Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: asia13 »

Witam! Chciałabym jesienią wyjechać na jakiś turnus rehabilitacyjny.Może ktoś poleci jakiś dobry i nie za drogi ośrodek w górach albo nad morzem.Szukałam w internecie ,ale wiadomo tam każdy ośrodek chwali swoje . :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: zbigniew165 »

asia13 właśnie za tydzień wyjeżdżam do Świnoujścia na turnus rehabilitacyjny dwa tygodnie za 1460 zł, pokój jednoosobowy w Ośrodku Sanatoryjno-Wypoczynkowym Barbarka. Wejdź na stronę ośrodka bez pośrednictwa biur podróży i wszystkiego się dowiesz.
Masz jeszcze Chalkozyn Kołobrzeg, tam byłem w ubiegłym roku. Jest jeszcze dużo innych ośrodków nad morzem, ale poczytaj forum, to znajdziesz opinie. Pozdrawiam
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

asia13 pisze: 24 sty 2020 14:37 Witam! Chciałabym jesienią wyjechać na jakiś turnus rehabilitacyjny.Może ktoś poleci jakiś dobry i nie za drogi ośrodek w górach albo nad morzem.Szukałam w internecie ,ale wiadomo tam każdy ośrodek chwali swoje . :)
Byłam w Kołobrzegu Posejdon na turnusie.W/g mnie bardzo fajny, blisko portu , wszystkie zabiegi na miejscu z basenem(nawet dla osób na wózku ). Cennik uzależniony od terminu... ;) można wejść na ich stronę poczytać dopasować i dzwonić o rezerwację bezpośrednio :)
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: asia13 »

dziękuje byłam w ubiegłym roku w MSWIA w Kołobrzegu A POSEJDON jest obok.kuracjusze z posejdona byli bardo zadowoleni NAWet od nas panie chodzily na basen bo uwazaly.ze jest super.wszedzie blisko do morza ,portu,napewno bedziesz zadowolona.pozdrawiam i zycze miłego wypoczynku :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Może ktoś podpowie jak wygląda turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON . Zawsze korzystałem z Usług ZUS lub NFZ a także prywatnie . Proszę nieśmiało o opis jak wygląda taki turnus. z góry dzięki :)
Słyszałem ,że nie są to typowe turnusy zdrowotne .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: MaryKate »

Turnusy rehabilitacyjne PFRON mają tą zaletę że można wybrać czas i miejsce w które chce się jechać , trwają 2 tygodnie , przeważnie jest 2 lub 3 zabiegi dziennie . Zawsze jest też program KO , wieczorki przy muzyce , wycieczki , przedtem były też bufety szwedzkie ale teraz w dobie pandemii róznie może być bo nawet do pokoju posiłki się zabiera . Najważniejsze jeszcze to żeby mieć ON i dostać dofinansowanie lub jechać za własne pieniądze . Potem w zeznaniu podatkowym można odliczyć taki wyjazd całość lub tylko kwotę pomniejszoną o dofinansowanie. :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

dzięki MaryKate :kwiat: za info ,czyli zabiegi i mam czas dla siebie .podobnie jak z ZUS czy NFZ czy tak ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Szatni wszystko jak w czasie pobytów NFZ,czy ZUS. Różnica jest tylko taka, że nie ma godziny policyjnej i baza zabiegowa nie jest tak bogata. Chociaż różnie z tym bywa.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Byłam raz na turnusie rehabilitacyjnym z dofinansowaniem z pefronu , turnus był organizowany przez biuro turystyczne .Zabiegi 2 od poniedziałku do piątku ale bardzo marne , organizator postawił na rekreację i to było ok, jedzenie bardzo dobre i dużo ,warunki mieszkaniowe skromne ale czysto było .Był to turnus w Zakopanem w pensjonacie Sośnica który podobno już jest zamknięty . Inaczej sprawa wygląda jak turnus jest organizowany w jakimś sanatorium ,wtedy można liczyć na lepsze zabiegi ,według mnie jeśli organizatorem jest jakieś biuro turystyczne to oszczędza się właśnie na zabiegach i są to te najtańsze bo przecież biuro też musi na tym zarobić ;) Więcej napisałam w wątku o turnusach rehabilitacyjnych . Jeśli w tym roku dostanę dofinansowanie to na pewno nie skorzystam z żadnego biura turystycznego . Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Sztani może lepszym rozwiązaniem będzie gdy wybierzesz sobie region Polski gdzie chciałbyś pojechać na turnus i wybrać samemu kilka sanatoriów lub ośrodków i wysłać e- maila z zapytaniem a potem zdecydować co będzie Tobie najlepiej odpowiadać 🤔🤔🤔
ODPOWIEDZ