Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Kleinehexe »

P-siak, możesz spróbować poprosić o zmianę terminu. W 2020 r. też otrzymałam termin rehabilitacji z ZUS-u, który bardzo mi nie leżał. Odesłałam skierowanie wraz z pisemną prośbą o zmianę terminu. Tyle że u mnie chodziło o sytuację w pracy, co szczegółowo w piśmie opisałam. Przy okazji poprosiłam o konkretne sanatorium, w którym byłam już wcześniej i wróciłam bardzo zadowolona. Do obu próśb łódzki ZUS się przychylił.😃 Może warto spróbować.
Życzę pomyślnie załatwionej sprawy. :kwiat:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Dziękuję. Napisałem maila do głównej orzecznik mojego województwa, również przez platformę ZUS do działu rehabilitacji ,ale na razie cisza. Pani po drugiej stronie telefonu mówiła, iż nie może zmienić,musi mieć polecenie głównej orzecznik. Jutro podjadę do miejscowego ZUS i przedstawię potwierdzenie z biura wczasowego.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Zmieniono mi termin -Osieczek 10 września. Pewnie niewielu ma jeszcze ten wrześniowy dzień rozpoczęcia rehabilitacji.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

P-siak suoer ze ci się udało zmienić ten termin i teraz tylko spokojnie czekać na wyjazd😊 Ja nadal czekam na termin i miejsce i jest takie trochę denerwujące 🤭Nie ważny termin ale fajnie by było wiedzieć gdzie ZUS mnie wyślę Pozdrawiam wszystkich
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Osieczek 10 września Witam i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam, nie znam Osieczka, ale dobrze, że przesunęli , cieszyć się.... Krysia też czeka na przydział, spokojnie, przydzielą, będzie dobrze...a mnie pierwsze skierowanie anulowali, bo ośrodek nie podpisał umowy..( oficjalnie tak mówiła Pani z Zus-u, czasy ciężkie, podwyżki cen wszędzie, może też i ośrodek chciał, nie wiem)....

I teraz też mam przydział od września z ZUSu, dokładnie od 4 go, ale szpital kolejowy w Ciechocinku.... Byłam tam już i ok.ok........
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę Wszystkim...
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Muzyczko 🌷jak fajnie ze już wiesz gdzie jedziesz i czego się możesz spodziewać 🚴‍♀️🚶🏻‍♀️💃🏿 Ja tez bym już chciała wiedzieć gdzie ale wiem ze muszę uzbroić się w cierpliwość 😃 Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Osieczek 10 września,pozdrawiam.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: alaxa »

Miejscowość może i nieciekawa, ale ci co byli chwalą sobie zabiegi, do tego na termy do Mszczonowa całkiem blisko, więc będzie OK. Jak się nie ma co się lubi...to się lubi co się ma ... Pozdrawiam i udanego pobytu życzę :kwiat: :kwiat: :kwiat: :)
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Witajcie kochani, proszę meldujcie się gdzie macie skierowanie i kiedy 😊 ja nadal czekam a dziś w nocy miałam sen moje sanatorium było na wsi w jakiejś oborze zero zabiegów , tereny nieciekawe bo w promieniu kilometra tylko same pola 😱
ODPOWIEDZ