Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia przy okazji, jak ktoś napisze, że jedzie do Energetyka.
Nie będę się narażał na wpisy tej pani nawiedzonej i krytykującej Energetyka. :shock:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

W tej chwili nad Świnoujście zawitało słońce, mamy +2 stopnie i na razie zero opadów.
Śniegu nie widziałem od początku turnusu i na razie go nie widać na horyzoncie :lol: a z tego co wiem, to reszta Polski chyba biała.
Zaczyna się jak zwykle dzień zabiegowy i wędrówka wszystkich kuracjuszy promenadą do Rusałki i z powrotem. :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Muzyczka »

Witam, już prawie południe i w Świnoujściu pada.... niestety... Rano przy śniadaniu przecierało się ładnie i nawet niebieskie niebo było, ale cóż... pogoda zmienia się i popaduje.. Lecz jest dość ciepłe powietrze.. Dobrze, że zabiegi mamy na miejscu i nie musimy chodzić po tym deszczu do Rusałki.. dziś na chwilę podeszłam do Adama i Ewy, do lekarza i powiem szczerze że około 11:00 nie padało i było dość ładnie...Wczoraj w Tawernie miła szefowa rozmawiała z nami, to miejsce prowadzi od 4 lat, a od 13 lat wędzarnię koło scaliano, twierdzi że dała radę i przeżyła pandemię więc ma nadzieję że to wszystko dalej wytrwa i będzie dobrze. Miejsce jednak zimne ( siedzieli w kurtkach też), jeśli chodzi o lokal ...lecz dogrzewane gazem,, muzyka świetna, grzaniec ok...a p.Jurek śpiewa i puszcza orginalne nagrania, trzeba jednak uważać by nie przeziębić się... Widziałam kobiety z panami bawiły się SUPER ze Złotego Klosu w swym miłym towarzystwie. I inne Panie doszły i było drugie kółeczko.... siedziały koło nas... I my z Bałtyku byliśmy skromnie w 3 osoby...
Nadmorski klimat służy..... powietrze i inhalacje i rehabilitacje to najważniejsze i najlepsze. Życzę miłego dnia wszystkim i dobrego humoru...
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: lubelanka64 »

czy Bałtyk i Perła Bałtyku to to samo sanatorium czy oddzielne jak w Kołobrzegu????
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Muzyczka »

Bałtyk w Świnoujściu to dawna poniemiecka willa zabytkowa, to nie to samo co perła.....osobno......czyli oddzielne.. Wymaga niestety remontu.....
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3433
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Dzia_dek »

lubelanka64 pisze: czy Bałtyk i Perła Bałtyku to to samo sanatorium czy oddzielne jak w Kołobrzegu????
"Bałtyk" w Świnoujściu /na ul. Słowackiego/ to w tej chwili przede wszystkim szpital uzdrowiskowy należący do Uzdrowiska Świnoujście S.A.,
"Perła Bałtyku" /na ul. Sienkiewicza/ to prywatny hotel, czasem nazywany, jak wiele innych obiektów w Świnoujściu ośrodkiem sanatoryjno -
wczasowym, zdecydowanie z naciskiem na "wczasowym".
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Byłem w Perle Bałtyku w Świnoujściu osobiście z Gienią trzy lata chyba temu na tańcach i w odwiedzinach u kolegi i muszę stwierdzić, że ten hotel, bo jest to hotel nastawiony na pobyty gości za zachodniej granicy jest warty uwagi i pobytu w nim.
Kilka razy chciałem tam wykupić pobyt, ale mi się nie udało ze względu na duże obłożenie i brak wolnych miejsc.
Jest po remoncie kapitalnym i wewnątrz marmury i nowoczesny design.
Posiada małą kameralną kawiarnię w której raz w tygodniu były tańce tylko dla gości hotelu przy muzyce fajnego didżeja.
Nie wiem, jak jest teraz w temacie tańców.
Bałtyk, to sanatorium i nijak nie można go porównać z Perłą Bałtyku, bo to nie ta półka. Bałtyk można porównać ze Złotym Kłosem, ale nie z Perłą Bałtyku w Świnoujściu. :shock:
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: lubelanka64 »

dziękuję za odpowiedź w sprawie Bałtyku. Kto wie które sanatorium w Świnoujściu oferuje pobyty z dofinansowaniem PFRON???
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Żaden obiekt w Świnoujściu z wyjątkiem Graala nie przyjmuje z dofinansowaniem PEFRON jak i też ZUS.
Wszystkie obiekty w Świnoujściu poza Graalem są za drogie dla ZUS i nie są zainteresowane klientami z dofinansowaniem PEFRON.
Tu się raczej nastawiają na gości, którzy płacą gotówką za pobyt i gości za zachodniej granicy oraz kuracjuszy NFZ, dzięki którym mogą przetrwać zimę.
Tak jest w Świnoujściu. :)
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: lubelanka64 »

ok, trzeba pomyśleć nad pobytem komercyjnym. Dobrego wypoczynku
ODPOWIEDZ