Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Dzia_dek »

Majko piękne są miejsca, które starasz się nam przybliżyć w tym temacie, ale mam jedną małą uwagę.
Zdecydowanie lepiej by się oglądało zdjęcia, które pokazałaś gdyby każde z nich było podpisane.
Nie każdy z oglądających będzie wiedział, że np. ostatnia fotka to Zalew Sosnówka widziany z wieży
Zamku Księcia Henryka. Dopiszę jeszcze, że odwiedzając okolice Staniszowa, obowiązkowych punktem
zwiedzania powinny być pałace "Staniszów" i "Na wodzie", góra Witosza i kościół filialny pw. Przemienienia
Pańskiego z XVII w. To pierwszy kościół jaki spotkałem do którego wchodzi się, schodząc po schodach w dół.
Dodam jeszcze, że spod kościoła dojdziemy żółtym szlakiem do wspomnianego wcześniej Zamku Księcia Henryka.
W swoich fotkach znalazłem siostry bliźniaczki Twojej sówki. Moje zostały "złapane" tuż obok "Szałasu Sielanka"
przy czerwonym szlaku prowadzącym od Wodospadu Kamieńczyka na Szrenicę.
P1.JPG
Gość

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Gość »

Masz rację. Kolejne opiszę jak należy. A sówki wyszły spod tej samej ręki zapewne. I wiesz.. chociaż tutaj mieszkam tak długo tyle jeszcze do odkrycia, dlatego każda fotka wzbogaci ten zbiór. A później podreptam zobaczyć naocznie.
Pozdrawiam ciepło. :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Nutka »

No piękny ten Dolny Śląsk ....chciałoby się wrócić tam chociaż na trochę ;)
Może jeszcze będzie mi dane pozwiedzać ten jeden z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce ;)

Dzia_dek ma rację,Maju.....takie opisane zdjęcia zupełnie inaczej się odbiera ;)
Nie trzeba szukać,żeby wiedzieć co się ogląda ;)

A te Wasze sówki,no cudne są :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Felice »

Dolny Śląsk jest przepiękny. Rejonu opisanego przez Majkę nie znam i wiem ,że jeszcze dużo mam tam do odkrycia.
Zdawało mi eis,że pewien rejon nie ma już dla mnie tajemnic,a okazało się,że przez przypadek w tym roku trafiłam na przeurocze miejsce i ważne,że właśnie w takiej formie jak teraz przyszło mi je oglądać. Chodzi mianowicie o pałac w Gorzanowie,który obecnie jest w renowacji. Odkryte stare freski robią niesamowite wrażenie. Po remoncie już nic nie będzie takie samo.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Felice »

Chciałam wstawić zdjęcia, ale znów mam problem🤔
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Lisa »

Cześć, pałac w Gorzanowie obserwuję od kilku lat na fb, trafiłam tam kiedyś przypadkiem, kiedy nie miał jeszcze opiekunów, pewnie gdyby nie oni, zawaliłby się, był w takim stanie.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: ewasz »

A my tyle razy przejeżdżaliśmy koło niego i nigdy nie wstąpiliśmy 😥 Teraz to już.... heh
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: lubelanka64 »

....Sosnówka....moje pierwsze samodzielne wczasy. Mimo upływu pół wieku...tak, tak 50 lat minęło od tamtego wyjazdu wspominam z rozrzewnieniem. Pierwszy raz wyjechałam bez opieki, wszystko ciekawe, chłonęłam widoki całą sobą, poznani ludzie wspaniali....ach te czasy.
Gość

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Gość »

Sosnówka...podstawówka, gra Zwe flirt, piosenki CCCatch, szalone pomysły i pierwsza miłość...
A teraz obiecane Rudawy Janowickie, szlaków jest wiele. To co zobaczyłam raz i nie zachwyciło to kolorowe jeziorka, tlumnie , pełno reklam ...jeżeli chcę się wyciszyć jadę rano do Janowic Wielkich i wędruję do Zamku Bolczów (pod drodze mam tajemne dojście pomiędzy skałami gdzie z reguły jest chwila na posiłek i podziwianie widoków.
Może nie jestem poukładana ale naprawdę zwykle nie pamiętam jakim szlakiem idę, wytyczam drogę i tyle. Chłonę to co nie zawsze zdjęcia oddają coś konkretnego albo wręcz nie myślę o tym...wybaczcie mi profesjonaliści i mistrzowie zagadek uzdrowiskowych :kwiat:
To co spróbujemy...
Gość

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Gość »

Na szlaku zaczynającym się w Janowicach, szklak spokojny, dla chcących i lubiących można zanurzyć odnóża w strumieniu
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ