Powikłania chorobowe po Covidzie

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: ewiko »

Witam , ja pierwszego covida przeszłam zupełnie bezobjawowo ... na zewnątrz. Jeździłam do pracy , spotykałam się z rodziną , bo przecież byłam zdrowa. Dopiero po jakimś czasie , gdy potrzebne było mi RTG płuc , okazało się , że mam tam wielkie zmiany. Zaczęły się wizyty u pulmonologów , kolejne RTG , TOMOGRAFIE , i co ? i NIC. Lekarze wzruszali ramionami , na moje pytania odpowiadając że nie wiedzą co to jest i z czego powstało. W tym czasie przyplątał się kaszel , ni to krtaniowy ni to suchy. Zlekceważyłam to. Zlekceważyłam również roztargnienie , brak skupienia , uciekające myśli , pomyslałam ...STAROŚĆ. Lecz za niespełna dwa lata , złapałam covida pełnoobjawowego. Po miesiącu , badania kontrolne. Trafiłam na bardzo dobrą Panią Doktor (wcale nie pulmonologa) , która dokładnie przeanalizowała wszystkie moje badania do dwóch lat wstecz. I to ona stwierdziła że jest to moje drugie zachorowanie , na co wyraźnie wskazały wyniki badań . W tej chwili czuję się w miarę dobrze . Jedyne co mi pozostało to nieznośny brak koncentracji. Zawsze byłam ogarnięta , zorganizowana ,wszystko pod kontrolą , a teraz nie potrafię sama zorganizować obiadu rodzinnego. Mam nadzieje że i to wróci do normy. Pozdrawiam wszystkich zmagających się z tą chorobą :serce:
Awatar użytkownika
omega333
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 15 sie 2010 17:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: omega333 »

Dziękuję
ODPOWIEDZ