Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Yasmin
Posty: 2
Na forum od: 17 lut 2020 11:35

Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: Yasmin »

Witajcie :)
Chciałabym pojechać z dwójką dzieci do sanatorium, oboje zmagają się z dolegliwościami górnych dróg oddechowych, dodatkowo starsze jest astmatykiem. Wiem, że tylko dla dziecka do 6 roku życia przysługuje pobyt z opiekunem, nie jest powiedziane że dostaniemy turnus razem z drugim dzieckiem i średnio wyobrażam sobie jego samodzielny pobyt. Natomiast chciałam Was drodzy forumowicze zapytać, czy w ogóle są ośrodki sanatoryjne gdzie są kierowane dzieci z różnych "przedziałów" wiekowych? Czy może tylko np. do 6 r.ż. albo tylko powyżej 6 roku? Czy dać sobie od razu spokój i szukać dla całej naszej trójki pobytu komercyjnego? Szczerze mówiąc nie dam rady pojechać w dwóch terminach i to na 3 tygodnie za każdym razem. Czytałam, że spada liczba dzieci wyjeżdżających do sanatoriów, co mnie w sumie nie dziwi. Przy jednym dziecku jeszcze prędzej się człowiek zorganizuje, ale z dwójką z dużą różnicą wieku sprawa się komplikuje, a cała procedura jest mało przyjazna rodzicom, niestety. Dla mnie pora roku nie jest jakoś szczególnie istotna, byle pomogło. Liczę na doświadczenie osób, które są bądź były w podobnej sytuacji. Jestem trochę zagubiona.
Pozdrawiam serdecznie i liczę, że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: jan19557 »

O szczegóły najlepiej dowiedz się w NFZ. Moja synowa jeździła z wnukiem do Rabki i na pewno miał więcej niż 6 lat. Jest też sanatorium Zimowit w Rymanowie dla dzieci , nawet ze szkołą na miejscu, dzieci w różnym wieku. Sanatoriów dla dzieci jest więcej tylko ja nie znam wszystkich dlatego najlepiej udaj się z tym do NFZ. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: Dzia_dek »

Yasmin jeśli tu zajrzysz, to odbierz wiadomość.
/po prawej stronie u góry - zakładka - "Prywatne wiadomości"/
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: Zosia »

Może 6latka na skierowanie , wówczas będziesz z dzieckiem a starsze prywatnie bo inaczej trudno będzie Ci to zgrać
mega
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 02 sie 2016 17:43

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: mega »

Radziłabym złożyć skierowania dla dwójki dzieci, wysłać w 1 kopercie wraz z prośbą o przyznanie wspólnego terminu i ośrodka.
Myślę że jeżeli to możliwe to przychylą się do prośby, a jeśli nie to trudno, będzie musiała pani zdecydować czy odpowiada Pani ich rozwiązanie.
Przy pobycie z młodszym dzieckiem i tak musi być jako opiekun, więc starsze można by wziąść prywatnie - ale wtedy większe koszty i brak zajęć szkolnych.
Yasmin
Posty: 2
Na forum od: 17 lut 2020 11:35

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: Yasmin »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Spróbuję ze skierowaniem jednocześnie na dwójkę dzieciaków.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
basia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 17 lut 2012 14:15

Re: Sanatorium dla 5 latki i 11 latka

Post autor: basia59 »

Yasmin pisze: 20 lut 2020 07:34 Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Spróbuję ze skierowaniem jednocześnie na dwójkę dzieciaków.
Pozdrawiam serdecznie.
Próbowała pani tak zrobić?
Jestem ciekawa odpowiedzi.
ODPOWIEDZ