Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agunia3 »

Wczoraj i dziś miałam telefon z Zus - wczoraj pani proponowała wyjątkowo Gdańsk ale odmówiłam bo za długa droga dla moich bioderek i dziś dostałam Iwonicz Zdrój. Obydwie propozycje ''ze zwrotów'' więc jadę trochę szybciej niż było planowane. Tak więc odbierajcie telefon bo są rezygnacje i może ktoś z Was też się załapie na szybszy wyjazd.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

agunia3 :? A kiedy miałaś komisję ? Gratuluję przydziału :kwiat: pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 31 lip 2021 13:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tomasz13 »

witam, proszę o informację w pewnej kwestii ,w przyszłym tygodniu mam komisję w sprawie sanatorium i w ostatnim tygodniu dowiedziałem się że mam planowaną operację na inne schorzenie niż które na które jadę na komisję. Moje pytanie brzmi czy na komisji zgłaszać doktorowi orzecznikowi o terminie operacji(pokazać skierowanie do szpitala)?chodzi mi o to by pobyt i czas po szpitalu nie pokrył się z terminem sanatorium. Obecnie pracuję. Proszę o informację w tej sprawie, dziękuję
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam, Jak Pan Tomasz uważa.... Pobyt w szpitalu nie powinien nałożyć się, gdyż czeka się dość długo na prewencję..., Czasem 4 miesiące, lub dłużej, czasem 3 miesiące..Nie wiem kiedy ta operacja... I jak długo będzie dochodzić się do sił.... może też lekarz powiedzieć że proszę zgłosić się dopiero po operacji i byłaby komisja jeszcze raz, ale nie jestem pewna..serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Tomasz13 pisze: (...) Moje pytanie brzmi czy na komisji zgłaszać doktorowi orzecznikowi o terminie operacji(pokazać skierowanie do szpitala)?
chodzi mi o to by pobyt i czas po szpitalu nie pokrył się z terminem sanatorium. (...)
Oczywiście, że zgłosić orzecznikowi taki fakt i i jak najbardziej pokazać skierowanie. Oprócz pokrycia się terminów
operacji i rehabilitacji mogą jeszcze istnieć bardzo istotne przeciwwskazania do obydwu świadczeń w krótkim czasie.
Nie napisałeś szczegółów /mało ważne dla nas/, ale po prostu mogą się wzajemnie wykluczać.
p.s. tak jeszcze poza tematem; szkoda, że nie opisałeś swojego pobytu w sanatorium "Józef".
Taki opis /a niewiele jest opisów z tego obiektu/ byłby cennym źródłem informacji dla innych.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agunia3 »

krysiapff pisze: 24 cze 2022 20:35 agunia3 :? A kiedy miałaś komisję ? Gratuluję przydziału :kwiat: pozdrawiam
Komisję miałam w połowie marca - konkretnie o przedłużenie renty i orzecznik stwierdził, że mnie wysyła do sanatorium i wspomniał, że termin sierpień - wrzesień ale że były zwroty to udało się wcześniej. To będzie mój trzeci pobyt w sanatorium ale pierwszy latem. No i dzięki 🙂
Awatar użytkownika
Tomasz13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 31 lip 2021 13:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tomasz13 »

Muzyczka pisze: 25 cze 2022 10:42 Witam, Jak Pan Tomasz uważa.... Pobyt w szpitalu nie powinien nałożyć się, gdyż czeka się dość długo na prewencję..., Czasem 4 miesiące, lub dłużej, czasem 3 miesiące..Nie wiem kiedy ta operacja... I jak długo będzie dochodzić się do sił.... może też lekarz powiedzieć że proszę zgłosić się dopiero po operacji i byłaby komisja jeszcze raz, ale nie jestem pewna..serdecznie pozdrawiam
Witam,Muzyczko,termin operacji mam pod koniec września (w Krakowie usunięcie tarczycy podobne rekonwalescencja nie jest długa )miał być w ogóle inny termin zabiegu a na prewnencję mogę poczekać nawet pòł roku lub dalej,w poniedziałek jadę na komisję.
Dziękuję za informacje jakie mi przekazałaś życzę udanej niedzieli Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam p.Tomaszu, nie ma co dziękować....Trzymam mocno kciuki za jutro i wspieram życząc by było wszystko ok. Oczywiście decyzja do Pana należy. Więcej napisałam na priv.....Nawet, odnośnie Pana obaw, czy terminy nałożą się, gdyby Pan nie mógł, lub coś innego zdarzyło się, to zawsze jest możliwość odwołania się do orzecznictwa i proszenia o przesunięcie terminu prewencji z poważnego powodu. Teraz jednakże jest ciężej, proszę o tym pamiętać i b.dużo ludzi czeka na przydział miejsca.. Życzę powodzenia!!!....
Spokojnej, dobrej niedzieli życzę i wszystkiego najlepszego....
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Osieczek 10 września
Klopotek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 18 kwie 2021 15:35
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Klopotek »

Ja czekałam niecały miesiąc i bez komisji dostałam orzeczenie bez skierowania i teraz czekam i :roll: czy ktoś z grupy wie może jak trzeba postępować jakby chciało się jechać z inna osobą też skierowaną z innego terenu?
ODPOWIEDZ