Szczawno Zdrój "Cis"

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mamamija
Posty: 4
Na forum od: 01 mar 2012 14:12

Szczawno Zdrój "Cis"

Post autor: mamamija »

jade z 5-latka w maju od 9 do 30.
czego sie spodziewac?, rady wszelkie mile widziane.....
mija
Posty: 3
Na forum od: 11 mar 2012 22:14

Re: Szczawno Zdrój "Cis"

Post autor: mija »

Witam
Ja byłam w tym sanatorium z dwójką dzieci w lutym 2011 r.
Obiekt jest stary i trochę zaniedbany. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę, telewizor, lodówkę no i oczywiście podstawowe meble.
Wszystkie zabiegi odbywają się w obiekcie obok, a czasami też w innych położonych trochę dalej. Stołówka też znajduje się w innym obiekcie ale jest wyremontowana, czyściutka i co najważniejsze smaczne jedzenie.
Ja byłam zimą więc było to wszystko kłopotliwe ze względu na pogodę ciągle rozbieranie i ubieranie się, ale poza tym ok.
Okolica piękna:)
Życzę miłego pobytu
mamamija
Posty: 4
Na forum od: 01 mar 2012 14:12

Re: Szczawno Zdrój "Cis"

Post autor: mamamija »

dzieki mija za odzew :)
nie ukrywam, ze mniej interesuje mnie kolor scian w wyposazenie pokoju a bardziej zabiegi i skutecznosc leczenia.
bylam juz w sanatorium i wiem czego moge sie spodziewac :-) i ze cudow od NFZ nie mozna oczekiwac
wazne zeby bylo czysto - mam nadzieje, ze tak jest?
poza tym nie zamierzam siedziec w pokoju.

jakie Twoje dzieci miały zabiegi?
jakie spacery polecasz?, sa jakies trasy spacerowe, szlaki, gdzie warto pójść, co zobaczyc.
od ktorej godziny mozna sie "kwaterowac"?, chcialabym jak najwczesniej bo maz mnie przywiezie.
mija
Posty: 3
Na forum od: 11 mar 2012 22:14

Re: Szczawno Zdrój "Cis"

Post autor: mija »

Moje dzieci miały zabiegi takie jak:
• Masaż kręgosłupa z drenażem
• Kąpiel perełkowa
• Bioptron
• Magnetronic
• Gimnastyka zwykła + korekcyjna
• Inhalacje
• Kuracja pitna
Okolica jest bardzo ładna. W pobliżu są dwa parki i stadnina koni. Na własną rękę za dużo nie chodziliśmy, bo jak pisałam byłam w lutym, gdzie był siarczysty mróz i góra śniegu, także najczęściej byliśmy w parku na sankach jak większość dzieci :) Przez sanatorium były organizowane wycieczki i wyjścia piesze. Byliśmy np. w kopalni, w teatrze lalek, zwiedzaliśmy zamek Książ, niestety tylko z zewnątrz, ale główną atrakcją była przejażdżka na koniu w stadninie królewskiej. Dwa razy byliśmy też na w Aquaparku. Ogólnie wyjazd bardzo udany i chętnie bym tam pojechała kolejny raz tyle, że wiosną albo latem, bo jest dużo ładniej i można korzystać z różnych szlaków pieszych .
ODPOWIEDZ