Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mamaMarty »

Pod hasłem zajęć fakultatywnych miałam na myśli wszystkie płatne imprezy, np. wycieczki. Pisałam żeby o nie dopytywać, bo według mnie nie wszystkie wycieczki proponowane przez panią animatorkę są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dokładny plan zajęć popołudniowych został nam przedstawiony pierwszego dnia przy śniadaniu i potem wisiała kartka ze szczegółami typu cena i czas trwania. Pani od wycieczek przychodziła rano w dniu proponowanej imprezy i zbierała pieniądze. Bezpłatne imprezy z animatorem (tą samą panią) były 3: na rozpoczęcie turnusu, na rozpoczęcie wiosny i podsumowująca z rozdaniem pamiątkowych dyplomów i symbolicznych upominków.
iwona34
Posty: 2
Na forum od: 09 kwie 2012 17:26

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: iwona34 »

Witam wszystkich :)
jestem z Bielska i mam pobyt z moim 3,5 latkiem od 21.04 w Adrii ;) Miałabym pytanie do agnmarek odnośnie kuchni i serwowanych posiłków, bo mój maluch jest wymagający tzn nie wszystko jada (z pewnością nie tknie jajek gotowanych i jajecznicy). Jeśli możesz to napisz proszę czy śniadania i kolacje były urozmaicone, jakie konkretnie potrawy były serwowane np.na śniadania?
iwona34
Posty: 2
Na forum od: 09 kwie 2012 17:26

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: iwona34 »

Ponadto chciałam spytać Kuracjuszek, które do tej pory skorzystały z Maluchami z oferty zabiegów podczas turnusów. Proszę o konkretne zabiegi z jakich Wasze Dzieciaki korzystały.
is_ka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 gru 2012 16:28

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: is_ka »

No to podpinam się pod wątek z tym, że nasz wyjazd jest 23.01.-13.02. 2013 :)
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Witam:)
byłyśmy w Adrii na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku - jeśli macie pytania... pytajcie, z chęcią jeśli dam radę odpowiem. Tez naczytałam się wielu sprzecznych opinii i jechaliśmy tam z lekkim niepokojem. Było super! A najważniejsze jest to, że mała po tym pobycie całą jesień przeszła tylko z jednym 3-dniowym katarkiem. W porównaniu z zeszłym rokiem (zaostrzenie astmy, 2x zapalenie płuc, kłopoty z zatokami) jest to ogromna poprawa. W tym roku składamy dokumenty do NFZ ponownie- mamy już podpisany formularz przez pediatrę, a to o czymś świadczy. Trzymajcie kciuki!
Pozdrawiam
Aśka
is_ka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 gru 2012 16:28

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: is_ka »

dzięki serdeczne za te informacje :)
my jedziemy pierwszy raz, stąd te obawy ;) Ja mam cały czas dylematy co zabrać żebym na miejscu nie obudziła się, ze coś jest niezbędne a tego nie mam ;)
To co jest podstawą każdego wyjazdu to wiadomo, ale czy są jakieś inne rzeczy, które powinnam mieć?

Mam jeszcze pytanie dotyczące opłaty klimatycznej. Rozumiem, że te 90 zł/doba to w tym nie ma tej opłaty, tak?
Czy za dziecko również muszę zapłacić klimatyczne?
Jak wygląda sytuacja z pralnią?
Jak był zorganizowany czas dla dzieci?
Jakie zabiegi polecasz, bo moje dziecko ma podobne problemy.
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

A w jakim wieku jest Twoja mała/mały?
- Mama płaci całość czyli stawka dniowa+opłata klimatyczna. Parking free.
- Zabiegi zleca lekarz na miejscu: my mieliśmy inhalacje i gimnastykę (codziennie) oraz lampy i jonoforezę borowinową (co drugi dzień). najwięcej dobrego zdziałała jednak borowina - dają ją raczej starszym dzieciakom, gdyż niektóre ciężko je znoszą i ogólnie jest dość obciążająca dla organizmu.
- w uzdrowisku byliśmy w środku lata więc się nie nudziliśmy- po zabiegach i chwili odsapnięcia od razu szliśmy na mega spacery (polecamy spacer wzdłuż Grajcarka i zabawę w wyszukiwanie rzeźb z kwiatów (to zaliczaliśmy czasem 2x w ciągu dnia, wąwóz Homole, Bukowinkę, oczywiście spływ Dunajcem - wycieczki te były m.in. organizowane przez ośrodek za dodatkową opłatą (plan wisiał na tzw. słupie, a dodatkowo przy śniadaniu byliśmy informowani o ewentualnych zmianach). Warto skorzystać z ich oferty, gdyż masz zapewniony transport, fajnego przewodnika i planowy powrót do ośrodka (!) Jeśli masz siłę i jedziesz w cieplejszym okresie- rowerowa (rower+przyczepka dla dziecka) wycieczka do Czerwonego Klasztoru (Słowacja).
Jest też sala zabaw dla dzieci ale generalnie nie korzystaliśmy- szkoda nam było pięknej pogody:)
Z pralni nie korzystaliśmy - drobna przepierkę robiliśmy w pokoju ale wiem, że jest takowa i widziałam mamy z michami i naręczami prania.
is_ka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 gru 2012 16:28

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: is_ka »

dzięki wielkie.
Dzwoniłam do Adrii z pytaniem o wypożyczalnię sanek. Niestety nie ma, więc sanki do bagażnika ;)
Pytałam też o tą pralnię i małe pranie 5 zł, duże 8.
Aha, i opłatę klimatyczną płaci i matka i dziecko. Około 200 zł razem.

A mam jeszcze pytanie: rodzic wchodzi z dzieckiem na zabiegi? Domyślam się, że z maluchami na pewno, a jak jest z tymi starszymi?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Nie pamiętałam niestety, ze płaciliśmy za dziecko opłatę klimatyczną - sorki :)
W zabiegach możecie uczestniczyć razem- i to jest wielki plus tego sanatorium, co podkreślały także inne mamy, które były także w innych ośrodkach uzdrowiskowych.
Szczerze mówiąc, ponieważ na zabiegi idą raczej wszystkie dzieciaki z turnusu w podobnym czasie - więc po paru razach okazywało się, że mama po prostu przeszkadza a maluchy czują się lepiej same ze sobą:) Ogromy plus tutaj dla ekipy rehabilitantów :)
is_ka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 04 gru 2012 16:28

Szczawnica 23.01.-13.02.

Post autor: is_ka »

a tak nawiasem to przy tak wysokiej opłacie za pobyt rodzica już by sobie tą opłatę klimatyczną darowali :evil:
a tym bardziej dziecko, które jest w ramach NFZ

Dzięki serdeczne za wszystkie informacje :) Baaaardzo mnie uspokoiłaś :)

Aha, jeszcze (chyba :lol: ) jedno ostatnie pytanie :mrgreen: Czy w pokojach jest Wi Fi ?
ODPOWIEDZ