Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bibi2 »

Malina , wniosek o prewencję rentową wypełnia lekarz (POZ lub specjalista).
Do wniosku dołączamy dokumentację medyczną (kserokopie) i dostarczamy lub wysyłamy do ZUS-u.
Po bliżej nie określonym terminie (teoretycznie miesiąc) otrzymujemy informację o zaproszeniu nas komisję do lekarza orzecznika lub decyzję o przyznaniu turnusu rehabilitacyjnego lub nie. Jeśli zaproszą nas na komisję należy wziąć ze sobą oryginały dokumentów.
Mogą przyznać rehabilitację w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym (nie ma zasady), ale trzeba odczekać 14 dni na uprawomocnienie się decyzji (czas na procedury odwoławcze). Po 14 dniach dostajesz decyzję i czekasz na przydzielenie miejsca i terminu . Czas oczekiwania jest różny, rehabilitacja prowadzona jest w ramach zwolnienia lekarskiego (nieobowiązkowo) podstawowy turnus trwa 24 dni.
To chyba tyle tak ogólnie.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Malina: stacjonarna, to wyjazd. Ambulatoryjna,codziennie dojezdzasz,prowadzona jest w dużych miastach. Strzelam:jak masz 30
km do takiego ambulatorium,to dostajesz stacjonarną.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

Malina: w moim przypadku lekarz orzecznik zapytał jaki chcę rodzaj, ale on zasugerował, że stacjonarna (wyjazdowa) jest lepszym wyborem.
Iloncia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 28 kwie 2017 21:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Iloncia »

Ja złożyłam wniosek zus sosnowiec koniec stycznia, 21 luty mialam mieć komisję niestety poczta zawiodła i dostalam list po terminie.🫣 Dostalam drugi termin 6 marca komisja byla z potrzebą rehabilitacji stacjonarnej 😊 Teraz tylko czekać na termin i miejsce .Podobno termin może byc 3-4 kwartał 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

Ja też z ZUS Sosnowiec.Wniosek 15.01.2024r. Komisja i jednocześnie decyzja o rehabilitacji stacjonarnej 02.02.2024 r. Czas oczekiwania na wyjazd według Pani z recepcji to około 6 miesięcy, czyli potwierdza się III- IV kwartał 2024 r. :roll:
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

Wniosek złożyłem 26 luty, i 8 marzec decyzja o leczeniu przyznana, gdzie pojadę dowiem się pewnie za kilka-kilkanaście tygodni.
Awatar użytkownika
Honorcia69
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 25 cze 2019 14:21
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Honorcia69 »

Mam pytanie, czy ktoś wie jaki jest czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium z koszalińskiego ZUS ?
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

No to się doczekałam.Osieczek od 31.05,ZUS Rybnik tam wysyła,jak by nic bliżej nie było. :shock:
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Peggy »

😹wniosek do ZUS Radom złożony początek października 2023🐱
Lekarz orzecznik połowa listopada 2023😽
Skierowanie otrzymałam 8.03.24🐱
Wyjazd 7.05.24 r. Sanatorium Wieniec-Zdrój 😻
Układ krążenia 😹😹😹😹😹
Awatar użytkownika
Emi85
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 sty 2024 15:41
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Emi85 »

Ja składałam ZUS Radom wniosek wrzesień 2023 w listopadzie dostałam pismo z ZUS Lublin o potrzebie rehabilitacji . W styczniu dostałam skierowanie do sanatorium 22.03.24 Iwonicz Zdrój Narząd Ruchu
ODPOWIEDZ