Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: acik61 »

jan19557 - Co do moich kryteriów osobistych są ok tyle tylko, że powiat chyba dostał małe dofinansowanie i starosta wymyślił sobie (tak jak teraz czyni to rząd) rozporządzenie w którym uchwalił sobie, że "rozdzieli" grupę ze stopniem znacznym od grupy umiarkowanej i dofinansowanie dostaną tylko ci ze stopniem znacznym. Na nic zdały się moje odwołania i w starostwie i w innych instytucjach politycznych "trzymających" władzę
Nawet w tej sprawie okazali się , że starosta swoim rozporządzeniem zmienia to co nakazuje ustawa..... ach dużo by pisać
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Żeby nie było za słodko to u mnie też dofinansowanie obcinają wszystkim o 20 % aby więcej ludzi obdzielić.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: acik61 »

jan19557 - I spoko, ale dlaczego dzielić jeszcze na pół to co ustawa już podzieliła i potem rok do roku jedzie tylko stopień znaczy tyle tylko że w jednym roku jedno pół a w drugim drugie by w trzecim znowu pierwsze pół i tak w koło Macieja a inni smakiem się obejść????.......
Owszem są powiatu co mają tabelkę pkt gdzie już na starcie jak ktoś jeszcze nigdy dofinansowania nie dostał to pkt ma na tyle że nawet jak na stopień lekki to na pierwszy raz się do dofinansowania załapie
Tak wiem życie jest brutalne.... pozdrawiam
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: kryzny »

Jak oblicza się dochód> Netto czy brutto ?
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Liczą przychód netto.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jettp »

Planuję wyjazd w czerwcu na turnus rehabilitacyjny do Górnika w Iwoniczu albo do Lwigrodu w Krynicy. Tylko czy covid pozwoli.?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Witajcie....W latach poprzednich gdy córka moja miała stopień umiarkowany za każdym razem gdy składała wniosek o dofinansowanie zawsze otrzymywała odmowną odpowiedż typu...,, Za mało dostali pieniędzy do podziału...jest za dużo wiosków i chętnych na wyjazd....że są bardziej potrzebujący itp.tak to motywowali😟Teraz znów po dwóch latach mając stopień znaczy udało mi się ją namówić by złożyła wniosek na dofinansowanie....papiery zostały złożone,kazali czekać i ciekawe co teraz odpowiedzą....🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Samosiu przy znacznym stopniu powinna dostać dofinansowanie bez problemu bo podobno osoby ze znacznym mają pierwszeństwo ,ja mam umiarkowany stopień ,dwa lata temu dostałam ,wtedy po raz pierwszy składałam wniosek ,w tym roku też złożyłam wniosek ale czy dostanę tego nie wiem ,okaże się w kwietniu.Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

BarbaraB64 wiesz już tyle razy słyszala gdy składała wniosek ,,że dostanie Pani dotację bez problemu" jednak póżniej przychodziła odpowiedż więc teraz za bardzo się nie nastawia,że dostanie bo potem jest rozczarowanie😕Obecnie szkamy czegoś by wyjechać prywatnie i chyba znów zawitamy za chwilke w naszej ukochanej Krynicy Zdroju🙂🙂🙂
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

No tak , najlepiej być pozytywnie zaskoczonym ,ja teraz też złożyłam ale nie wiem czy się uda ,próbować warto bo to nic nie kosztuje .
ODPOWIEDZ