Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gizela
Posty: 3
Na forum od: 31 sie 2022 12:38
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gizela »

Tobie się udało a mój Białostocki ZUS trzeci raz mi odmówił jako jeden orzecznik i dwa razy odwołałam się i dwa razy odmówiła mi komisja, jestem załamana. Choruję na chorobę jelit Crohna Leśniowskiego i ona atakuje stawy, teraz trwa to niemożliwie długo ,nigdy tak nie cierpiałam mam problemy z chodzeniem. Złożyłam w styczniu pierwszy raz i w uzasadnieniu napisała orzecznik że zbyt krótki okres od poprzedniej prewencji (byłam w maju ub. roku, czyli 8 miesięcy wcześniej), oczywiście o uzasadnienie orzeczenia (raczej wyroku bez apelacji) musiałam wystąpić, drugi raz złożyłam w marcu bo było gorzej ze mną, napisała orzecznik że nie przebywałam na zwolnieniu lek. i mi się nie należy (wykorzystywałam urlop kiedy już naprawdę nawet psycha mi wysiadała, nie chciałam zwolnień po prosty na nie mnie nie stać), wtedy odwołałam się i komisja orzekła że leczę się ambulatoryjnie i nie ma zaostrzeń i nie należy mi się. Skąd wiedzieli że nie ma zaostrzeń. Teraz po raz trzeci złożyłam był żadnych dodatkowych dokumentów żeby wreszcie lekarz ze mną porozmawiał i zbadał mnie. Znowu zaocznie dostałam orzeczenie że nie ma potrzeby rehabilitacji bo moja choroba jest przewlekła. Odwołałam się i znowu odmowa.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Na początku sierpnia składałam dokumenty na świadczenie rehabilitacyjne do ZUS w Radomiu . Dziś przyszła informacja o terminie komisji i co ciekawe miejscu a mianowicie mam się stawić do ZUS w Lublinie ...zaskoczona takim obrotem sprawy aż dzwoniłam się upewnić czy oby nie nastąpiła jakaś pomyłka .
Pani z ZUS w Lublinie uświadomiła mnie ,że o pomyłce nie ma mowy i że część dokumentów z Radomia jest przesyłane do Warszawy a część do Lublina ! Czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją ?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam, tak, tak, jak był problem z lekarzami, lub zawieszone zostały orzecznictwa w danym mieście z ZUSu, odsyłają gdzie indziej...Ja też tak miałam kiedyś.... Serdecznie pozdrawiam...
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Muzyczka dziękuję za odpowiedź :)
Również pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Dzień dobry kochani 😎 Jakieś nowe przydziały macie ? Chwalcie się ? Ja wyjeżdżam 31 października do Iwonicza Zdroju do sanatorium Wisła i pomimo niezbyt fajnych opinii pojadę z uśmiechem na twarzy mam nadzieje na dobre zabiegi 🙂Koleżankę do pokoju już mam Miłego dnia
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Właśnie jestem po komisji dotyczącej świadczenia rehabilitacyjnego.
Pan orzecznik przyznał mi 6 miesięcy świadczenia i rehabilitację w systemie stacjonarnym, ale terminu niestety nie mam ustalonego. Ponoć dalej jest problem z miejscem i być może do końca roku nie zdążę wyjechać .
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Życzę wszystkim którzy już mają terminy -dobrej rehabilitacji i fajnych ludzi.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Yark »

Tapamaraba to miłe, że załatwione masz dwie sprawy na jednej wizycie.Niestety na sanatorium trzeba czekać. Pozdrawiam :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Yark może na wszystko co dobre trzeba trochę poczekać ..więc czekam.
Pozdrawiam również
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tapamaraba »

Dostałam przydział Ustroń Muflon......od 11 października..
.czytam i czytam te opinie na internecie i już sama nie wiem :roll: ponoć zimno w ośrodku i na salach zabiegowych, basen w budynku obok.
Praktycznie brak informacji na temat tego ośrodka -
więc będę miała okazję do opisania go .
Zobaczymy .
ODPOWIEDZ