Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

W sezonie W Sanvicie w Iwoniczu. 02.04-13.10.2021 koszt 2050, opiekun 1500 poza sezonem 1940 i 1390 oczywiście w dwójce. Dopłata do jedynki 275 zł. Musisz wejść na ich stronę i zobaczyć jakie terminy. W Górniku troszkę drożej. Pozostałych nie sprawdzałem. Zdrówka.

Nie wiem czy komuś się przydadzą te informacje ale ja zrobiłem tam wstępną rezerwacje w terminie 30.06-14.07. Może ktoś będzie chętny z tego forum.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: MaryKate »

Ciekawe co będzie z turnusami rehabilitacyjnymi , pod jakie przepisy podlegają ośrodki bo nikt nic nie mówi , sanatoria otwarte narazie a turnusy odbywają się w większości w ośrodkach rehabilitacyjno - wypoczynkowych .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Turnusy rehabilitacyjne odbędą się podobnie jak w ubiegłym roku. Będzie wszystko w reżimie sanitarnym i raczej brak wiekszych imprez integracyjnych ;)
Żadne rezerwacje nie są odwoływanie a wolnych miejsc na sezon coraz mniej :D
Póki co, większość z nas jeszcze czeka na decyzję o dofinansowaniu turnusu ze środków PFRON 🤐
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Slodziaczek »

Niestety PCPR czeka z rozpatrywaniem wniosków :x ... Ciężko będzie to później ogarnąć...
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Ale można zrobić wstępną rezerwację. Ośrodki wiedzą o tym i idą na to. Powodzenia.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Witam Wszystkich.Otrzymalam dofinansowanie z pefronu więc trzeba będzie rozejrzeć się za jakąś fajną miejscówką na turnus rehabilitacyjny ,wiem że było kilka propozycji od forumowiczów turnusów nad morzem ale może ktoś jeszcze był i mógłby coś polecić ? Tak wstępnie brałam pod uwagę Kołobrzeg, Dąbki ,Ustronie Morskie , Świnoujście , przemknęły mi też w necie Sianożęty ,może był tam ktoś ? Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za jakieś sugestie :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Musisz zajrzeć do wyszukiwarki organizatorów i ośrodków i wybrać te, które są zgodne z Twoim profilem choroby lub niepełnosprawności. To jest podstawa do realizacji dofinansowania z PFRON. Potem telefon i ustalanie szczegółów ☺ Powodzenia życzymy 👌😎
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2563
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

BarbaraB64 pisze: 10 kwie 2021 08:02 Witam Wszystkich.Otrzymalam dofinansowanie z pefronu więc trzeba będzie rozejrzeć się za jakąś fajną miejscówką na turnus rehabilitacyjny ,wiem że było kilka propozycji od forumowiczów turnusów nad morzem ale może ktoś jeszcze był i mógłby coś polecić ? Tak wstępnie brałam pod uwagę Kołobrzeg, Dąbki ,Ustronie Morskie , Świnoujście , przemknęły mi też w necie Sianożęty ,może był tam ktoś ? Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za jakieś sugestie :kwiat:
W Kołobrzegu polecam Posejdon, byliśmy z mężem i było super. Wszystkie zabiegi na miejscu, basen. Położony blisko poru :)
W Ustce - p0lecam Pomorze- blisko plaży, fajnie zagospodarowany teren. Brak basenu. :P
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 596
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Witam :kwiat: Barbara już masz dofinansowanie z pfron ?Gratuluję .U mnie jeszcze nic nie wiadomo czekam , ponoć już mają wysyłać zawiadomienia. Mam nadzieję ,że będzie dofinansowanie . Zrobiłam już wstępną rezerwację w Niwie w Kołobrzegu na czerwiec .To będzie pierwszy turnus rehabilitacyjny z pfron jeśli otrzymam dofinansowanie . Miłego wieczoru :kwiat:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Smerfetko tak ,już otrzymałam listownie decyzję o dofinansowaniu ,przynajmniej tak twierdzi mój mąż który odebrał polecony bo ja jeszcze w sanatorium jestem ,teraz jak wrócę do domu to muszę rozejrzeć się za jakąś ciekawą miejscówką ,mam nadzieję że uda mi się jeszcze coś zarezerwować .
ODPOWIEDZ