Nowe Łazienki Mineralne

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Samosia »

Witajcie.Na świeżo po powrocie ( pobyt od 11.09 do 02.10.2021r. )
Moja córka dostała przydział na pobyt w Szpitalu Uzdrowiskowym jakoś w pod koniec lipca i wtedy to od początku rozpoczęły się rozmowy telefoniczne abym tym razem to ja wybrała się z nią na pobyt komercyjny tzw.turnus rehabilitacyjny....telefon za telefonem i tak aż do 02.09 gdy okazało się,że jest miejsce i mogę wspólnie z nią pojechać.Dziś wróciłyśmy i pokrótce opiszę nasz pobyt:
Dzień przyjazdu....recepcja sprawnie wszystko poszło sprawy organizacyjne itp. Poczekałyśmy około 1,5 godzinki na pokój ale w miedzy czasie wizyta u pielęgniarki ....my trafiłyśmy na super kobitki ....tam sprawdzenie paszportu cowidowego ( bo wywiad epidemiologiczny miałyśmy na trzy dni przed przyjazdem i był przeprowadzany telefonicznie) następnie wyznaczenie wizyty u lekarza i oczywiście wizyta na jadalni celem ustalenia godzin posiłków ....my chodziłyśmy na tzw.druga zmianę ...śniadanie 8.45 obiad 13.30 kolacja 17.30
Pokój - miałyśmy w części tzw.szpitalnej.Był to pokój na parterze,dwuosobowy z łazienką .... dodam też,że w całym budynku we wszystkich pokojach czy to dwójki,trójki,czwórki czy też studia lub apartament wszędzie są już łazienki......zostały jedynie na parterze dwie jedynki,które mają jedną wspólną łazienkę na korytarzu ale to już tylko kwestia czasu a i tam będzie łazienka :)
Wizyta u lekarza czy to dla kuracjuszy NFZ czy dla tzw,komercyjnych odbywa się z wyznaczonych godzinach i dla wszystkich przebiegła sprawie i bez problemów.Lekarz dał zabiegi o które poprosiłyśmy ale niestety każdy bez wyjątku dostaje tzw.kurację pitną i to odbija się dla NFZ na zabiegach bo np,moja córka straciła przez to 21 zabiegów.Jednak jak zawsze to bywa jest możliwość aby coś sobie dokupić :roll:
Baza zabiegowa i pracujący tam rehabilitanci są super....mankamentem jest np.chodzenie do Starego Domu Zdrojowego na kąpiele borowinowe a w druga stronę kuracjusze przychodzili do nas na basen na tzw.ćwiczenia w basenie.
Jeśli zaś chodzi o jedzonko to wiadomo,że kuracjusz prywatny zawsze dostanie coś więcej jak kuracjusz z NFZ jednak z tego co zauważyłam kuracjusze nie narzekali jedynie dokupowali sobie owoce bo tego zawsze i wszędzie dają mało.
Sam budynek czysty,panie sprzątające dbają jak mogą,pokoje sprzątane trzy razy w tygodniu.Niestety w pokojach jest brak suszarek do bielizny,suszarkę do włosów można wypożyczyć również w recepcji
Jeśli chodzi o internet to lubiących poserfować w wolnym czasie muszę zmartwić bo w samym budynku wi-fi nie ma a więc albo swój LTE z prywatnego telefonu albo jest podobno opcja wypożyczenia tzw.routera ale za jaką kwotę kaucji nie wiem ( po zakończeniu turnusu i oddaniu urządzenia kaucja jest zwracana ) jednak tak czy siak póżniej trzeba jeszcze płacić za każdy dzień użytkowania 2zł ,TV również płatne i wynosie 2,46 zł.za każdy dzień od osoby ( nie zależnie ile osób jest w pokoju ) to samo dotyczy czajniki 21zł ,co do parkingu to słyszałam,że koszt za turnus to 170 zł. Dodatkowo gdy zgadają się osoby w pokoju można wypożyczyć za 5zł za dzień lodówkę.W budynku jest też pralnia i koszt jednego prania to 15zł. a klucz po jest dostępny w recepcji.
Przepraszam jeśli o czymś zapomniałam napisać :roll:
Pytajcie a postaram się odpowiedzieć :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za poświęcony czas i podzielenie się z nami opinią po pobycie, cieszy fakt że kolejni kuracjusze wracają zadowoleni po kuracji tych z przydziału jak i komercyjnej ,Pozdrawiam i Dużo Zdrówka Życzę :kwiat:
Gość

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Gość »

Samosiu 🏵️ dziękuję za opis i życzę kolejnych, pomocnych w rehabilitacji i zwyczajnie fajnych dla ducha wyjazdów.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: berbla65 »

Bardzo fajny opis Samosiu👍 zdrówka dla Ciebie i córki życzę. Pozdrawiam :kwiat:
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: bogjan »

W jakim to uzdrowisku????Nie pisze nic o miejscowości?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Dzia_dek »

Nowe Łazienki Mineralne są pod względem nazwy unikatowym obiektem w Polsce.
Wystarczy odrobina chęci aby wpisać nazwę w wyszukiwarkę internetową.
Po wpisaniu dwóch pierwszych wyrazów jak wół wyświetla się ... Krynica-Zdrój.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Samosia »

bogjan pisze: 08 paź 2021 13:36 W jakim to uzdrowisku????Nie pisze nic o miejscowości?
Podaję nazwę miejscowości KRYNICA ZDRÓJ woj.małopolskie
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Nutka »

Dziękuję Samosiu za opinię :)
Miło było czytać, tym bardziej, że korzystałam z usług tego sanatorium .
Warunki mieszkaniowe były ok, zabiegi ,jakby tu powiedzieć, takie stacjonarne ;) ...ale zadowolona wróciłam :)
Dziwi mnie to wi-fi ... w 2015 r. w pokoju korzystałam z laptopa bez problemu ;)
Pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Bibi2 »

Skryła się opinia , a warta podziękowań :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Nowe Łazienki Mineralne

Post autor: Samosia »

Nutka pisze: 09 paź 2021 21:42 Dziwi mnie to wi-fi ... w 2015 r. w pokoju korzystałam z laptopa bez problemu ;)
Nutko coż z czasem wszystko się zmienia...nawet dostęp do wi-fi ... jedna z kuracjuszek stwierdziła nawet.... ,,że przyjeżdżamy się leczyć a nie siedzieć na internecie"...🤔
ODPOWIEDZ