Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: viola74 »

Murko pisze: 18 maja 2021 10:11 Komisję miałem 17.05.2021r (10dni od złożenia wniosku) oczywiście zostało mi przyznane sanatorium(kardiologia) lecz jeszcze musi się to uprawomocnić (14 dni na odwołania). Zostałem poinformowany że teraz można składać wnioski co 2-3 lata. Jak dostanę skierowanie to napiszę.
A te 2-3 lata to nie jest uzależnione od choroby ?
Pytam bo jestem świeżo po sanatorium i lekarz prowadzący na ostatnim badaniu powiedział , że z moją chorobą mogę składać wniosek co pół roku.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Składać zawsze możesz tylko z przyznaniem skierowania jest gorzej, moja koleżanka co była też jak ja w sanatorium 2 lata temu dostała ale na rehabilitację ale ambulatoryjną...... tak to załatwiają. Jest ?
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Witam wszystkich
Z nie swojej winy po 43 latach pracy zostalem osoba bezrobotna. :( .I teraz kolejny problem,mam wystawione skierowanie do sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS.Czy bede mogl skorzystac ze skierowania nie jestem juz pracownikiem moj statut sie zmienil.Mam zamiar zadzwonic do Zusu ale wiecie sami jak ciezko jest sie dodzwonic.Ktos spotkal sie z taka sytuacja.Pozdrawiam bardzo zasmucony tadek.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14558
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Przez miesiąc po rozwiązaniu umowy jeszcze Cię ubezpiecza pracodawca i jeszcze przez ten okres mógłbyś skorzystać z prewencji. Powinieneś się zarejestrować w urzędzie pracy, bo ono przejmie ubezpieczenie i pomoże w poszukiwaniu pracy. Na chwilę obecną stracisz prewencję z zus , bo nie jesteś na świadczeniu czyli nie jesteś ani pracownikiem czy rencistą lub nie przebywasz na świadczeniu rehabilitacyjnym. Jeżeli Twój stan zdrowia wymaga dłuższego leczenia możesz się starać o rentę z zus i wtedy starać się o prewencję. Tak czy tak to musisz podjąć odpowiednie kroki, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Tak Andy , ale na rencie czasowej można ją stracić bo po prewencji (sanatorium) mogą nagle uzdrowić :roll: . Z tym różnie bywa . Ale działać na pewno trzeba , to nie podlega dyskusji .
Powodzenia i pozdrawiam cieplutko .
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Sprawa renty nie wchodzi w gre zwolnienie nastapilo z winy zakladu pracy bede sie staral o świadczenie przedemerytalne .Spelniam wszystkie warunki.A wiec chyba przepadnie Turnus w cieplicach.
tadek.
Bogdan55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 03 gru 2017 16:24
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bogdan55 »

Czy ZUS przydziela już sanatoria na dalsze miesiące bo skończyli na sierpniu Kiedy zaczną .
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Dodzwonilem sie do ZUSu .Jednak moge jechac 😀😀 .Jako bezrobotny z prawem do zasilku jestem ubezpieczony.a takie osoby moga skorzystac z prewencji.Panie z urzedu pracy skseruja skierowanie po przyjezdzie mam dostarczyc L4. i OK. JADE.Pozdrawiam tadek
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Tadku , w takim razie gratuluję :) , nawet nie wiedziałam , że w czasie pobierania zasiłku dla bezrobotnych można jechać . Fajnego pobytu życzę , pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Pancernz »

Tak jest super podleczysz się fizycznie i psychicznie w tej nieciekawej sytuacji ,pozdrawiam i trzymaj się
ODPOWIEDZ