Gryf Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Genever »

Mogę potwierdzić pozytywną opinię. Gryf to największy ośrodek z jakim miałam do czynienia , dobre warunki lokalowe, jedzenie jak wcześniej - przestałam się na tym skupiać bo za stawkę jaką dostaje ośrodek cudów nie będzie. Zabiegi z tego co widzę też różne się mogą trafić , zwykle nie otrzymuję tego co chcę i co mi służy jak i pokoju jednoosobowego ale być może brakuje mi siły przebicia. ;)
Jedyne co to samo miasteczko, senne, zaniedbane, brakuje gospodarza. W miesiącach zimowych pozostaje na dłuższą metę książka i rozmowy, spotkania. Nie wiem czy chciałabym pojechać po raz kolejny, wolę tereny górzyste - tam nigdy się nie nudzę.
aliensik
Posty: 1
Na forum od: 08 cze 2022 17:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: aliensik »

Witam parę pytań odnośnie pobytu...
po 1 jak wygląda weekend? można pojechać samochodem np do kołobrzegu czy trzeba jakies przepustki i płacić za nie? czy można pojechać w sb po zabiegach a wrócić w nd...
po 2.. jeżeli 1 jest twierdzące to czy można wyjeżdzać i wjeżdzac samochodem przez caly turnus skoro i tak płaci za cały pobyt ?
po 3.. niby o wiek się nie pyta ale jak wygląda średnia wieku? sam mam 33 więc chyba bardziej pewnie z pielęgniarkami będe miał do pogadania...
po 4.. ten basen zewnętrzny trzeba płacić czy można pływać do woli jak otwarty?
po 5... widzimy sie w sierpniu! :)
ksiezyc69
Posty: 4
Na forum od: 09 maja 2022 10:33
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ksiezyc69 »

Wjazdy i wyjazdy z parkingu bez problemu,o 22 zamykają wejście,co do wyjazdu na Kolobrzeg-niedziele są bez zabiegow-,osobiście tylko towarzyszom przy stole mówiłem że nie będzie mnie na obiedzie-niech się częstują....jeżeli ktoś chciałby wyjechać bo ma akurat jakąś sprawe-chrzciny,wizyta u lekarza to jest opłata za pustostan mimo że już się zapłaciło za pokój to jest opłata....co do trunków są....jest kawiarnia bogato wyposażona jak i w kiosku przy recepcji...co do zabiegów gdyby była potrzeba to idzie sobie załatwić że podpisza....osobiście jestem b.zadowolony z pobytu...myślę że jeszcze zajrzę do Polczyna.
Awatar użytkownika
joannabis
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 100
Na forum od: 10 lut 2014 17:54
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: joannabis »

aliensik pisze: 08 cze 2022 18:15 Witam parę pytań odnośnie pobytu...
po 1 jak wygląda weekend? można pojechać samochodem np do kołobrzegu czy trzeba jakies przepustki i płacić za nie? czy można pojechać w sb po zabiegach a wrócić w nd...
po 2.. jeżeli 1 jest twierdzące to czy można wyjeżdzać i wjeżdzac samochodem przez caly turnus skoro i tak płaci za cały pobyt ?
po 3.. niby o wiek się nie pyta ale jak wygląda średnia wieku? sam mam 33 więc chyba bardziej pewnie z pielęgniarkami będe miał do pogadania...
po 4.. ten basen zewnętrzny trzeba płacić czy można pływać do woli jak otwarty?
po 5... widzimy sie w sierpniu! :)
pochwal się wrażeniami i jakieś podpowiedzi techniczne może :D
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: lawenda »

lawenda pisze: 04 cze 2022 22:59 Mam nadzieję, że moje odczucia po powrocie również będą pozytywne. :)
Są pozytywne.....jak najbardziej. :D

Mój turnus to 21 dniowy turnus z NFZ.
Przyjęcie w recepcji idzie dość sprawnie, choć musiałam dwa razy odstać w kolejce, bo panuje tam niestety lekki bałagan informacyjny. Wszystkie opłaty pobierane są już w momencie rejestracji pacjenta.....za dopłatę do jedzenia komercyjnego również. Stojąc pierwszy raz w kolejce uzyskałam informację, że mogę zrezygnować z jedzenia sanatoryjnego na korzyść komercyjnego w każdej chwili, ale ustalając już konkretne godziny posiłków z panią z jadalni uzyskałam zupełnie inną, a mianowicie....że jeśli chcę korzystać z komercyjnego jedzenia to muszę zdeklarować się już i uiścić odpowiednia opłatę w recepcji. Po zameldowaniu i otrzymaniu nr. pokoju udajemy się do pielęgniarek.

Przed pokojem pielęgniarek całkiem spory tłumek, ale kolejka posuwa się szybko i sprawnie. Przed wejściem wypełniamy ankietę o szczepieniu, przebytych chorobach itp., po wejściu do gabinetu mierzona jest temperatura i ciśnienie, po czym udajemy się do przydzielonego lekarza na określoną godzinę. Na terenie ośrodka nakaz noszenia maseczek, jeśli nie mamy jej na twarzy wchodząc do pokoju pielęgniarek zostaniemy wyproszeni.

Przychodzę na swoją godzinę pod gabinet p. doktor, a tam kolejka.... okazuje się, że pani doktor potrafi "trzymać" jednego pacjenta ok. 20 minut. Zostaję przyjęta z 2-u godzinnym opóźnieniem, pani doktor miła, kontaktowa, dokładnie bada, osłuchuje, rozmawiamy o zabiegach, uzgadniamy, pani doktor zapisuje. Zadowolona wychodzę i czekam na kartę zabiegową, dostaję ją pod wieczór.... a tam :shock: . Gimnastyki w basenie solankowym o której rozmawiałyśmy niema ... jest w zwykłym basenie, borowiny aż 7 sztuk, kąpiele solankowe aż 2 szt.... jestem zła i zniesmaczona. Następnego dnia idę z reklamacją do pani doktor... i co słyszę... że przecież oni nie maja basenu solankowego... ręce mi opadły :roll: . Po moim stwierdzeniu, że przecież macie w swojej ofercie pani doktor "nabiera wody w usta". Po bardzo trudnych negocjacjach otrzymałam 4 solanki więcej. Resztę trzeba było dokupić.

Pokoje są o różnym standardzie, ja otrzymałam trójkę w starszej części budynku z widokiem na bramę wjazdową. Pokój dość duży i ustawny, czyściutki. Szacun dla pań sprzątających. Łazienka nie posiadająca kabiny prysznicowej tylko zasłonkę i kratkę ściekowa w podłodze, ale podłoga w części prysznicowej wyprofilowana dobrze, wiec nie zalewało nam całej łazienki. Na wyposażeniu pokoju łóżka z wygodnymi materacami, szafki nocne, 3 szafy, stolik i 3 krzesła, mała lodówka, szklanki talerzyki, łyżeczki. Brak było jakiegokolwiek wieszaka na odzież wierzchnią i półki na buty.

Baza zabiegowa na wysokim poziomie, wszędzie schludnie i czysto (no można byłoby się przyczepić do wanien, które jednak nie zawsze były domyte). Rehabilitanci sumienni, pomocni, grzeczni, w miarę możliwości można było wcześniej odrobić zabiegi.

Posiłki na dwie zmiany, pierwsza tura 8 godz. śniadanie, 13 godz. obiad, 17 godz. kolacja. Druga tura posiłki godzinę później. Są dwie jadalnie: jedna dla NFZ-u i ZUS-u, druga tzw. jadalnia bankietowa dla komercji. Jedzenie w miarę smaczne, ale wiele osób narzekało, że zbyt monotonne i powtarzalne. Komercja na śniadanie i kolację ma szwedzki stół, natomiast obiad serwowany identyczny jak dla NFZ-u, plus więcej jakaś sałatka i deser, lub owoc.

Na terenie obiektu jest kompleks basenowy wewnętrzny i basen zewnętrzny, jeśli nie mamy zleconego przez lekarza to wszystko odpłatne.
Brak na terenie ośrodka pomieszczenia do prasowania i jakiejkolwiek deski do prasowania, suszarki do suszenia bielizny wystawione tylko w jednym miejscu na tarasie, co jest nieco kłopotliwe zwłaszcza że w pokojach brak jakiejkolwiek miski aby to pranie przenieść, a obiekt przecież wielki.
Podczas naszego turnusu wymieniono nam pościel i ręcznik (1 sztuka) nie wiem czy to pomyłka pani pokojowej, czy coś się zmieniło na plus w tej kwestii.
Jeśli chodzi o powroty później niż 23 to nie było problemów, zarówno na parkingu, jak i na recepcji.

Podsumowując mogę powiedzieć, że pobyt uważam za udany, choć ilość zabiegów z puli tych naturalnych mogłaby być większa.... ale wiem, wiem...wszyscy oszczędzają. :lol:
Wspaniałe współlokatorki Mireczka i Ewunia, inni wspaniali ludzie których miałam przyjemność poznać, piękne widoki z perspektywy dwóch kółek, wieczorki taneczne, to wszystko ma również ogromny wpływ na to że pobyt będę długo i miło wspominać. :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Nutka »

Cieszę się Lawendziu,że wróciłaś zadowolona :)
Dziękuję,że podzieliłaś się z nami swoją opinią :)
Pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Brawo Lawenda :kwiat:
opis super , a najważniejsze , że kuracjuszka zadowolona :D
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Lawendo , super , że w pokoju miałaś fajne dziewczyny , towarzystwo w pokoju , jest tak samo ważne , jak zabiegi :lol: Zaskoczyła mnie informacja , o niekompetencji pani doktor ... może ktoś nowy ? Pokój ... szału nie ma , ale u źródła otrzymałam informację , że skrzydło w którym mieszkałaś , ma być remontowane , może następnym razem będziemy miały więcej szczęścia. Najważniejsze , że wróciłaś wypoczęta i zadowolona ... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: lawenda »

Hura udało się wstawić zdjęcie pokoju. :lol:
20220803_123658.jpg
20220803_123712.jpg
Dla mnie najważniejsze w pokoju było to, że było czysto i materac był wygodny, wszystko inne jest do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: lawenda »

I jeszcze łazienka, ale tylko tak umiałam wstawić.... inaczej nie wchodziło. :lol:
20220902_203451.jpg
ODPOWIEDZ