Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Atina »

Felice pisze: 13 kwie 2022 14:25 Orzeczenie o inwalidztwie mam od 30 lat i dotychczas ani razu nie korzystałam z dofinansowania.
W takim razie trzeba ruszyć temat i wybrać się w końcu po tylu latach życia z niepełnosprawnością.
Ja też pójdę tą drogą...
Wnioskuję z wpisów że środki znowu są :roll:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Czegoś tu nie rozumiem . Skoro ma się grupę inwalidzką( nie licytujmy się ile kto lat ma) TO KTO KOMU ZABRONI SKLADAĆ WNIOSEK . Wszystko opiera się na budżecie ,jak gmina ma to da . Należy składać, pozytywne rozpatrzenie. Nie ma problemu ,że ja chcę w góry albo nad morze. Nie traktujmy czyjejś inwencji względem wyjazdu . czemu on a ja ileś lat i nie byłem. Przyznam ,że nie każdemu taki turnus odpowiada . Nie jestem malkontentem ale kto komu zabroni. jest podstawa Grupa niepełnosprawności i jaka czy znaczny czy inny. Wszystkim ,życzę udanego skladania wniosków , dobrej decyzji i trafionego obiektu . w 100 procentach od nas zalezy gdzie i kiedy jedziemy. Na koniec mam ten komfort ,że zaklad dopłaca do turnusu 1800 złotych bez znaczenia jaka forma wypoczynku czy turnus ,czy wczasy oby rachunek był lub faktura z pobytu i koniecznie na mnie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Szatni , ale ja nie napisałam tego, ani w formie licytacji, ani żalu źe ten tak, a ja nie. Stwierdziłam po prost fakt.
W Warszawie nie wygląda to tak różowo, jak w innych miastach. Starzy wyjadacze juź 2 stycznia od nocy stoją pod centrum…. I tak przez następnych ileś dni w kolejce. Często o 9 rano już numerków na dany dzień brak. Powiem tak… do tej pory nie byłam aż tak zdesperowana, by stać na mrozie przez kilka dni, żeby dostać dofinansowanie. Kupuję sobie po prostu jakiś wyjazd, na jaki i na ile mnie stać i jadę. Gdyby procedury były inne… dlaczego np.nie można składać w ciągu roku w sposób płynny? Może wtedy zdecydowałabym się. Często w drugiej połowie roku wpadają jakieś pieniądze, ale na te wyjazdy to już łapią się tylko znajomi króliczka.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Alicjo nie mialem Ciebie na myśli . jeśli tak odebrałaś to przepraszam :kwiat:
A tak dla ciekawości jest możliwość składania w formie elektronicznej
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: darek »

Macie Państwo rację.
Rehabilitacja jest potrzebna zauważyłem to sam oraz po Mojej Mamie
Niestety Ona otrzymała już WILCZY BILET z NFZ że ze względu na wiek.

Ale nie o tym.

Dawno temu PFRON miał ofertę dla Niepełnosprawnych pożyczka 25 000 na zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej.
SUPER
Okazało się ,że owa pożyczka w duzym % była anulowana .
SUPER

Kto dostał owe dofinansowanie ?
Znajomy ,który papiery na Inwalidę robił gdy już jeździł Skodą Felicją
Warunkiem zatrudnienia w pewnej Firmie było orzeczenie
Super
A na to orzeczenie Szef dostał dofinansowanie na zakup Poloneza Truck w 100%

Proszę Państwa SYSTEM i będę to ciagle powtarzał jest do bani.
Są schorzenia na ,które NIC nie można "DOSTAĆ"
A są takie ,że się delikatnie przelewa.

Ktoś wspomniał ,że Fakt niby Katowice duże miasto ,ale dziwnym trafem Osobiście 2 x chciałem wziąść udział w wyścigu na dofinansowanie .
Okazywało się ,że wytyczne są inne niż w miastach sąsiednich.

Cieszę się ,że pojawił się juz jeden Standard dofinansowania za zatrudnienie -Podobne Kryteria w całym kraju ,jednak odnośnie owych bonusów to jest SAJGON.
Naprawdę mocno zastanawiałem się nad Zmianą Meldunku bo to może być Opcja.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Ostatnio słyszałem, że mają wznowić dofinansowanie na zakup auta bądź na przeróbkę swojego czy coś takiego. . Nie jestem na szczęście tym zainteresowany więc nie wsłuchiwałem się w szczegóły. Powodzenia w rehabilitacji i otrzymywaniu dofinansowań w każdej formie i oczywiście zdrowych, wesołych spokojnych Świąt Wielkanocnych i obfitego dyngusa.
pisanki.jpg
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Janie przed powrotem dofinansowań do auta przed nami daleka droga i w najbliższym czasie ciężko. na wszystko brak funduszy. O ile mi wiadomo wszystko lub prawie wszystko zależy od budżetu gminy(miasta). Darku akurat pracuję w firmie gdzie formy pomocy osobom z grupą są znaczne ; dofinansowanie do dojazdów( warunek inna miejscowość zamieszkania inna pracy) dopłata 100% do leków , turnusy lub wczasy (warunek minimum 8 dni) 1800 zlotych dofinansowanie do wszelkich udogodnień dla niepełnosprawnego. (aparat sł. okulary ) Fakt jest to ZPCH ale wiem ,że w innych tego typu firmach jest guzik z pentelką . Czekają tylko na dofinansowanie z PFRON. Mimo przejscia na emeryturę aż chce się pracować. U mnie nie ma lepszych i lepszejszych. Pozdrawiam świątecznie.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

sztani pisze: 12 kwie 2022 06:26 Drogi Hipokrycie szkoda że nie aktualne rocznikowo ale rozumiem ,że nic od tamtego czasu się nie zmieniło. Pozdrawiam
(...)
Dokładnie TAK :o
Nic się nie zmienia od lat, co do kolejności przyznawania dofinansowań do turnusów rehabilitacyjnych :(
W tegorocznej decyzji odmownej są identyczne kryteria, jak w piśmie sprzed paru lat, które przytoczyłem poprzednio :?
Pozdrawiam wzajemnie :kwiat:
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Bastek »

Witam — mam pytanie do osób z woj śląskiego ? . Czy może już dostaliście wiadomość o przyznaniu lub odmownie tego Dofinansowania, do Turnusu Rehabilitacyjnego ze środków z PFRON. Ja składam wniosek w wersji Papierowej osobiście w Styczniu 2022 roku. I do dziś dalej nie otrzymałem Listu w sprawie dofinansowania czy mi zostanie przyznanie, czy nie. Może ktoś jest też w podobnej sytuacji ? A teraz mi się nasuwa następne pytanie. A jak Państwo otrzymali wiadomość o przyznaniu lub odmowie dofinansowaniu Listem Poleconym . Czy może na profil na koncie SOW ?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Bastek są telefony trzeba zawsze dzwonić i dopytywać. w PCPR czy jak to zwą bo różnych miastach różne instytucie tym się zajmują. OBY na plus :)
Ważna sprawa bo to praktykują wszędzie ,która grupa niepełnosprawności.
ODPOWIEDZ