Test na koronowirus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Kod na stronie laboratorium nie działa,za mało w nim cyfr. Do Konta Pacjenta nie mam dostępu, ale zadzwonili trzy kwadranse temu i serdecznie zapraszali.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Test na koronowirus

Post autor: alaxa »

:lol: :lol: :lol: super, ze serdecznie zapraszali, to znaczy, że wszystko OK, pozostaje nam tylko życzyć udanego pobytu i skutecznych zabiegów :D
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Dziękuję wszystkim.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na koronowirus

Post autor: renatka11 »

Witam. Wymaz na test został dziś pobrany i pozostało czekanie na wynik :?: . Niestety nie otrzymaliśmy z mężem kodów :x . Będziemy czekać na informację z sanatorium :serce: :serce: .
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na koronowirus

Post autor: renatka11 »

:P Wynik negatywny. Informację otrzymałam z sanatorium dzisiaj przed południem, z zastrzeżeniem, że jeśli będziemy mieli kaszel i podwyższoną temperaturę to nie przyjmą i co o tym myślicie :?: ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Test na koronowirus

Post autor: Dzia_dek »

Hmm, a co nam myśleć o tym? Badanie robisz na sześć dni przed przyjazdem, a więc
odpukując w niemalowane, wiele się może zdarzyć. Myślę, że na wszelki wypadek
zabezpieczają się przed przyjęciem do ośrodka potencjalnego kuracjusza, u którego
można podejrzewać zakażenie wirusem. Podwyższona temperatura i kaszel to jedne
z objawów zakażenia. Znasz swój organizm, wiesz jak się czujesz - Twoja decyzja.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

A jak się przyziębisz czy będziesz miała katar to na jakiej podstawie Cię nie przyjmą ? nawet w sądzie trzeba mieć dowód a nie podejrzenie. Ograniczysz kontakty do minimum , stosuj się do zaleceń i będzie dobrze, chyba że chcesz zrezygnować z wyjazdu.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na koronowirus

Post autor: renatka11 »

Dzięki za podjęcie tego tematu :) . Oczywiście, że z sanatorium nie zrezygnujemy, jesteśmy zdrowi :kwiat: :kwiat: i pełni nadziei :serce: :serce: , że nawet się nie przęziębimy. Tylko, też jestem ciekawa na jakiej podstawie mogą stwierdzać, że kuracjusz, który będzie kasłał, a nie ma podwyższonej temperatury to ma zaraz koronawirusa. Ja mam duszący kaszel jak np przebywam w sklepie chemicznym, z którego muszę zaraz wyjść. Dla mnie też jest niezrozumiałe, że testy wykonuje się na 6 dni przed przyjęciem do sanatorium, bo przez 6 dni każdy może się zarazić. To tyle i aż tyle moich przemyśleń :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Problem z wynikiem testu na koronavirusa

Post autor: Kleinehexe »

Drodzy Forumowicze!
Może ktoś z Was mógłby mi jakoś pomóc. Teoretycznie 6.10. wyjeżdżam do sanatorium. Teoretycznie, bo nadal nie mam informacji o wyniku testu. Próbki zostały pobrane 30.09. W piątek sama zadzwoniłam do uzdrowisk i miła pani powiedziała, że jeszcze nie ma wyników i że trzeba czekać. Ale sami wiecie, zaczynam się denerwować. Gdy dziś ponownie zadzwoniłam, nikt nie odbierał. No cóż sobota, choć pani wcześniej mówiła, że w sobotę i niedzielę też przekazują informację kuracjuszom.
Dodam, że założyłam profil zaufany i sprawdziłam na IKP, ale tam też nie ma żadnej informacji.
Wiele osób już wyjeżdżało w dobie pandemii do sanatorium, może ktoś miał podobny problem i coś poradzi.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Test na koronowirus

Post autor: Kleinehexe »

Na szczęście już znam wynik, pojawił się na moim Indywidualnym Koncie Pacjenta. Negatywny, więc mogę się pakować 😀 Ale uzdrowiska nadal milczą, ciekawe kiedy raczą mnie poinformować🤔
ODPOWIEDZ