WSZUR Lądek Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Airam1 »

Witajcie, czy ktoś ma aktualne wiadomości na temat WSZUR Lądek Zdrój ? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: BarbaraB64 »

Witam :kwiat: A o jakie wiadomości Ci chodzi ? Ja jadę do wojskowego 27 marca ale to mój pierwszy pobyt w sanatorium . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,może wyszukiwarka pomoże-prawy górny róg z napisem- Szukaj-miłej lektury i Owocnego Pobytu Życzę :)
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Airam1 »

Andrzeju dziękuję za podpowieć.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Felice »

Airam, Wojskowy w Lądku ma trzy różne obiekty, doprecyzuj o który dokładnie chodzi, I,II,czy III. Trudno ogólnie odpowiedzieć, bo w każdym jest inaczej.
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Airam1 »

Felice w skierowaniu napisano WSZUR 1 , to chyba pierwszy obiekt. Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: BarbaraB64 »

Airam a kiedy jedziesz ? Ja też mam przydział do pawilonu 1 ,jadę 27 marca.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Felice »

Pawilon I zwany Lotnikiem jest najwyżej położonym obiektem. Ma swoją bazę zabiegową, chodzić trzeba na basen i kriokomorę. Pokoje te od strony zbocza są nieco ciemne. Te od frontu niektóre z balkonami. Standard porównywalny, wielkość różna... od jedynek po czwórki.
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Pota »

Witam, generalnie obiekt 1 jest lepszy od 2. Niestety na cześć zabiegów trzeba się przemieszczać. Jedzenie słabiutkie i nie radzę żadnych diet, bo to normalne to już dieta. Brak sztućców. Sama rehabilitacja jest oki. Pomimo słabego zainteresowania ze strony rehabilitantów. Jedynym mankamentem jaki był, to traktowanie weteranów (średnia wieku 30) w sposób szczególny. Byłam zakwaterowana w pawilonie 2 i nie można było korzystać ze sprzętu nowego, bo to tylko dla weteranów. Jak wracaliśmy z wycieczki spóźnieni na kolację to nie mogliśmy zjeść z weteranami. Musieliśmy czekać aż wyjdą, pomimo że połowa stołówki była pusta.
Kontrola w pokojach wieczorem.
Mam nadzieję że przez 1,5 roku coś się zmieniło.
Życzę dobrej rehabilitacji i dobrego towarzystwa. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: WSZUR Lądek Zdrój

Post autor: Felice »

Pota to o czym piszesz w kwestii żołnierzy misyjnych może ci się podobać lub nie, ale tego nie zmienisz. Sanatorium mimo zawartych z NFZ umów nadal pozostaje obiektem MON, do którego przyjeżdżają żołnierze po misjach. Mają taki wyjazd zagwarantowany i tyle.
Specjalne traktowanie wymagane jest przez MON, który to płaci ogromne pieniądze . Mają kilkakrotnie wyższą stawkę żywieniową oraz opłacone inne atrakcje.
A tak na marginesie weteranem można być mając nawet 25 lat. Wystarczy być 60 dni na działaniach poza granicami kraju na misji pokojowej lub stabilizacyjnej.
ODPOWIEDZ