Koronowirus w sanatorium (odwołany turnus)

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: woytek »

pewnie zjazd do domu , bez zwrotów kosztów :(
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: Andrzej1958 »

W wiadomościach Radia Lublin. Burmistrz Nałęczowa zwrócił się do Min Zdrowia o zamknięcie obiektów sanatoryjnych w Nałęczowie.
forumowicz

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Na innym portalu społecznościowym Pani Bogusia napisała, że Dom Zdrojowy w Szczawnie Zdrój ogłosiło kwarantanne, mają wybór wyjechać do domu lub do końca turnusu pozostać w zamknięciu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

A dlaczego mają skracać turnusy jak nie ma przypadków zachorowań. Ośrodek jest tylko dla kuracjuszy, a jak ludzie postąpią to wyjdzie podczas prania, będą zmuszeni do zrobienia kwarantanny. Na czas właśnie takich zdarzeń i nie tylko są Ośrodki Kryzysowego Zarządzania i to one zbierają dane i podejmują decyzje co dalszego postępowania. Za komuny wszystko było opisane i ćwiczone , ale komuna była be i poszło do śmieci, a teraz od nowa się pisze na kolanach. Co rząd (a każdy z nich doświadcza jakiś skutków) postępuje inaczej, z opóźnieniem. Jak będzie czas pokarze, na razie trzeba racjonalnie postępować.
No i właśnie Peonio, kwarantanna albo wyjechać :oops: , a na jakiej podstawie zrobili ? jak są chorzy to dlaczego inni mają wyjeżdżać i może zarażać po drodze , pomieszanie z poplątaniem :evil:
forumowicz

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Nie wiem, może już mają jakieś przesłanki dotyczące zamknięcia a obecnym kuracjuszom dali możliwość wyboru.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

No to tym bardziej nie rozumiem, bo jeżeli są podejrzenia to robi się testy, i ogłasza kwarantannę czyli nikt nie ma prawa opuszczać ośrodka. Kwarantanna jest po to żeby nie rozprzestrzeniać choroby, a z drugiej strony sprawdzić czy choroba się rozwinie . Dla mnie kierownictwo nie zdało egzaminu .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: sztani »

Pozwoliłem sobie zadzwonić do Szczawna ,Domu Zdrojowego zwykły "" fake news "" . Wszystko działa normalnie ludzie nie ogłupiajcie innych :) Są telefony i można sprawdzić . Piszmy rzeczy sprawdzone a wszyscy lepiej na tym wyjdziemy. :shock:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Może p. Bogusia pomyliła kwarantannę z innym słowem na k... :oops:
forumowicz

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: forumowicz »

sztani pisze: 13 mar 2020 16:19 Pozwoliłem sobie zadzwonić do Szczawna ,Domu Zdrojowego zwykły "" fake news "" . Wszystko działa normalnie ludzie nie ogłupiajcie innych :) Są telefony i można sprawdzić . Piszmy rzeczy sprawdzone a wszyscy lepiej na tym wyjdziemy. :shock:
No tak Sztani zawsze wiarygodny, dzwoniłam i mam inne informacje 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: sztani »

Peoniu tu masz numer recepcja Dom Zdrojowy Szczawno Zdrój
74 8493130 - recepcja
Podaj pod jaki dzwoniłaś :)
Czyż by w ciągu godziny coś się zmieniło? :(
A tak w nawiasie gratuluję 500 posta
Nie zaglądam na inne fora jestem zwolennikiem NS i nie piszę że jedna Pani Drugiej Pani zawsze staram się o wiadomość u źródła a jeśli się nie da to nie piszę nic .Kropka ;) :)
ODPOWIEDZ