Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Może, żeby już nie pisać o tym osobniku dodam, że dowiedziałem się o planach połączenia sanatorium Bursztyn i Swarożyc w Świnoujściu. Nie są to aż tak odległe plany, bo prace miały się rozpocząć już w czerwcu 2023 r, ale chyba nieco się przedłuży termin rozpoczęcia prac ze względu na finanse.
Prace mają polegać na wybudowaniu łącznika, który połączy sąsiadujące budynki Swarożyca i Bursztynu, a także drobne prace remontowe zwłaszcza w Swarożycu.
Moim zdaniem warto jest i będzie wybranie tego obiektu przy planowaniu wyjazdu na rehabilitacje do sanatorium w 2024 r. kiedy to będziemy sami wybierać uzdrowisko, obiekt i czas wyjazdu.
W każdym razie ja na pewno wybiorę Bursztyn na następny pobyt w sanatorium w Świnoujściu.
Dodam jeszcze, ze posiadamy tu małą bazę zabiegową, która pewnie zostanie powiększona.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Dzia_dek »

Plany połączenia tych dwóch obiektów to już dłuższa historia. Będąc w Świnoujściu latem 2018 roku
i bawiąc się na wieczorku tanecznym w "Szwarożycu" usłyszeliśmy informacje na temat połączenia
tych budynków. Nawet zastanawiałem się czy będzie to na poziomie chodnika i z przejściem przez
kawiarenki? Czy też zrobią połączenie na poziomie tarasów oszczędzając przy tym tę małą fontannę
między nimi? Zbyszku myślę, że oprócz finansów jeszcze kluczową rolę w tym przedsięwzięciu budowy
łącznika, jak również innych prac, będzie miała zgoda konserwatora zabytków. Obydwa obiekty
wyróżnia, na tle innych, unikalna i niepowtarzalna przedwojenna architektura.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Nie wiem czy wiecie ,że były zakusy na sprzedaż uzdrowiska. Na szczęście nie doszło do tego dzięki działaniu mądrych ludzi. Wtedy wzięto się za remont najpierw Adama i Ewy, potem Henryka. Ciekawe kiedy wezmą się za Bałtyk , który miał iść w pierwszej kolejności.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Zbyszku budowa łącznika jest sprawą już przesądzoną i jak pisałem Bursztyn był szykowany ze Swarożycem do zamknięcia, ale się wstrzymali i przyjmują rezerwację na sezon dla komercji.
Jeszcze Zarząd zastanawia się nad budową basenu solankowego do ćwiczeń, bo ma być tu cała baza zabiegowa na miejscu.
Wszystkie pozwolenia są i konserwatora zabytków też.
Na basen mają też już zatwierdzone plany.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Ciekawe rzeczy Zbyszek piszesz :o .... gdyby doszło do zrealizowania tych planów , to wtedy ten obiekt , byłby najlepszą miejscówka sanatoryjną w Świnoujściu ... zabiegi , stołówka na miejscu , basen , położenie 8-)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia dlatego o tym napisałem, ale ja czy będzie połączenie, czy nie, to i tak na przyszły pobyt w sanatorium wybiorę Świnoujście i Bursztyn. :)
Dzisiaj od rana bardzo słonecznie w Świnoujściu, a jeszcze mam laser i w Rusałce inhalacje i wolny czas. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Inhalacje , to tak w przerwie spaceru można zaliczyć :)
Ja tak robiłam , wyszłam na spacer na promenadę , o określonej godzinie podeszłam na zabieg i wracałam na promenadę :)
Super , że pogoda Ci sprzyja 8-)

Po tej Twojej reklamie Bursztynu , nikt skierowania nie odda i nie będzie zwrotów :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia masz rację i od tej chwili chyba przestanę pisać o Bursztynie, bo będzie za duża kolejka. :lol:
Po 18 miesiącach chcę znowu tu przyjechać, chyba, że zmienią ten termin i będzie można szybciej się starać. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Żartowałam :lol: pisz , pisz ... skoro ośrodek w porządku , to zasługuje na dobre opinie :)

A Ty wracasz do domu po turnusie , czy może jest inna opcja :?: ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia wracam, bo na razie innej opcji nie ma. :)
ODPOWIEDZ