Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

ewaryz pisze: 05 lut 2024 16:01 Ciekawe kto się pierwszy doczeka😉
Brawo, doczekałaś jako pierwsza :D
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

Archibald chętnie bym się z tego Osieczka wymiksowała.Dzwoniłam nawet w tej sprawie do swego oddziału ZUS,miła pani poinformowała mnie,że mogę napisać podanie o zmianę miejsca,ale mogę dostać całkowitą odmowę.A swoją drogą to dziwi mnie,że ze Sląska trzeba jechac na jakieś :warszawskie zadupie',a np z ośrodkami w Ustroniu nie mają podpisanej umowy.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ka_jak_kazimierz »

A cóż to za okreslenie? 🤔🙂
Co ma wspólnego Warszawa z Osieczkiem?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

jeśli nie wiemy o co chodzi to pewnie o pieniądze .
Osieczek to ośrodek(za dużo powiedziane) rehabilitacyjny TAK JAK KIEDYŚ KOLECZKOWO gdzie najtaniej i w minimalnym stopniu spełniają warunki ZUS to podpisują umowy
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

ewaryz pisze: 15 mar 2024 09:57 Archibald chętnie bym się z tego Osieczka wymiksowała.Dzwoniłam nawet w tej sprawie do swego oddziału ZUS,miła pani poinformowała mnie,że mogę napisać podanie o zmianę miejsca,ale mogę dostać całkowitą odmowę.A swoją drogą to dziwi mnie,że ze Sląska trzeba jechac na jakieś :warszawskie zadupie',a np z ośrodkami w Ustroniu nie mają podpisanej umowy.
Według oficjalnego wykazu ośrodków rehabilitacyjnych współpracujących z ZUS (stan na 01.02.2024 r.) mają:
Załączniki
Przechwytywanie1.JPG
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

Archibald wiem i dlatego zapytalam panią w ZUS-ie,dlaczego nie mogę jechać bliżej miejsca zamieszkania np do Ustronia,to pani mi powidziała to co pisałam wczesniej.Ale to chyba chodzi bardziej o oddziały ZUS-u,albo juz nie wiem o co.Zresztą jak byłam w 2017 r w Stróżach to też w większości byli tam ludzie ze wszystkich oddziałów ze Śląska,teraz widocznie'' mają na tapecie'' Osieczek.
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Peggy »

😽Na układ krążenia, z tego co wiem, jest z ZUS Kamień Pomorski, Stegna i Wieniec-Zdrój, i zdaje się przydział jest do najbliżej położonego ośrodka, tak jest u mnie. Na inne schorzenia jest więcej możliwości. Pewnie dlatego można trafić różnie.😻
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

ewaryz pisze: 15 mar 2024 11:59 Archibald wiem i dlatego zapytalam panią w ZUS-ie,dlaczego nie mogę jechać bliżej miejsca zamieszkania np do Ustronia,to pani mi powidziała to co pisałam wczesniej.Ale to chyba chodzi bardziej o oddziały ZUS-u,albo juz nie wiem o co.Zresztą jak byłam w 2017 r w Stróżach to też w większości byli tam ludzie ze wszystkich oddziałów ze Śląska,teraz widocznie'' mają na tapecie'' Osieczek.
A ja pierwszy raz byłem w 2022 roku, z tym, że to ZUS, bez mojej prośby, sam zmienił mi termin i miejsce. Otrzymałem z ZUS-u pismo, iż w związku z ograniczeniem ilości miejsc w ośrodku Plon w Polańczyku informują, że skierowanie na turnus 13.05.2022 r. w tym ośrodku straciło ważność. Dostałem nowe skierowanie do Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju na turnus od 25.06.2022r. I było super :D
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Witam. 12 marca komisja w Tomaszowie Maz. Pan Doktor trafił mi się niesympatyczny, wręcz niegrzeczny. Mimo że jeszcze z jedną pacjentką byłyśmy ponad godzinę wcześniej,a Pan Doktor był już w gabinecie czekał dokładnie do sekundy i dopiero wtedy poprosił ową Panią. Mnie zarzucił że się nie leczę ponieważ nie korzystam ze zwolnień lekarskich :shock: Ale na koniec , po różnych uwagach na temat osób niepełnosprawnych oraz tych którzy ubiegają się o rehabilitację , wypisał dokument o konieczności rehabilitacji w trybie stacjonarnym. Teraz czekam na decyzję kiedy i gdzie pojadę. To już jednak wielką niewiadoma. ;)
Awatar użytkownika
kamel0906
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 247
Na forum od: 25 gru 2021 10:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kamel0906 »

ewcia2 pisze: 06 lut 2024 22:10 Witam

Wniosek złożony 11 grudnia 2023
Komisja 15 stycznia 2024
Skierowanie 2 lutego 2024
Wyjazd 22 marca 2024
Układ oddechowy
ZUS/Siedlce
Dzień dobry. Bardzo ekspresowy przydział z Zusu:) jedna kobietka też gdzieś pisała w internetach 😜 komisja ZUS Siedlce na narząd ruchu w styczniu i wyjazd kwiecień - pracująca bez L4 :) więc albo ludzie rezygnują, albo tak szybko przydzielają :)) P. Ewo dokąd przydział ? :)
ODPOWIEDZ