Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: PabloPawo »

Krysiapff, ze mną jest taki problem, że ja nie fejsbukowy jestem, ja taki bardziej analogowy ;)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam, Droga Krystynko, cześć pozałatwiane, lecz nie wszystko,. Jak będę na miejscu po przyjeździe będę dalej załatwiać, oczywiście co i jak dam znać....
Cieszę się, że macie grupę na Facebooku -świetnie !!!!... Powodzenia!!!. Ale tak pomyślałam, że ścieżki górskie są wąskie i czasem wystarczy jedna osoba towarzysząca, by spokojniej i w ciszy pochodzić, a i tak jak pisze Pablo, że milo będzie mu pospacerować wspólnie... Może jednak jakiś znak rozpoznawczy czy kurteczka , czy kapelusik
czy apaszka....hi.... wspieram tylko ... Serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałych spacerów... Serdecznie pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Muzyczko cieszę się ze wszystko odzie po twojej myśli , trzymam
kciuki żeby to był super udany czas wypoczynku ,rehabilitacji 😎 PabloPawo Iwonicz jest podobno mały 🥸wiec …..Mam już koleżankę grupową do pokoju i to jest fajne 😎
Żeby nas tylko nie pozamykali to doczekam
Się w końcu rehabilitacji mojej ręki Dobrej nocy kochani
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Krystynko, fajnie,i jest koleżanka....do pokoju...i...pozytywne myślenie, brawo!!!; - tak trzymać.. dobrej nocki życzę Tobie i Wszystkim też... Uściski....
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Osieczek 10 września.
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: PabloPawo »

Formalnie to za 13 dni.
Awatar użytkownika
joannabis
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 100
Na forum od: 10 lut 2014 17:54
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: joannabis »

violet58 pisze: 21 lut 2012 11:13 Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Czy człowiek ze stabilną chorobą wieńcową ( zawał serca 2006), aktywny zawodowo - może liczyć na skierowanie z ZUS, do sanatorium w ramach wspomnianej prewencji rentowej? Czy na skierowanie takie mogą liczyć jedynie osoby przebywające na długotrwałych zwolnieniach lekarskich bądź z orzeczonym stopniem niepełnosprawności? Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie pomocne informację.
Ja pracuję już rok po długim L4 i teraz jadę dopiero do sanatorium.Nie wiem czy lekarze naprawdę mają taka niewiedzę ,czy to specjalnie...Sama sobie wydrukuj skierowanie i wypełnij ...niech lekarz tylko uzupełni i podbije.Powodzenia.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

No cóż wypada podziękować za radę, pomijając fakt że cytowany post ma ponad 10 lat. ;) :) :D
Od tego czasu byłem już kilkukrotnie na wyjazdach w ramach prewencji rentowej sponsorowanej przez ZUS, ale sprawa jest bardziej skomplikowana niż pisze joannabis. Owszem można wydrukować sobie druk PR-4 i poprosić lekarza o jego wypełnienie, ale to dopiero połowa sukcesu. Ostateczna decyzja uzależniona jest od decyzji lekarza-orzecznika ZUS. Nie mam pojęcia czy teraz takie komisje odbywają się zaocznie, czy wymagane jest osobiste stawienie przed oblicze orzecznika.
Pozdrawiam :kwiat:
patkawit
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2018 09:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: patkawit »

Oblicze :D
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

W tym roku pierwszy raz wyjechałem do sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS. Dla mnie super pobyt, dużo i dobrze dobrane zabiegi naprawdę mi pomogły. Przed wyjazdem nie miałem dłuższego L4, nie leczyłem się specjalistycznie, ale lekarz rodzinny doradził mi taką formę pobytu w sanatorium, skierował mnie na badanie, a wynik z badania był jedynym dokumentem (oprócz druku PR-4)jaki złożyłem do ZUS. Komisji lekarskiej nie miałem zaocznie, ale musiałem być osobiście. Orzecznik stwierdził zasadność prewencji i wylądowałem w okresie 25.06-18.07.2022 r. w sanatorium.
ODPOWIEDZ