Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bibi2 »

Bonia , niestety tak , rehabilitacja ucieknie Ci sprzed nosa :roll:
przykro
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Witajcie 🙂.3 tygodnie temu wysłałam dokumenty dotyczące przedłużenia świadczenia rehabilitacyjnego i po dzień dzisiejszy cisza ,a przecież zaświadczenie lekarskie jest ważne 30 dni...tak więc zadzwoniłam do mojego oddziału i uzyskałam informacje ,że z powodu bardzo dużej ilości decyzji do rozpatrzenia a braku lekarzy moje dokumenty będą rozpatrywane w niewiadomym czasie -aczkolwiek już wiadomo że będzie to rozpatrywane zaocznie bez mojego udziału i z powodu ustawy covidowej może przedłużą mi o 3 miesiące (na komisji we wrześniu dostałam jednorazowo 6 miesiącu ).Moje pytanie brzmi czy jeżeli faktycznie dostanę 3 miesiące to czy jest szansa w tak krótkim czasie na rehabilitację stacjonarną ? Zawsze miałam stawiennictwo osobiste i jestem ciekawa są wrażenia osób ,które miały takie decyzje zaoczne .
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bonia50+ »

Bibi, jarkoz dziękuję podpowiedź, niestety, ale nie jestem już płatnikiem składek. ZUS wystosował już pismo informujące o decyzji. Łudziłam się że skoro orzeczenie otrzymałam w okresie gdy byłam czynna, zawodowo to może!!! Niestety.

Pozdrawiam i życzę wszystkim pozytywnych orzeczeń i skutecznej rehabilitacji :kwiat: :serce:
DaruLa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 mar 2023 22:59
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: DaruLa »

Pietka 50+ pisze: 01 lut 2023 22:41 Dobry wieczór, jestem po spotkaniu z przemiłą panią orzecznik w zabrzańskim ZUS-ie, która stwierdziła potrzebę rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym :D znaczy się wyjadę po raz pierwszy na turnus mający mnie postawić porządnie na nogi !. Nie ukrywam, że się cieszę bo już odrobinę ciężko mi się żyje z moim kręgosłupem... mam w związku z tym pytanie do osób ze Śląska, jak długo czeka się teraz na wyjazd ? Od lekarki otrzymałam informację, że 7 miesięcy, ale czy rzeczywiście tak jest ? Może ktoś to potwierdzić ? Pozdrawiam :kwiat:
Ja składałam wniosek w Rybniku 2.11.22 i mam termin turnusu 18.04-11.05.23 :)
sylvia1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 mar 2023 22:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylvia1 »

Dzień dobry. Otrzymałam dziś decyzję zaoczną orzecznika że zasadne jest leczenie rehabilitacyjne (nauczyciel, głos). Ile obecnie się czeka w mazowieckim i co dalej? Jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę to mój pierwszy wyjazd. Dziękuję za wskazówki
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Gratuluję Sylvia, też złożyłam dziś i czekać będę..
Kiedyś słyszałam że dużo nauczycieli czeka i terminy są czasami za pół roku, a i 8 miesięcy, też to zależy jakie miejsca ma dany ZUS. Po pewnym czasie( czasem 4 miesiące czasu i dłużej się czeka) dostaniesz pismo z przydzielonym miejscem i powinni napisać co i jak. Na narząd głosu są różne ośrodki. Życzę powodzenia...i spokojnie czekaj... Jeśli chcesz i interesuje Ciebie jakiś ośrodek gdzie jest prowadzona rehabilitacja narządu głosu to możesz zaznaczyć u siebie w Zus-ie gdzie chcesz być, ale ja nigdy tak nie robiłam...
Serdecznie pozdrawiam 🙂
sylvia1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 mar 2023 22:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylvia1 »

Czy jeśli nie pasowałby mi termin ( mam zaplanowany wyjazd na początku września) to można przesunąć ? Czy wtedy całkiem rezygnacja?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Sylvia, nie miałam takiej sytuacji jedynie nachodziło mi się 3 dni na pobyt z funduszu na poszpitalne więc wtedy udało się skrócić pobyt z Zus-u... Trzeba też mieć nadzieję że może nie nałożą się terminy u Ciebie.. Gdyby tak było rzeczywiście, to możesz prosić o przełożenie, bo masz coś innego w tym czasie ale wtedy się przedłuża czekanie....na jeszcze dłuższe...
Jak chcesz to może napisz do nich, że nie mozesz we wrześniu... Kiedyś tak było że można było sobie wybrać termin , dawno temu, podawali różne miejscowości i terminy i to się niestety skończyło chwilę temu i niektórzy to co wiem to znają telefonu do ZUS-u i wiedzą jak się kontaktować i jak ustalać ale ja nie robię tego...to napisz, i na podaniu i też na kopercie napisz numer Twojej sprawy bo zawsze taki jest.....
Serdecznie pozdrawiam 🌹
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Kleinehexe »

sylvia1 pisze: 14 mar 2023 10:35 Czy jeśli nie pasowałby mi termin ( mam zaplanowany wyjazd na początku września) to można przesunąć ? Czy wtedy całkiem rezygnacja?
Sylwia1, możesz prosić o zmianę terminu. Zmieniałam termin, a nawet miejsce pobytu i ZUS Łódź się przychylił. Myślę, że ważne jest to, by dobrze umotywować swoją prośbę.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Też teraz przypomniałam sobie, że zmieniałam termin cztery lata temu z ZUS-u, ale to była różnica miesiąc czasu gdyż córka miała termin porodu i po prostu zmienili na wcześniejszy turnus... To nie czekałam wtedy długo....bo zasygnalizowalam, że w tym danym czasie nie mogę... najgorsze jest, że w momencie jak okaże się po przydzieleniu już, że trzeba zmienić, to wszystko wydłuża się w czasie i czeka się jeszcze dłużej... A ZUS informuje że nie ma wcześniejszych terminów ponieważ już zostały skierowania wydane i jest następne czekanie, różnie bywa.
Uważam jednak że można wcześniej poinformować że w takim a takim czasie Pani nie może wyjechać..... To co wiem są takie ośrodki bardzo przychylne i to rozumieją ale czasami też oni uważają że na rehabilitację powinniśmy być do dyspozycji ...hm ...

Serdecznie pozdrawiam 🌹
ODPOWIEDZ