Diety w sanatorium NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: olka44 »

Jeśli jestesmy skierowani do Szpitala na rehabilitację, a ośrodek ma status szpitala, to musi zapewnić dietę jaką masz ze względu na schorzenie. Jesli jedziemy do sanatorium to niestety musimy dostosowac się do diet jakie nam oferują...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: GIENIA »

Diety dostosowywane były indywidualnie w ośrodku Posejdon w Kołobrzegu , o ile nic się nie zmieniło od 2 lat :roll:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: malgonia »

To nie jest kapryszenie, jesteś wegetarianinem to muszą dostosować diete do Ciebie,To było sanatorium Kielczanka w Kołobrzegu z NFZ.Teraz juz tylko przyjmują komercyjnie.
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: Pasjaart »

Max-R wszystko zależy od dietetyka.Ja jestem od 19 lat wegetarianką.Zwykle przed wyjazdem dzwonię i rozmawiam z dietetyczką lub kuchnią.Typowej diety dla mnie nie ma.Ale na miejscu można się dogadać z panią ;) .Włókniarz i Krystyna w Busku nie było kłopotu z jedzeniem.Na wyjazdach jadam ryby,więc łatwiej było kuchni zrobić dla mnie obiad.Ogólnie zawsze jest mało warzyw(ja zabieram ze sobą małe pudełeczko i przynoszę swoje warzywka do posiłków),sałatki od czasu do czasu na kolację,czasami jakaś pasta jajeczna,pierogi,naleśniki.Szczerze wolę nie pytać na czym jest zupa,bo na bank nie na kostce rosołowej :lol: Słowacki w Busku pozostawił wiele do życzenia,choć pani mnie zapewniała,że nawet z karty gości będę mogła wybrać danie.Rzeczywistość bywała różna.Zupa na szybko czyli rozmrożony szpinak...Excelsior w Iwoniczu...w życiu nie jadałam tak obrzydliwego jedzenia.Tam prawie nic nie przypominało tego co było w jadłospisie.A jednej niedzieli nie było dla mnie obiadu bo przełożona nie zostawiła wytycznych dla kuchni na weekend...W przypadku wegetarian bywa różnie,to dobra wola ludzi którzy zarządzają kuchnią.Ale można zawsze dopłacić do większej ilości warzyw czy jak np.nie możesz jadać smażonego a tylko gotowane.Lub masz inne wygórowane potrzeby.W Krystynie w Busku 15zł/dziennie.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: malgonia »

Najlepiej było jak w jakims sanatorium chciałam diete 1000 kalorii to mi powiedziano proszę jeśc mnie to beddzie 1000 kalorii..Ogolnie to nie jest żle zawsze biore diete jak jestem w sanatorium a byłam juz 10 razy.Traktuje pobyt w sanatororium jako oczyszczenie organizmu, nigdy nic nie dokupuje
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: jania »

Dla mnie nie tyle dieta,co regularne spożywanie posiłków przynosi najlepsze efekty :D W domu niestety,nie mogę opanować tej sztuki :cry:
on_
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sie 2020 12:47
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: on_ »

ja miewam problemy z dietami w sanatoriach, w sumie zalezy, raz się da dogadać a raz nie
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: To_ja_Jowita »

Ja zawsze biorę dietę lekkostrawną, 3 tygodnie bez smażenia każdemu poprawi zdrowie i przyczyni się do utraty kilku kilogramów. Byłam 2 razy w sanatorium i za każdym razem gubiłam 3 kilogramy.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Diety w sanatorium NFZ w 2022

Post autor: Natalia-C »

Poczytałam trochę o dietach w Sanatorium.

Czy w ostatnim roku, w dobie inflacji i po ograniczeniach covidowych wiele się Waszym zdaniem zmieniło?

Czy uważacie, że warto zabiegać o jakąś dietę?
W Argentycie w Dąbkach, gdzie już za 2 tygodnie będę, śniadania i kolacje to szwedzki stół. Można wybrać co się chce.

Obiady podawane na talerzu do stolika. Czy te dietetyczne np cukrzycowa lub lekkostrawna bardzo się różnią od podstawowej? Warto czy nie?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Diety w sanatorium NFZ

Post autor: dani888 »

Miałam dietę lekkostrawną i polegała ona na tym , że dostawałam wszystko gotowane (mówię o obiadach) . Nigdy nie dostałam potraw smażonych tylko gotowane właśnie , według mnie zdrowe .
Ale np. z zazdrością patrzyłam na koleżankę , z którą siedziałyśmy przy stoliku bo ona miała normalne surówki a ja tylko gotowane - brokuły , marchewka , buraczki itd... :) . Ona miała dietę cukrzycową więc normą było , ze otrzymywała dodatkowo jogurty , jabłka a ja czasem tylko jakieś jabłuszko . Poza tym nigdy nie podano mi bigosu czy kaszanki :lol: .
W sumie dieta była w porządku , nawet udało się mi zrzucić 3 kg. , jedzenia nie dokupowałam , jedynie owoce i czasem jakiegoś pomidorka .
ODPOWIEDZ