Gryf Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dama Karo
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 29 lip 2016 13:46
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Dama Karo »

Właśnie wróciliśmy z Gryfu. Pobyt z NFZ.
Mamy mieszane uczucia. Po przyjeździe trzeba było odczekać swoje. Najpierw ok. godziny do rejestracji, później ok. godziny do jednej recepcji, później do drugiej ( dostaliśmy pokój w Zaciszu Zdrojowym SPA). Najgorsze było dopiero przed nami. O godzinie 17.20 mieliśmy stawić się do gabinetu pielęgniarek. I tak się stawiliśmy. Okazało się, że przed nami jest jeszcze ok. 30 osób. Najpierw jedna pielęgniarka oświadczyła, że będziemy wywoływani, po jakimś czasie przyszła kolejna i kazała samemu pilnować kolejki. Zrobił się straszny bałagan. Kiedy wreszcie załatwiliśmy sprawę okazało się, że teraz będziemy czekać do gabinetu lekarskiego. Tym razem mieliśmy iść do pokoju i tam czekać. Pani doktor miała zadzwonić. Zrobiła się godzina 21 a telefonu od pani doktor brak. Zeszliśmy do gabinetu a tam czekało jeszcze kilkanaście osób. Średnia wieku 70, ludzie schorowani, po podróży, zmęczeni. Wreszcie o godz.22.30 wszystko załatwiliśmy. My załatwiliśmy ale kolejka innych osób została. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z takim brakiem organizacji i z takim brakiem szacunku do ludzi.
Ośrodek wielki(cały czas w rozbudowie) na pewno nie jest przyjazny osobom z problemem poruszania. Wszędzie daleko. Do jadalni mieliśmy 230 metrów w jedną stronę ( same posiłki to ok.1,5 km) do tego 3 lub 4 zabiegi na które też trzeba było dosyć daleko chodzić.
Posiłki: obiady ok. chociaż dużo osób narzekało na małe porcje.
Śniadania i kolacje kiepskie, wszystko robione z produktów najtańszych. Najgorsza kolacja to: makaron z boczkiem (na moim talerzu wylądowały dwie skwarki boczku, na talerzu męża sam makaron), 3 małe plasterki mielonki i kilka plasterków ogórka kiszonego.
Panie w jadalni w rękawiczkach. Najpierw brudną ścierką "polerowały" blaty stołów a później w tych samych rękawiczkach dotykały sztućców.
Plusem tego wyjazdu były niewątpliwie zabiegi. Okolica bardzo ładna, blisko Park Zdrojowy. 2 gwiazdki za zabiegi, okolice oraz całkiem porządny pokój. Cała reszta do poprawy.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Mirstan »

Cześć no, no nie spodziewałem się takiego bałaganu właśnie w tym sanatorium, a byłem tam 4 razy widać pandemia daje się w znaki i nerwy puszczają, a tu mam teraz przydział na leczenie szpitalne po operacji i podobno pokoje jednoosobowe przydzielają, chyba, że coś się zmieniło - pozdrawiam serdecznie
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Damo Karo , dziękuję za opis pobytu .
Cóż , rzeczywiście jest takie zaskoczenie (jednak) negatywnej opinii , dotychczas dość dobrze wypowiadano się o Gryfie - szkoda
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: dani888 »

Damo Karo , wygląda na brak rozsądnej organizacji i pewnie stąd taki bałagan , poza tym może i pandemia ma jakiś wpływ choć inne sanatoria radzą z tym całkiem nieźle . W Gryfie była moja siostra z mężem i wróciła zadowolona . Dzięki za opis pobytu , pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Pancernz »

Powiem tak ilu ludzi tyle opini no ba nawet ten sam turnus ale na podstawie innych zdarzeń dla każdego to jeden oceni na super pobyt a drugi za katastrofę :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: GIENIA »

Pisząc opinie , nie powinniśmy się kierować własnymi emocjami , ale starać się przedstawić ośrodek jak najbardziej obiektywnie :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam, moim skromnym zdaniem jest to suma zbiorcza wielu spraw-począwszy od porównań z poprzednich pobytów ,oczekiwań, sytuacji i zawartych znajomości i związanym z tym klimatem ,ale jedno jest pewne -należą się podziękowania za napisane opinie bo na tym bazuje to forum, a czy kto miał rację czy tylko mu się tak wydawało to zweryfikują ponowne wpisy z turnusów w tym obiekcie, Pozdrawiam i samych Sympatycznych turnusów Życzę :)
Zosia77
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 06 sie 2019 13:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Zosia77 »

Wszyscy piszą o Gryfie a ja jadę do Podhala. Nikt się nie odzywa z tego terminu 24.06-15.05 czyżbym jechała sama? Mazowieckie dajcie znak.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: grazynamackowiak »

Kuracjusz -Gryf stołówka daleko jak w opisie .
Ale dla osób niepełnosprawnych na parterze ,zlecenie doktor :)
Zabiegi na miejscu ,bardzo dobra baza zabiegowa ,lepsze niż inne sanatoria w których
byłam .Recepcja bardzo duża ilość osób na przyjęcie ,więc różnie to bywa .
Mi udało się załatwić rano około 11 godz , bez kolejki ,później było gwarno .
Borowina z własnej kopalni ,okolice całego ciała ,nie wszystkie sanatoria ,mają
takie możliwości .Wiele osób specjalnie przyjeżdża na borowiny :o
Różne kąpiele ; solankowe ,masaż podwodny mechaniczny ,perełki , Co 2 inne ,basen
wewnętrzy zewnętrzy ,opaska :)
Wróciłam zadowolona ,każda opinia cenna ,każdy ma swoje zdanie ,szanujemy każda
opinie .Dziękujemy za opis kuracji ,pozdrawiam :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

W Gryfie byłam dwa razy , wspominam bardzo dobrze pod każdym względem. Ponieważ z moją orientacją w terenie jestem na bakier :lol: , kilkakrotnie zdarzyło mi się zagubić w gąszczu korytarzy. To sanatorium jest w czołówce mojej listy sanatoriów w których miałam przyjemność się kurować.
ODPOWIEDZ