Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: lubelanka64 »

mam pytanie do bywalców w Świnoujściu....jak najlepiej dostać się z dworca kolejowego do części uzdrowiskowej????, jeżeli taksówką to ile sobie życzą za przejazd np. do Energetyka. Pozdrawiam wypoczywających i....pracujących.
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ciekawska12 »

Z dworca na prom a potem taxi około 15-18 zł
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Lubelanko , jest jakiś autobus dojeżdzający blisko Energetyka , ale to Zbyszek wie .
Gdybyś jechała taxi , korzystaj z niej dopiero po zejściu z promu , nie przed wejściem .

Ciekawska , ośrodki NFZ to właściwie wszystkie należą do Uzdrowiska Świnoujście , można znaleźć na Ich stronie , a należą do nich .... Adam i Ewa , Trzygłów , Henryk , Światowid , Złoty Kłos , Bałtyk , Tryton , Sobótka , Admirał , Bursztyn .... chyba wszystkie wymieniłam ..... Wszystkie są blisko siebie i blisko promenady . W niektórych jest stołówka i zabiegi , lub część zabiegów , w innych nie . Główna baza zabiegowa jest w Zakładzie Przyrodoleczniczym Rusałka , też blisko nich położona .
Basen jest tylko w Bałtyku , ale Bałtyk to stary , do remontu ośrodek . W nim też jest stołówka i baza zabiegowa . Np. Tryton jest tylko hotelem , posiłki w Światowidzie , a zabiegi w Rusałce i tylko pokoje 3 osobowe .
Ja byłam w Adam i Ewa , byłam bardzo zadowolona , stołówka i część zabiegów na miejscu . Berbla była teraz w Światowidzie i tez go poleca ... stołówka i sporo zabiegów na miejscu .
Trzygłów , naprzeciwko Rusałki , na posiłki tez się dochodzi . Tylko , że w nim teraz jest po Covidowy , nie wiadomo jak będzie do września . Tam jest łatwiej o jedynkę . Złoty Kłos , Admirał i Bursztyn mają lata świetności daleko za sobą . Sobótka , też godna polecenia , bywają w niej tańce 2 razy w tygodniu .
Henryk to ośrodek po całkowitym remoncie ze stołówką na miejscu .
Baza zabiegowa Uzdrowiska jest szeroka , no ale wiadomo , że każdy ośrodek ma swojego lekarza i to On ordynuje rodzaj zabiegu . W Adamie i Ewie , którego Zbyszek nazwał Rajem :lol: jest bardzo w porządku lekarz . Ośrodek ten ma status szpitala Uzdrowiskowego .

Niezależnym ośrodkiem jest Energetyk . Za wiele o nim nie wiem , tylko tyle , że wszystko maja w jednym budynku i w tym budynku jest też kawiarnia Scaliano , gdzie grają codziennie na żywo :) są tam też fajfy .Ośrodek przy samej promenadzie .
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ciekawska12 »

Dzięki Genia :D ...teraz wszystko jasne :D ... co prawda byłam w Świnoujściu dwa razy ale zadowolona z tego co mam nie zainteresowałam się nfz-tem. Zresztą Geniu Twoje wypowiedzi zawsze są konkretne jeszcze raz dziękuję :kwiat: Zobaczymy czym mój oddział będzie dysponował we wrześniu. W sumie jest mi obojętne morze czy góry, chętnie zobaczę coś nowego ale gdyby ..." jakimś przypadkiem" :lol: było Świnoujście :?: to biorę cokolwiek :!: :twisted:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

To jest nas 2 na wrzesień :lol: , a właściwie więcej forumowiczek , nie pogardzi zwrotem wrześniowym do Świnoujścia :lol:
Ja . jak już pisałam . wezmę którykolwiek ośrodek , oby tylko był zwrot :D
Gdy brałam Adama i Ewę nie wiedziałam o nim nic , jechałam będąc niezbyt pewna swojego wyboru . Teraz wiem na co się decyduje , o ile coś będzie :roll:
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ciekawska12 »

więc POWODZENIA ... Tobie, sobie i innym polującym :lol: :serce:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia trochę namieszałaś z tymi sanatoriami należącymi do Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Świnoujście S.A. :roll:
Złoty Kłos nie należy do tej firmy, bo jest to prywatny obiekt z umową z NFZ i korzysta z bazy zabiegowej w Rusałce.
Sobótka jest hotelem prywatnym, ale ma umowę z NFZ i poza sezonem wakacyjnym przyjmuje turnusy sanatoryjne, ale baza zabiegowa w Rusałce, bo u nas tylko SPA.
Admirał II jest hotelem prywatnym i przyjmuje turnusy sanatoryjne, ale korzysta ze stołówki i bazy zabiegowej Uzdrowiska Świnoujście S.A.
W Trzygłowie, który należy do Świnoujścia S.A. są od maja normalne turnusy sanatoryjne i nic po cowidowego tam nie ma.
Reszta obiektów, które wymieniła Gienia należą do w/w Przedsiębiorstwa.

Po zejściu z promu trzeba przejść na drugą stronę ulicy i zaczekać na autobus linii 6, bilet u kierowcy, emeryt ma zniżkę i płaci 1,30, a normalny 2,60 i wysiąść na ul. Żeromskiego przy promenadzie na przystanku przy sanatorium Energetyk.
To wszystko w tym temacie.
Gienia zapraszam do Świnoujścia na korepetycje, żebyś mogła udzielać prawidłowych informacji w temacie Świnoujścia. :lol: :lol:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2563
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Gienia poprawiona, sprowadzona na ziemię :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobrze ,że mamy Zbyszka oblatanego i nam udziela pomocnej dłoni ;) ;) :P :P :o
I tak trzymaj Zbyszku 8-) :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

No faktycznie namieszałam :lol: :lol: :lol: podarowałam Uzdrowisku kilka osrodków :lol: , byłam pewna , ze do niego należą :o
Dobrze , ze to właściwie niezbyt istotne , opinie o stanie budynków i inne informacje chyba się zgadzają :) Fajnie , ze Trzygłów już funkcjonuje normalnie 8-)


Jak to dobrze , że mamy eksperta w Świnoujściu :D
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: lubelanka64 »

dziękuję za informacje, bardzo przydatne. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ