieję ,że lada dzień dostanę zawiadomienie o miejscu i czasie kiedy i gdzie mam się stawić .
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bonia50+ »

Witam :D
Mam pytanie może ktoś był w podobnej sytuscji
A mianowicie :wniosek do ZUS wysłałam we wrześniu w październiku otrzymałam zacznie informacje o potrzebie rehabilitacji w systemie stacjonarnym, ale od dwóch miesięcy jestem na emeryturze. Moje zapytanie czy w takiej dytuacji ZUS cofnie decyzję orzecznika.
Proszę o info.
Pozdrawiam
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jarkoz »

bonia50+proponuję zadzwonić do warszawskiego Zusu, tam bardzo miłe panie udzielą informacji.
Podaję telefon 22 714 21 88.
ODPOWIEDZ