Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Witam.
W ubiegłym tygodniu słyszałam osobiście ,że do końca września nie mają juz wolnych terminów na prewencję rentową w systemie stacjonarnym i ponoć we wrześniu mają zawierać jeszcze umowy z nowymi ośrodkami.
Pozdrawiam .🙂
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: viola74 »

I właśnie to jest dziwne . Teraz będzie moja trzecia prewencja i chyba najdłużej wyczekiwana . Przecież ośrodki się nie skurczyły. Tym bardziej, że masa osób dostaje odmowy takie cudowne uzdrowienia serwują. Też dostałam odmowę, po odwołaniu już nawet bez komisji przydzielili mi prewencję. Na moją chorobę mogę starać się o prewencję dwa razy w roku , ograniczam się do roku a tu taki cyrk.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

viola74 jak dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź to masz przyznaną prewencję i podobnie jak ja oczekujesz na wyznaczenie miejsca i terminu ?
Życzę nam obu fajnego miejsca .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: viola74 »

Dokładnie, mam przyznaną prewencję i czekam na termin i miejsce. Dzwoniłam kilka razy z zapytaniem czy coś się ruszyło, za każdym razem dostaję tą samą odpowiedź " koniec września początek października". Przyjdzie wrzesień, październik zacznie się cyrk z wirusem i pojedziemy do d...y ;)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Witaj.
Próbowałaś może zapytać o zwroty...?

Osobiście wolałabym wyjechać jak najszybciej ewentualnie początek września ale nie mamy na to żadnego wpływu .
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: viola74 »

Dzisiaj dzwoniłam w sprawie zwrotów, niestety Pani mówiła ,że w opolskim nikt jeszcze w tym roku nie oddał . Poinformowała mnie również, że wrzesień jest już cały obstawiony. Ma coś być w październiku ale ile dostaną podpisanych umów tego nie wie . Pocieszyła mnie natomiast tym iż mają coś dostać na sierpień ale jest koniec lipca i jeszcze nie dostali żadnego pisma ani terminów. Pani sama stwierdziła ,że jeszcze nie było takiej sytuacji żeby ludzie czekali na prewencję pół roku albo dużej. Nie ukrywajmy nasz "kochany ZUS" nie jest z gumy a wszystkie świadczenia" typu + "oni wypłacają. Szkoda ,że nie myślą o osobach,które pracują na te wszystkie +.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

To czekamy cierpliwie obie.
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Krzysztof 30 »

Witajcie
ostatnio byłem w ZUS i pani dała mi tylko jedną kartkę do wypełnienia przez lekarza i powwiedziała że jak już lekarz wypełni to mam oddać
żądnej dokumentacji medycznej nic ??
może ktoś mi w skrócie powie jak się to wszystko odbywa w ZUS
Z góry dziękuje
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Dokumenty zaniesiesz na komisję.
Również z wnioskiem możesz złożyć kserokopie-kilka, nie kilkadziesiąt. Wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

witam wszystkich oczekujących ma przydział terminu
Ja tez czekam od 18 maja jestem ma świadczeniach i tez ciagle mówią ze brak miejsc ze może nowe będą najpierw w lipcu teraz już w sierpniu o tak chyba usr….🥲 To moja pierwsza prewencja na która bardzo liczyłam ze mi trochę pomoże w dojściu fo sprawności -pozdrawiam piszcie jak coś się ruszy
ODPOWIEDZ