Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Witam, może był ktoś w ostatnim czasie w tym sanatorium i podzieli się aktualna opinią? Z komentarzy, które udało mi się znaleźć na temat tego ośrodka, to wiem że część pokoi było wyremontowane, jak jest obecnie, może ktoś wie. Jest to wyjazd z ZUS, a niejednokrotnie w innych ośrodkach dla zus-u przydzielają w trochę gorszym standardzie. Jak jest w Świerkowym ? Z której strony są fajniejsze pokoje. Będę wdzięczna za wszystkie informacje. Wyjazd od 17 marca 2021. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: jan19557 »

Na pewno pokoje od strony południowej, większość 2 i 3 a w południowej i wschodniej są 1. Raczej od ostatniego remontu upłynęło 4-5 lat bo wtedy właściciele szykowali się pomalutku do kapitalnej przebudowy mając na ukończeniu ośrodek w Rymanowie. teraz niektóre sanatoria wykorzystywały przestoje na remonty więc najlepiej tam zadzwoń. Wystrój i standard jest podobny. Czajniki na korytarzach (półpietra) lub odpłatnie w pokoju. Ważne że wszędzie blisko , po schodkach w dół i fontanna . Jeśli jedziesz samochodem to nie daj się skusić na płatny parking. Możesz za friko parkować 200 m wcześnie przed pensjonatem Amelia. Będziesz przejeżdżać obok niego skręcając z Jana Rąba w lewo. Miłego pobytu.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: andrzej590 »

Alaxa kiedy wystawiono ci skierowanie.Bylem w tym osrodku 2 lata temu.Jak masz pytania to prosze.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Janie wielkie dzięki za odpowiedź i sugestie. Właśnie się zastanawiałam, jak jest z parkingiem...więc tym bardziej dziękuję za podpowiedź. Właściwie to jedzie mój mąż, który jest na świadczeniu, ale on nie jest zalogowany, więc w jego imieniu zadałam pytanie. Ja byłam w Iwoniczu w 2017 r. w Sanvicie, więc jeszcze co nieco pamiętam Iwonicz, ale tego Świerkowego nie kojarzę, jakoś nie miałam okazji tamtędy spacerować, i zastanawiałam się, którędy się tam dojeżdża, ale Amelię jak najbardziej kojarzę, przechodziło się obok niej i faktycznie, przypomniałam sobie, ze jest wzdłuż ulicy parking. Bardzo dziękuję, mąż już poinstruowany :D :D Pozdrawiam cieplutko, do miłego 😊
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: alaxa »

Witaj Andrzeju, do Świerkowego jedzie akurat mój mąż, od lipca ub.roku do końca czerwca tego roku jest na świadczeniu rehabilitacyjnym, a skierowanie do sanatorium dostał jeszcze w maju ub roku, ja złożyłam wniosek pod koniec stycznia 2021 i już w połowie lutego jezdzilam na komisję, dostałam, ale powiedzieli, ze pewnie ok roku poczekam. A Ty byłeś w Świerkowym z ZUS czy NFZ ?? Pozdrawiam serdecznie 😊
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: Dzia_dek »

Alaxa, "Świerkowy Zdrój" to dawny "Ziemowit"; zmieniona została nazwa ośrodka.
Idąc do "Bełkotki", to ostatni budynek po prawej stronie za "Piastem", praktycznie
vis-à-vis nowych mini tężni. Dojazd jest właśnie obok Amelii potem "Zofiówka"
(taka zółto - zielona willa), "Barbórka" (nieczynne sanatorium), "Sanato" (pensjonat),
"Piast" (sanatorium) i na końcu Świerkowy. :lol:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

Witam, rewelacji tam nie ma,ale dobre i to.
Zwłaszcza teraz, zawsze to Iwonicz,a nie Osieczek. Ściany odmalowane jakiś czas temu, lecz parkiet w pokojach bez odnowienia- październik 2020. Będzie dobrze.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

Na tablicach będzie stara nazwa-Ziemowit.
Nowej nie uświadczysz, pamiętaj kuracjuszu.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: andrzej590 »

Bylem z ZUS.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Świerkowy Zdrój medical spa Iwonicz

Post autor: p-siak »

A ja z NFZ i w październiku ,nie stanowczo,
deklarowali, że ZUS-u jakiś czas nie będzie.
Pewnie były skargi od skierowanych przez NFZ i ten nie podpisał dużego zapotrzebowania, więc ratują się ZUS-em...
ODPOWIEDZ