IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: darek »

Ten Cały ZiP czy teraz IKP
To mniej więcej wielki tylko po cichu POWRÓT do PRZESZŁOŚCI.

Duzo Ludzi zapewne pamięta że na slasku w roku 2000 powstał system kart magnetycznych.
Poszło o to że rzekomo ktoś wziął w łapę za reklamę na owych kartach ,które do dziś działają na terenie woj śląskiego

Ów system to prekursor ZIP-a czy IKP

Tam miało być tylko że w latach powstawania Internet w Polsce jeszcze kulał pamietamy łączenie przez TPS-ę i ...
Dziś gdy mamy w miarę drożny system internetowy to poprzedni rząd wprowadził system komputerycji.
Był obowiązek aby komputer był w każdym gabinecie bodajże do końca 2016 roku
Każdy Doktor podstawowej opieki miał wprowadzić do systemu swoją kartotekę , każdy Lekarz specjalista podobnie

TO wg Medyków JEST nie ma jeszcze jednej sieci .

Prawdopodobnie na podobieństwo Włoch Szwajcarii czy Austrii poprzez IKP
Będzie możliwość łaćzenia przez Doktorów i poznania Naszego stanu Zdrowia.
Skończą się kolejne pytania kiedy Pan zachorował na ....

Oczywiście istnieje obawa że w/w dane mogą zostać wykorzystane przez Ubezpieczycieli ,którzy czy którym Bardzo zależy na zanegowaniu potencjalnych polis.

Było by dobrze gdyby Osoby z przewlekłymi schorzeniami mogły podobnie jak np we Włoszech mogi na podstawie swojego kodu realizować zaordynowane Leki .
Oczywiście bardzo by odciążyło lekarzy od wypisywania czy powielania recept
Lekarze mogli by zacząć leczyć

Ale jak kazdy system musi zostać wprowadzona Opłata za wizyty podobnie jak w Niemczech
wtedy system leczenia zostałby wydolny
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Ponownie przestudiowałem IKP.
Niestety, aby załapać się na kolejną partię recept - to nie tędy droga.
A podobno to ma być ścieżka na świrusowe szczepienia...
I bądź tu mądry prosty człowieku...


:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


I stało się faktem.
IKP zmienia charakter z jednokierunkowego na dwukierunkowy.
Do tej pory mogliśmy jedynie pozyskiwać rozmaite informacje ze swojego konta jak na przykład jakie lekarstwa zapisał nam POZ czy specjalista, jakie zabiegi zrealizowaliśmy - w tym koszt naszej operacji.
Od teraz IKP służy już w drugim kierunku - w odniesieniu do szczepień covidowych - do 2 operacji:
- zgłoszenia się na szczepienia
- rejestracji właściwej czyli wyboru punktu szczepień, daty i przedziału czasowego szczepienia.
Działania na IKP możemy wykonać sami logując się na przykład przez internetowe konto bankowe.
Zapewniam Was, że nie jest to trudniejsze aniżeli logowanie się na forum NS.
Dla "niekumatych" w necie - w zastępstwie może uczynić to rejestratorka z POZ lub konsultantka telefoniczno - smsowa działająca pod nr 989.
Jeszcze prościej może to za seniora / seniorkę uczynić syn / córka - wnuczek / wnuczka, tyle, że seniorzy powinni posiadać rachunek bankowy w formie internetowej. To też nie jest wcale trudne.
Jeśli funduszowi informatycy przełamią zapory to być może jeszcze w tym roku będzie można sobie zamówić farmaceutyki tudzież zamówić sobie wizytę. Nawet atmosfera świrusowa sprzyja przyspieszeniu.

Na marginesie - dzięki IKP udało mi się w ostatnich dniach doprowadzić do skutku błędny zapis w skierowaniach na rehabilitację ogólnoustrojową.
Ale o tym ewentualnie w kolejnym odcinku.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: dani888 »

Pamiętacie jak pisałam , że na moim IKP nie ma prawie nic ? Dziś sprawdziłam i jest coraz więcej , nawet historia choroby . Ale tylko od 2008 roku , składki , zwolnienia , leki itd... Nawet kwarantanna ostatnia , dziwne tylko , że nie ma nic o tej z września 2020 r. po powrocie z sanatorium . W każdym bądź razie pojawia się więcej informacji .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dani 2008 to początek gromadzenia danych w ZIP, a stamtąd pobierane są informacje widoczne na IKP. Nic wcześniejszego nie zobaczy nikt z nas 🙂.
Pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: dani888 »

Kaziu , rozumiem ale do niedawna nie było prawie nic , widocznie trzeba było czasu na zgromadzenie tych danych . Pozdrawiam :serce: ;) .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Nie odczułem przejścia - przeniesienia danych z ZIP na IKP.
Było płynne, czasami IKP się zawieszał - teraz też czasami zdarzają mu się "przeciążenia siecią".
...
Prawie co dziennie sprawdzam dostępność możliwości szczenienia w kraju poczynając od swojego regionu - naprzemiennie - raz swoje konto a drugi raz połowicy.
Dzisiaj pojawiły się szanse na szczepionkę ale tradycyjnie - na obrzeżach kraju.
Znalazłem takowe na Podkarpaciu, Podlasiu, na Warmii i Mazurach a także w Lubuskiem - w miejscowości będącej drzewiej punktem granicznym z Germanią.
Może to jest sygnał, że zwolna docierają spóźnione partie szczepionek a tym samym, że pojawi się więcej światełek w tunelu.

PS - loguję się już tradycyjnie na IKP przez konto bankowe, na samym IKP czeka już okienko do sprawdzenia możliwości szczepienia.
Tamże aby się ulokować należy ponownie potwierdzić logowanie przez bank.
Można i na skróty ale przy okazji sprawdzam sobie inne - historyczne już wpisy - sięgając do roku 2008.

:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: bardzyk2 »

Jakcy6, córka była w tym tygodniu ze swoim maluchem w przychodni ogólnej i pediatrycznej i dowiedziała się, że przychodnia szczepi (choć w nocy 22.01 nie było żadnej propozycji w moim mieście tylko Tarnowskie Góry, Katowice i Brenna :lol: ). W ubiegłym tygodniu, na 30 zapisanych osób (różnie, przez infolinię, IKP czy SMS) nie przyszło 7. Mają listę rezerwową i dzwonią. Na tej liście obecnie było tylko kilka nazwisk. Trzeba się wtedy stawić w ciągu dwóch-trzech godzin, ale jak masz blisko albo samochód to może warto. Ja na razie jestem zapisana w Katowicach ca 30 km, w szpitalu tymczasowym i niech tak zostanie. Żeby trafić na listę rezerwową w przychodni musiałabym wcześniej anulować rezerwację bo inaczej nie mogą mnie zaszczepić, coś się w systemie zablokuje. Ale ty popytaj w pobliskich przychodniach. Może Ci się uda.

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Poradnik kieszonkowy – Internetowe Konto Pacjenta i E-Rejestracja na szczepienie Covidove
1. Założyć i posiadać profil zaufany lub logować się przez konto bankowe.
2. Założyć sobie Internetowe Konto Pacjenta ( w skrócie IKP ).
3. Zalogować się na IKP – tamże są recepty, skierowania i wizyty lekarskie.
4. Wchodząc na Pacjent.gov.pl mamy opcję logowania się na IKP lub od razu na E-rejestrację.
5. E-rejestracja ( klawisz do niej ) jest w dolnym lewym rogu.
6. Logując się przez konto bankowe należy potwierdzić zgodę na potwierdzenie Twoich danych przez bank.
7. IKP wita nas z imienia.
8. W pierwszym rzędzie widzimy Recepty, potem Historia Leczenia i następnie Skierowania.
9. Klikamy „zobacz” pod Skierowaniami.
10. Wchodzimy do „Skierowania specjalistyczne i do szpitala”
11. Pojawiają się „Twoje skierowania” a tam „Skierowanie na Covid”
12. Klikamy w „Ustal termin wizyty”
13. Wchodzimy do „E-rejestracja.gov.pl”
14. Trzeba tam edytować lub uzupełnić swoje dane, czyli nr komórki i adres mejlowy.
15. Jak są OK – to klikamy „dalej”
16. Pojawia się pole „Ustal termin wizyty na Covid”
17. A tamże: województwo w którym mieszkasz lub inne, miejscowość w której mieszkasz lub inne, punkty szczepień, termin wizyty ( teraz widzę przedział 3 tygodniowy a był niedawno miesięczny ), typ szczepionki – można wybierać – ja mam 2 opcje, oraz preferowane godziny – pięć przedziałów czasowych
U mnie teraz wyświetla się komunikat „Wybierz Punkt Szczepień oraz termin
Niestety aktualnie nie ma rekomendowanych wizyt. Prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki.”
18. Jak nic nie ma – mogę sprawdzać w innych województwach.
19. Mamy z żoną założone każde dla siebie swoje IKP. Ponad rok temu załatwiliśmy w banku dla żony możliwość logowania się na wspólny rachunek bankowy.
20. Nawet jeśli wydaje się to skomplikowane to warto próbować po kawałku. Jeszcze niedawno zdawało mi się to nie do ogarnięcia.
21. Piszcie i zadawajcie pytania, może inni ułożą to prościej lub bardziej zrozumiałym tekstem.
:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ewasz »

Przeczytałam, mam mętlik w głowie ale popróbuję na laptopie, może się uda 🙄🤔
ODPOWIEDZ