Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: dani888 »

Miałam chyba 93 zabiegi ale dziennie czasem wychodziło mi 6 , 7 a nawet 8 . ZUS , rzecz jasna :) .
ZUS ma zawsze więcej zabiegów niż NFZ , a picia wody zdrowotnej nie było , ten ,,zabieg" mieli tylko kuracjusze z NFZ .
A ludków poznasz w trakcie turnusu , udanego pobytu i trafionych zabiegów Ci życzę RenoAlicjo a po powrocie albo i w czasie pobytu czekamy na relację , pozdrawiam :kwiat: :) .
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

RenaAlicja pisze: 13 maja 2021 21:30 Dziękuję serdecznie za odpowiedź. To będę miała niespodziankę bo nie jadę z nikim znajomym. Mąż mnie zawiezie więc po drodze też nikogo nie poznam.
Pytanie jeszcze czy z ZUS to zabiegi są dwa razy dziennie? Czy wiecie w jakich godzinach. Tak mam napisane na skierowaniu. Ale nigdy takiej formy zabiegów nie miałam. Ktoś coś wie? :kwiat:
To może przed recepcją wpadnie Ci ,,w oko" jakaś koleżanka-podejdż i zaproponuj wspólny pokój. Nie martw się, bedą młodsi od Ciebie.
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

Jan. Dziękuję za odpowiedź. To już wszystko wiem w tym temacie. Powiedz mi proszę jeszcze czy no w Boże ciało czyli dzień świąteczny odbywają się zabiegi normalnie?
Czy można też wychodzić z ośrodka w dobie pandemii? Chodzi mi o odwiedziny rodziny np na kilka dni.
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

P-siak. 🤪 W sumie na to nie wpadłam. Ale jak każdy przyjeżdża w innej godzinie to może prawie nie trafię na nikogo. Dla mnie ważne żeby pogoda była. Uwielbiam wiosnę. To mi wynagrodzi rozłąkę z najbliższymi. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: jan19557 »

RenaAlicja pisze: 16 maja 2021 09:42 Jan. Dziękuję za odpowiedź. To już wszystko wiem w tym temacie. Powiedz mi proszę jeszcze czy no w Boże ciało czyli dzień świąteczny odbywają się zabiegi normalnie?
Czy można też wychodzić z ośrodka w dobie pandemii? Chodzi mi o odwiedziny rodziny np na kilka dni.
W niedzielę i święta zabiegów nie ma a wychodzić na zewnątrz na pewno wolno. Z tym nie będzie problemu. Z odwiedzinami może być ciężko ale zawsze można spróbować wejść na bezczelnego bo nikt z recepcji nie sprawdza wchodzących. Należy tylko pewnie iść na schody czy do windy nie zwracając na nikogo uwagi.
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

Dziękuję Jan za podpowiedź. Zawsze widze warto zapytać, bo każdy ma jakieś doświadczenia. Serdeczne dzięki. :)
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

Super kuracjusz. Oczywiście że dam znać co i jak tam będzie. Picie wody jako zabieg? To tylko NFZ może wymyśleć.
A o zabiegach kto decyduje ? I na jakiej podstawie? Nie bierze się ze sobą przecież wyników badań.
Mam trochę obawy z tym wyjazdem bo 14 kwietnia miałam mieć robiony zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. oczywiście odwołali w związku z restrykcjami covid. Teraz co kilka dni mam ataki kółki. Obawiam się co będzie jak mnie naprawdę chwyci.
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

Cześć. No jestem już w ośrodku.
Przyjechałam w piątek. Sobota wizyta u pielęgniarki . Niedziela lekarz. Dwa dni nicnierobienia tylko zapoznawanie się z pozostałymi i z zasadami ośrodka.
Ogólnie rzeczywiście. Z zewnątrz ośrodek nie zachęca wcale. Wewnątrz też leci czasami PRL. Ale przy bliższym poznaniu zyskuje ośrodek na plus.
Czysto schludnie. Jedzenie całkiem smaczne. Wymiatamy wszystko jak leci.
Zabiegi zaczęłam wczoraj. Sporo tego przydzielają. Zaplecze fizjoterapeutyczne w porządku. Natomiast w dobie pandemii sporo zakazów i nakazów co nie podoba się kuracjuszom i mnie też .
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

Dziękujemy za relację.
Co znaczy : ogólnie rzeczywiście?
Awatar użytkownika
RenaAlicja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 12 maja 2021 21:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: RenaAlicja »

Po ogólnie rzeczywiście miało nie być kropki tylko ciąg dalszy. Słownik płata figle.
ODPOWIEDZ