Gryf Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

olusiu , jestem już w domku .... pokoju niestety nie udało mi się zobaczyć . Pozdrawiam :kwiat:
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 346
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: olka44 »

Ewiko..nie szkodzi...jest jeszcze czas do lipca,może ktoś będzie na ogólnoustrojowym pobycie i napisze ...Mam nadzieję, że nie będzie źle.A Tobie życzę wszystkiego dobrego , a i Święta tuż..tuż, więc Wesołych i pięknych Świąt ..
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Tobie również wszystkiego dobrego ..... zdrówka i spokoju. :serce: :kwiat:
jagiellonka1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 20 lip 2017 17:13
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: jagiellonka1957 »

Hej dziewczyny :D Ewiko , wygląda na to , że zmieniłaś mnie w Gryfie , ja wyjechałam 08 12 , a Ty dotarłaś 09 12 :D Ja w Połczynie byłam trzeci raz , ale pierwszy raz byłam w Gryfie . Był to turnus z NFZ i byłam mega zadowolona :lol: podobała mi się obsługa na recepcji (ale najbardziej pomocny był Pan Recepcjonista ), podobała mi się wizyta u Pani doktor , zlecone zabiegi i ich wykonanie :D a także wyżywienie :D Pokoje są różne , a byłam w pokoju na pierwszym piętrze i było ok , byłam w pokoju na drugim piętrze ( a był to pokój dla kuracjuszy poszpitalnych z NFZ i tez było ok . Najbardziej jednak podobał mi się pokój na trzecim piętrze :lol: Pokój był bardzo duży . Były dwie szafy dwudrzwiowe z nadstawkami , gdzie można schować walizki i jeszcze garderoba na odzież wierzchnią . dalej stało biurko , a na nim telefon i czajnik bezprzewodowy. pod biurkiem lodówka . dalej stał stolik , a na nim szklanki talerzyki i łyżeczki , przy stoliku dwa fotele a nad stolikiem telewizor . po drugiej stronie pokoju dwa łóżka i szafki nocne , nad łóżkami lampy . A łazienka , to bajka :D Duża prostokątna kabina prysznicowa z odpływem liniowym , ładna toaleta , umywalka , podświetlane lustro i suszarka do włosów . Czego więcej można chcieć ? :D Olka 44 -Ewiko chyba miała rację, bo raz na samym początku turnusu zabłądziłam i poszłam na parterze od windy w prawo i tam chyba było napisane Oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej , ale nie wiem jakie tam są pokoje . Wszystkim życzę Zdrowych , wesołych i pogodnych świąt :serce: :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Co prawda w gryfie nie byłam , ale Połczyn mam w serduszku ,
Fajnie , że od siebie coś dodałaś Jagiellonko :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Witam przedświątecznie. jagiellonka1957 , w Gryfie byłam już od 8.12 , dotarłam przed kolacją , bo ciężka droga była. Akurat zaczęło sypać. Świetnie , że spodobało Ci się w Gryfie. Też bardzo lubię tam jeździć , i jeśli wszystko będzie OK , to późną wiosną tam pojedziemy . Chyba że NFZ , zrobi nam niespodziankę i gdzieś nas wyśle z kolejki :lol: . Tak , Pan recepcjonista . nie dość że przystojny :oops: , to jeszcze bardzo pomocny i kompetentny. Jak byliśmy w maju , to w naszym pokoju było co nieco do zrobienia. Zanim pojawił się fachowiec , to ów przemiły pan , od razu po złożeniu reklamacji , był u nas i naprawiał. Generalnie , cała obsługa , czy to Panie z kuchni , czy Panie pokojowe , czy wreszcie Rehabilitanci ..... są naprawdę bez zarzutu. SZACUN. :kwiat: Wszystkim Forumowiczom , życzę spokojnych , rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

OLU44 nie wiem dlaczego nie mogę wysłać Ci emalia. Wysyłałam trzykrotnie i za każdym razem komunikat "nie znaleziono adresu" :o. Tak byłam w Gryfie na rehabilitacji ogólnoustrojowej. Byłam z kuzynka, więc miałyśmy pokój 2 osobowy. Rezerwacji nie robiłyśmy, pokój był już przygotowany. W pokoju był tv, czajnik takerzyki, szklanki, sztućce. Łazienka przy pokoju. Nasz pokoj byl przed remontem. Z tego co wiem były jeszcze większe pokoje 3 lub 4 os. Odnośnie jedynek nie wiem, czy są, aczkolwiek obok naszego pokoju była też dwójka w której zakwaterowani byli dwaj faceci. Nie mogli się dogadać i jeden z nich w trakcie pobytu poprosił o inny pokój. A że byl niewidomy to dostał bardzo ładny wyremontowany, dwusobowowy do swojej tylko dyspozycji. Nie wiem, czy powodem byla niepełnosprawność, czy fakt, że we wczesniejszej dwójce panowie nie mogli znaleźć wspolnego jezyka. W Połczynie oprócz Gryfu, w którym ja byłam, jest jeszcze uzdrowisko Podhale. Tam też jest rehabilitacja ogólnoustrojowa. Nie wiem tylko jakie pokoje sa przeznaczone na potrzeby rehabilitacji ogólnoustrojowej. Co prawda mialam okazję zobaczyć pokoje, ale te akurat były przeznaczone dla pobytów komercyjnych.
W Połczynie byłam chyba 8 razy ale zawsze komercyjnie w SPA Zdrojowe Zacisze i ten jeden raz na ogólnoustrojowej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

I jeszcze.
Ewiko prawdę napisała. Pokoje na ogólnoustrojowej mieszczą się na parterze, prawie na samym końcu, przy przejściu do części SPA. Wśród tych pokoi jeden z nich jest wydzielony na taką jadalnio-stolowke. Tam przynoszone są posiłki dla osób, które mają problem z przyjściem na stołówkę ogólna. Poza tym zabiegi, wyżywienie i warunki socjalne jak dla mnie super. Co prawda, gdy jestem komercyjnie, te warunki są bardziej komfortowe bo w cenie wliczony jest stół szwedzki, jakiś serwis kawowo-herbaciany, korzystanie z basenów, jacuzzi bez dodatkowych opłat itp. ale i tak uważam, że pobyt tam jest naprawde na wysokim poziomie.
Dodam jeszcze, że będąc na ogólnoustrojowej nie zabrałam szlafroka, ale nie było problemu, bo za kwotę 30zl mogłam go wypożyczyć.
Same miasteczko wielu osobom nie podoba się uważając, że jest zaniedbane. Ale jest tam piękny park, jest mnóstwo miejsc spacerowych, jest gdzie potańczyć, wypić kawę, zjeść pyszne ciasto. Jest ładny Rynek. Przy wjeździe do miasta jest też Biedronka. W lipcu, tak jak napisała Ewa będzie już czynny basen zewnętrzny. Co prawda będzie płatny, ale i tak fajnie skorzystać. Przypuszczam, że będzie też organizowane ognisko z kiełbaskami, piwem i tańcami. Co prawda nie wiem, czy dotyczy ono rehabilitacji ogólnoustrojowej. Na pewno pobytów NFZ, ZUS, PFRON i komercyjnych. Chyba opisałam Ci już wszystko. Gdyby coś pytaj, niestety na priv nie mogę wysyłać info. Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Witaj Gosiu . Dodam od siebie słówko o miasteczku. Tak , obecnie jest mocno podupadłe . Niestety , młodzi uciekają za pracą , bo tu oprócz BROWARU , nie ma żadnego przemysłu. Serce się kraje , patrząc na zrujnowane kamienice , które kiedyś były przepiękne. Puste wystawy sklepowe ...odstraszają. Jednak dla mnie , Połczyn to MAGIA. Pamiętam miasteczko prężne , pełne ludzi , gdzie cały czas coś się działo.... a dziś ? Mimo wszystko , jeśli NFZ wyśle mnie w tamte strony , będę mega zadowolona. Za około dwa tygodnie , wszystko będzie jasne :lol: . Zabiegi mają cały czas na wysokim poziomie . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

Ewuś masz rację miasteczko coraz bardziej podupada. Tak jak napisałaś, mlodzi szukając pracy wyjeżdżają z Połczyna a sklepy....no cóż odstraszają. Pierwszy raz byłam w Połczynie w 2013 w czerwcu. Byłam tak zachwycona i zabiegami i personelem i warunkami, że w październiku tego samego roku, pomimo sporej odległości (ponad 400km) pojechałam ponownie. Wtedy też miasteczko prężniej funkcjonowało, było bogatsze, pełne życia. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona ich zaopatrzeniem....nawet poczyniłam jakieś fajne zakupy.
Jednakże mimo tych zmian, podobnie jak dla Ciebie, Połczyn to MAGIA a zabiegi serwowane to RAJ DLA DUSZY, CIALA I ZDROWIA. :serce:
Żałuję tylko, że mój NFZ nie ma podpisanej umowy z Polczynem :( i mój pobyt tam może być tylko komercyjny. No chyba, że rehabilitacja ogólnoustrojowa...Ale na nią też trzeba długo czekać. Na wyjazd w trybie pilnym, muszę czekać do 2025r. a dokumenty złożyłam w 2020r.
Życzę, aby NFZ przydzielił Ci miejscoweczke do Połczyna lub innej wymarzonej przez Ciebie miejscowości. :serce:
ODPOWIEDZ