Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Właśnie wróciłem z PCPR i dowiedziałem się, że są możliwe wyjazdy co roku przy stopniu znacznym i umiarkowanym pod warunkiem , że mają kasę ale jeśli ktoś korzystał w ubiegłym roku to w tym bez względu na grupę moze dostać dofinansowanie ale nie w pierwszej kolejności jak to się dzieje w normalnym trybie tylko dopiero w miarę wolnych środków przy czym jeśli wnioski są złożone osoby o różnych stopniach niepełnosprawności to w pierwszej kolejności dostaje ze stopniem znacznym czyli jak na normalnych zasadach. W ubiegłym roku roku np. dostał każdy kto złożył wniosek mimo że korzystał z dofinansowania w roku poprzednim (2020). Jest jeszcze jedna sprawa, jeśli ktoś korzystał z dofinansowania w ubiegłym roku i załapie się w tym na dofinansowanie to roku przyszłym może nie dostać chyba , że w przyszłym również będą mieli wolne środki. . Dużo osób w latach ubiegłych rezygnowało z wyjazdów i stąd taka sytuacja. W tym rogu dostali mniejsze dotacje. Wszystko zależy więc od lokalnych władz. Powodzenia w otrzymywaniu subwencji i w rehabilitacji.
AMPER
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 02 kwie 2022 19:48
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: AMPER »

Drogi kolego w odpowiedzi o zakwalifikowaniu jest też informaqcja o przyznanym dofinansowaniu i w jakiej kwocie tak że coś tu nie gra że tylko w kwietniu dostają pieniądze :roll: . dodatkowo dostałem info że ośrodek nie powinien pobierać zaliczek bo mają podpisane umowy na świadczenie takich usług i dopiero po przyjeździe do ośrodka płacę różnicę z dofinansowania. Tak mi powiedziano w MOPS gdzie składałem papiery. chyba że co kraj to obyczaj :lol:
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Dzisiaj otrzymałam list z mojego MOPR z wiadomością o dofinansowaniu do turnusu rehabilitacyjnego.
Powiem, że trochę ciśnienie mi się podniosło, :roll: kwota dofinansowania pomniejszona o 20%
Ceny idą do góry a pomoc dla niepełnosprawnych leci do dołu :shock: :roll: :(
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Również dzisiaj otrzymałem list z mojego MOPR z wiadomością o dofinansowaniu do turnusu rehabilitacyjnego. :o
Tym razem decyzja odmowna, więc trzeba będzie ruszyć oszczędności własne w kwocie ok. 4 tys zł :shock:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Orzeczenie o inwalidztwie mam od 30 lat i dotychczas ani razu nie korzystałam z dofinansowania.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: darek »

To witaj w Klubie Felice
Ja jestem tylko 27 czy 28 lat Osobą Niepełnosprawną
Fakt Kilku "pracodawców" Wprost cieszyło się orzeczeniem
Otrzymywali Jakieś Samochody , jakieś komputery czy inny sprzęt
Ostatnie lata Otrzymują Rekompensatę Finansową
Nawet Personalna informuje mnie Kiedy kończy mi się orzeczenie
I Jeszcze sugestia Niech Pan nie zapomni o......
Fakt chyba z przed PFRON w 1997 roku byłem na takim turnie rehabilitacyjnym w Mrzeżynie w drugim dniu doznałem zatrucia i tydzień spędziłem w szpitalu w Kolobrzegu

Uważam ,że owe Bonusy powinny być Przypisane do CZŁOWIEKA i to on powinien decydować o .
Fakt słysząc o standardzie wolę Wybrać Sanatorium niż ów turnus
Kilka Osób było i niestety nie ma zbyt dobrego zdania
Fakt wielu z zarządców nastawionych jest na Kasę bo forma leczenia rehabilitacji jest na ZASADZIE JAKOŚ TO będzie
Ciesz się ,że możesz sobie odpocząć ,że masz podstawione pod nos
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Bastek »

Witajcie.

Ja też posiadam Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności . Nigdy w życiu nie korzystam z żadnego z dofinansowań ze środków PFRON. Ale zdecydowałem się w tym roku na złożenie tego wniosku na Turnus Rehabilitacyjny z dofinansowaniem ze środków z PFRON. Na tą chwilę jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma w sprawie tego dofinansowania. Prawdopodobnie pisma mają być wysyłanie dopiero po Świętach. I dopiero wtedy dowiem się, czy mi te dofinansowanie przyznali, czy może odmówili.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Witam....córka również złożyła wniosek o dofinansowanie do turnusu w styczniu i nadal czeka na decyzję🤔
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Samosiu mam nadzieję, że zajączek przyniesie dobrą wiadomość córce.
Trzymam kciuki :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Smerfetka1 pisze: 13 kwie 2022 21:04 Samosiu mam nadzieję, że zajączek przyniesie dobrą wiadomość córce.
Trzymam kciuki :serce: :kwiat:
Semrfetko jesteś jak ten jasnowidz. :lol: dziś przyszło pisemko a tam informacja o przyznaniu dotacji do turnusu rehabilitacyjnego🙂🙂🙂
ODPOWIEDZ