Gryf Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Teri5 »

Pandemia zmieniła sanatoria,... na niekorzyść oczywiście. Jestem obecnie w Gryfie. Opiszę pobyt po powrocie. Zabiegi super i potem....nie dzieje się nic. Piękna kawiarnia świeci pustkami, nawet cichutkiej muzyczki nie ma. Jedyne co zaproponowało sanatorium to....wyjście do kina lub teatru. W kinie ludzie mogą się spotkać ale w kawiarni zorganizować cokolwiek, np koncert....zabronoione. Zabieg bicze szkockie odwołany z powodu pandemi ale basen 12 osób obok siebie..... zagrożenia brak. Ja chyba niestety nie ogarniam o co w tym wszystkim chodzi. Czytamy tu wiele opini o sanatoriach w czasie pandemi i w wielu, oczywiście tylko dla kuracjuszy danego sanatorium, dzieje się sporo. W Gryfie niestety nie,....może tak jest wygodniej? Pozdrawiam forumowiczów. :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzienki Teri5 :D :D
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Teri5 »

Spróbuję opisać mój pobyt w Gryfie.

Przyjęcie do sanatorium

Najpierw udajemy się do budynku tuż przy bramie, do punktu przyjęć. Tam zostawiamy skierowanie, certyfikat szczepienie lub wynik testu, wypełniamy ankietę i ewentualnie rozmawiamy o pokoju jednoosobowym….oczywiście jeśli mamy mocne zaświadczenie od lekarza. Następnie udajemy się do drugiego budynku, głównego, gdzie znajduje się recepcja. Tu otrzymujemy przydział pokoju, tury posiłków, numer pokoju pielęgniarek. Panie na recepcji…. wykonują swoją pracę… zero uśmiechu i najlepiej nie zadawać pytań i o nic nie prosić, wszystko już zaplanowane. Pokoje dwuosobowe tylko dla małżeństw, reszta trzyosobowe. Oczywiście podczas pobytu widziałam wiele pokoi dwuosobowych, z których wychodziły dwie panie…..Nadmieniam, byłam wcześnie rano….nie mogło już zabraknąć…Odbyło się to dość sprawnie, potem tworzyły się kilkuosobowe kolejki do recepcji.

Pokój

Otrzymałam pokój trzyosobowy, w starszej części budynku…bliżej do bazy zabiegowej, dalej do stołówki. Pokój duży, wysoki. Łóżka wygodne, szafki nocne, stolik, krzesła, biurko, lodówka, telewizor (płatny), szklanki, talerzyki, łyżeczki, czajnik. Oświetlenie wysoko nad łóżkami, wieczorem nie poczytasz…gdy współlokatorki chcą spać. Ręcznik jeden, wymieniany jeden raz. Można wypożyczyć ręcznik za 6 zł i nie jest on wymienialny podczas turnusu. Szlafrok 35 zł, można wymienić. Szafa spora, każdy ma swoją cześć. Łazienka duża, czyściutko i jest gdzie położyć drobiazgi, brak mydła i jakiegoś ręcznika przy wyjściu z brodzika. I tu uwaga ….na ścianie zamontowana suszarka….obok napis…nieczynna….dlaczego…pandemia! Jeśli wysuszysz włosy swoją suszarką…pandemii nie ma …jeśli sanatoryjną…już tak. Widziałam inny pokój trzyosobowy, był dużo mniejszy oraz bardzo, bardzo malutki pokój jednoosobowy. W innych nie byłam. Jest czyściutko, sprzątanie co drugi dzień. Internet w moim pokoju działał bez zarzutu.

Pielęgniarka, lekarz, zabiegi

Przed pokojem pielęgniarek kolejka ale idzie dość sprawnie. Ciśnienie, temperatura, przydział lekarza i wyznaczona godzina wizyty. Lekarz sympatyczny, przyjaźnie nastawiony do kuracjusza, można porozmawiać, poprosić o zabiegi, które nam pomagają. Zabiegi przydzielone bardzo dobre. I tu jeszcze raz napiszę …bicze szkocie odwołane ze względu na pandemię :shock: , gimnastyka w basenie 12 osób….odbywa się :o . Dlaczego …nie wiem. Wieczorem karta zabiegów dostarczona do pokoju. Rozplanowanie zabiegów ok. Zabiegi odbywają się bardzo punktualnie ….nigdzie nie widać kolejek. Baza zabiegowa super. Od poniedziałku do piątku czynny pokój planowania zabiegów….można zmienić to co nie pasuje…w miarę możliwości oczywiście. Pani w planowaniu przemiła, uśmiechnięta i zawsze pomocna. Fizjoterapeuci w większości bardzo mili i sumiennie wykonują swoją pracę. Zdarzają się wyjątki….np. jedna pani na gimnastyce wykonuje swoją pracę jakby za karę, nie licząc się zupełnie z kuracjuszami. Masażyści u których byłam …za wyjątkiem jednego pana….wspaniali. Najlepsza pani wykonująca masaż w pokoju na terenie spa….nie znam imienia….profesjonalizm i solidność.

Wyżywienie

Posiłki na trzy tury. Wyboru tury nie ma… ja miałam śniadanie o 9, obiad 14 i kolacja 18.15 Obiady bardzo smaczne, śniadania i kolacje …dla mnie wystarczająco, niektórzy narzekali na małe porcje. Co drugi dzień dla chętnych zupa mleczna. Dieta oszczędzająca bez problemu, cukrzycowa i inne przydziela lekarz. Na stołówce siedzimy przy stoliku z osobami z którymi mieszkamy. I tu widać jak na dłoni ile jest małżeństw. Na moim turnusie było to około 80%. :o

Inne

Na terenie sanatorium piękna kawiarnia ale….. nie dzieje się nic. Możesz zjeść ciacho, czy czegoś się napić…..nawet cichej muzyczki nie słychać. Ludzie zaglądają sporadycznie. Żadnych wycieczek czy innych imprez nie ma….oczywiście pandemia…jedyna propozycja to wyjście do kina lub teatru …tam nie ma pandemii . Pogoda była akurat okropna więc siedzenie w pokojach….ludzie sami zamówili busa i za 40 zł można było w niedzielę wybrać się do Kołobrzegu. Jeśli nie masz samochodu jest ciężko. Było cztery dni ze słońcem i dopiero wtedy zobaczyłam trasy spacerowe w parku, klimatyczną kawiarnię Natura Park, w drodze do Borkowa. Wiosną i latem jest tu pewnie pięknie, teraz niekoniecznie. Jeśli trafisz na fajne współlokatorki, można ten wolny czas jakoś zapełnić…. Miasto podupada, dużo kamienic niszczeje, zabite okna i ponure wrażenie. Komunikacja do i z Połczyna….tragiczna….busy jeżdżą np. do Świdwina tylko w dni robocze gdzieś do godz. 16, do Koszalina dwa kursy o godzinie 7,48 i drugi , uwaga…..o godz. 8.00
Sanatorium nie interesuje, że nie masz jak się stąd wydostać. Jeśli chcesz wyjechać dzień wcześniej wieczorem, musisz zapłacić 75 zł i jeszcze nie możesz zostać w pokoju do wieczora, musisz opuścić go do godz.12 :shock: . Jeśli mam pociąg o godz. 21.50 z Koszalina to muszę na niego czekać 10 godzin….jeszcze w taką paskudną pogodę……nikogo to nie obchodzi….przydałoby się trochę bardziej przyjazne podejście do kuracjusza.
Sanatorium bardzo duże, trzeba się troszkę nachodzić ale wszystko do ogarnięcia, dobrze oznakowane. Organizacja na każdym szczeblu bez zarzutu, przydałoby się tylko trochę uśmiechu i empatii u pań na recepcji i pań pielęgniarek i bardziej serdeczne podejście do kuracjusza.
Pozdrawiam kuracjuszy. :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za poświęcony czas i napisanie opinii, miejmy nadzieję że ktoś przeczyta Twoje podsumowanie i kuracjuszy zacznie się traktować jak należy ,Pozdrawiam i mam nadzieję że jednak ten pobyt wniósł trochę w poprawę Zdrówka :)
mercedeska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 16 wrz 2016 19:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: mercedeska »

Dzięki Teri5 za świeże informacje :serce: Na pewno wielu przeczyta i wykorzysta-ale czy wezmie przykład by się podzielić ? zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

Jestem zaskoczona że nastąpiły takie duze zmiany...na niekorzysć kuracjusza. Bylam w Polczynie kilka razy i zawsze wracalam zadowolona. Co do Pani masazystki w częsci SPA....potwierdzam fantastyczna. Swego czasu fajne pomocne masaże wykonywal P. Robert. Nie wiem czy jeszcze pracuje. W ogole baza zabiegowa jak i rehabilitanci pomocni mili i sympatyczni. Nawet wówczas gdy musialam przesunać godzinę zabiegu nie bylo zadnego problemu. Z tego co wiem od 7 lutego otwarty zostal przepiękny basen z saunami. W sezonie czerwiec - wrzesien jest takze czynny basen zewnetrzny. Nie wiem czemu recepcjonistki i pielegniarki przestaly się usmiechać. Miasteczko rzeczywiście biedne jakby nie mialo dobrego gospodarza. Natomiast pobyt w miesiacach wiosenno- letnich jest zdecydowanie atrakcyjniejszy. Piekny Park Zdrojowy w ktorym kwitnie mnostwo kolorowych rododendronow. Potem aleje z rózami itp. Ponadto jest duzo sciezek do spacerowania w kierunku Borkowa i nie tylko. Co do kawiarni...faktycznie cichutka muzyczka stworzyła by sympatyczny klimat przy którym można wypic kawkę, lampkę wina, zjeść pyszne ciastko. Pamietam czasy, że znalezienie miejsca przy stoliku graniczylo z cudem. Obok Gryfu jest jeszcze Hopferówka. Tam P. Adam swoją muzyką i spiewem uprzyjemnial kuracjuszom wolny czas. Nie wiem czy z uwagi na pandemię jest czynna. Tyle mojej opinii. Moze dla kogos będzie pomocna
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Teri5 »

Nowy basen otwarty 7.02.22. Cena 30 zł za godzinę. Hopferówka otwarta ale muzyki nie ma. Napisałam, że pogoda uniemożliwiła poznanie terenu i że wiosną i latem jest tu pewnie pięknie. Rehabilitacja na wysokim poziomie. I z niej jestem bardzo zadowolona. :D
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

Październik 2018r
Pazdziernik 2018r
Pazdziernik 2018r
Załączniki
20181015_163716.jpg
20181015_164133.jpg
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

Właśnie dla tej rehabilitacji bylam tak kilka razy. :) No i szkoda ze w Hopferówce nie ma P. Adama. Zawsze chetnie chodziliśmy by posluchac muzyki i piosenek w jego wykonaniu. Zapewne pandemia zrobila swoje. :( W sezonie letnim bylo też organizowane fajne ognisko z kielbaska piwkiem i tancami. Bylo tylu chetnych ze w turnusie organizowano imprezke kilka razy. :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Teri , super opis , gratuluję i dziękuję :kwiat:

Gosiam, fotografiami przywołałaś moje wspomnienia :D
ODPOWIEDZ