Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, kurort kurortem, a i życie życiem.. i obecne czasy wiele mają ciekawych i istotnych punktów do opowiadania, jak i
te i inne ważkie tematy, co w dzisiejszym czasie i z obdarowywaniem czy nie przez NFZ ma wiele ciekawych wątków, co by tu i miejsca nie wystarczyło na wyjaśnianie. .
Fakt- też byłam w Kołobrzegu w tym roku aż dwa razy już, licząc z innym ośrodkiem nad morzem razem w sumie 3 razy. Jeżdżę rokrocznie do ośrodka uniwersyteckiego. Są to wspaniałe nadmorskie spacery i wschody czy zachody, inne powietrze i krajobrazy, szum morza, śpiew mew i itd...
Owszem pisałam o codziennym , kilkukrotnym chodzeniu na 5 piętro, bym dawała radę, zobaczymy...hm . Dzięki ewiko za napisanie...
Serdecznie Wszystkich
FB_IMG_1613375075365.jpg
pozdrawiam..
hubert
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 19 gru 2012 21:35

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: hubert »

Muzyczka pisze: 29 gru 2021 00:08 Witam Pana,
dziękuję za napisanie...przyznam szczerze, że często jeździłam Telesforem z Krakowa, i wiem, że po drodze i Ostrów i Kępno było, miałam wyjazdy prywatne i w ostatniej chwili, lecz od pewnego czasu jeżdżę pociągiem- wydaje mi się, że i toaleta i sypialny, a i można przejść się w każdej chwili - nie tylko na postojach, itd...w sumie daje to wszystko troszku lepsze warunki przejazdu, szczególnie na dłuższej trasie, jednakże zależy kto co woli... Zapewne z Kalisza to już rzut beretem, żartuję, ale chyba autobus jest ok.24, czy później? i już na 6 w Kołobrzegu..
Natomiast prawdą jest, pociąg naokoło jedzie i aż 14 h i jest w Kołobrzegu dopiero o 10. Często Telesfor bywał, szczególnie latem opóźniony, z Zakopanego, korki na Zakopiance i to czekanie denerwowało. Zawsze dzwoniłam do bardzo miłych Panów kierowców, by informowali jakie mają opóźnienie i czy jest miejsce bym mogła pojechać...( nie zawsze miałam bilet). Obsługa jest ok., sympatyczna- to mogę zdecydowanie powiedzieć, jechałam z 3-4 razy w sumie...
Super, że "ma" Pan "Arkę", gratuluję, może gdzieś przy okazji czy na spacerze miniemy się...Nie wiem, która Arka, czy ta na końcu, czy tu bliżej...Ale fajnie, że jest i tylko cieszyć się... Proszę odezwać się...i szczęśliwej podróży życzę..
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Jeszcze w ostatnich godzinach tego odchodzącego 2021 Roku, w oczekiwaniu na wyjazd....
FB_IMG_1640899369034.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Kołobrzeskie klimaty...
FB_IMG_1618655004088.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Jestem już w Kołobrzegu, po wszystkich formalnościach, pokój lux, a podróż w sypialnym minęła szczęśliwie tylko dwie osoby były, tutaj nad morzem jest wspaniale!!! Wyszłam teraz po obiedzie, piszę zadowolona na maksa i wszystkich pozdrawiam serdecznie . Nie ma to jak pobyt nad morzem, prawie bezwietrznie i tylko spacerować!!...
Cudnie...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Obecnie wieczorkiem w Kołobrzegu, zaliczony drugi spacer...
Teraz Bałtyk przycisza się i uspokaja. .. Nad morzem mniej wieje, niż na lądzie. Bardzo spokojnie jest i Wszystkim przebywającym życzę udanych spacerów...
IMG_20220104_161203.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Kończę pierwszy dzień pobytu w Perle Bałtyku. Późnym popołudniem wracając ze spaceru, tuż przed kolacją, zrobiłam jeszcze zdjęcie aniołków przy promenadzie kołobrzeskiej, tj. tam, gdzie latem od 2018 roku działa fontanna. Wówczas przedłużali promenadę i robili nową, zamieniając dawną nawierzchnię asfaltową na płyty duże w podobnym stylu, jak i ta starsza. A promenadę wydłużyli do Kamiennego Szańca. Wówczas już przed Perłą Bałtyku były zrobione piękne kafelki... Pamiętam ten czas, gdyż przebywałam podczas ferii zimowych w lutym tegoż roku w Verano, by odpocząć i ciężko było przejść rozkopaną drogą. Wszystko w tej okolicy było przebudowywane na maksa. Wtedy jak nie było temperatury zerowej i minusowej, tylko plusowa, to ciężko było przechodzić nawet nad morze z Verano, gdyż było straszne błoto... A jak zmroziło to już lepiej, gdyż przechodziło się bez błota na butach, natomiast straszna bywała ślizgawica...eh.... Trzeba było przeżyć ten remont. Kołobrzeg chwalił się, wydał na tą inwestycją kilkanaście milionów, chyba ok.18- stu... Były wielkie dyskusje, czy trzeba było, gdyż miasto ma też i inne ważne potrzeby. Sądzę, że to było warto zrobić. Dzieci mają nowe miejsca do zabaw, z boku promenady, jest ładnie, zbudowano nowe-piękne ławki w stylu starej promenady, a w parku Żeromskiego są wytyczone, nowe trasy rowerowe i przejścia nad morze. Wracając do nowej tej fontanny, latem potrafi lśnić, szemrać, jest radością dla dzieci, ochłodą i pokazuje różne kształty i ciekawe kolory ( zawsze ją słyszę z okna pokoju ośrodka uniwersyteckiego, jak szemrze lub jak i ludzie koncertują - osoby grająco- śpiewające na promenadzie).

Na zamieszczonym poniżej zdjęciu widać za Aniołkami ośrodek, w którym obecnie jestem, czyli Perłę Bałtyku i oświetlone ostatnie piętro z nową, po remoncie kawiarnią. Pamiętam, jeszcze latem była nieczynna, i to od dłuższego czasu. Obecnie tak, już otworzono, ponoć od 15 grudnia już działa....Swego czasu wyczytałam z artykułów kołobrzeskich, w wakacje, że kawiarnia jest już po remoncie i dlatego nieczynna, bo szukają odpowiedniego menadżera i osób chętnych do pracy i nie mogli znaleźć... na szczęście już jest czynna i to dobrze.... Coś mówiono o dodatkowej na zewnątrz szklanej windzie, ale nie wiem czy to prawda, na razie nie ma... Za to dzisiaj wchodziłam do Perły Bałtyku zrobionymi nowymi, ruchomymi, okrągłymi drzwiami, to nowość. I jeszcze napiszę, że tak dużo ludzi wchodziło, ( dziś przyjęto ok.300 osób), że ludzie stali w drzwiach i troszku na zewnątrz i zblokowało się, przestały drzwi ruchome działać i ludzie musieli wchodzić po lewej stronie dodatkowym wejściem. Później naprawiono. Przepraszam,🎀za długi tekst, mimo 16 godzinnej dzisiejszej podróży nocnej- coś mnie natchnęło do napisania... Cieszmy się, z każdego dobrego czasu, miejsca.. i z każdej dobrej, miłej rzeczy w życiu......
Na koniec jeszcze napiszę dla przebywających w Kołobrzegu, tak słyszałam,♥️👍, iż w sobotę ma być pokaz morsowania przy molo i prezentacja cięcia lodu i koncert....Jak będzie...
IMG_20220104_200129.jpg
co i jak, zobaczymy.
Serdecznie pozdrawiam🙂
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 511
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: MaryKate »

Ach ten Kołobrzeg , zawsze i o każdej porze roku idealny do wyjazdu , może się uda ze zwrotów . Muzyczko udanego pobytu :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Dziękuję Mary-Kate...
Bardzo bardzo dziękuję..
Myśmy chyba spotkały się w Świnoujściu. Tak? CHYBA nie mylę się, jak nie, to popraw mnie . Wtedy byłam pierwszy raz, w między czasie znowu w Świnoujściu dwa razy byłam, razem trzy...
i mało by brakowało, a bym była znowu po raz czwarty teraz w Świnoujściu.... Udało się tutaj i to mam szczęście, naprawdę!! Zadowolona jestem na maksa narazie i ok.. oby wszystko było ok ..a pokój jest najlepszy!!; Wiesz jaki... Załączam zdjęcia z pokoju i widać o dziwo między koronami drzewni pomiędzy-👍🙂👍 morze, bo nie ma liści, widać fale...
uściski ślę.. bardzo dziękuję za napisanie..i cieplutko pozdrawiam..
IMG_20220104_131846.jpg
Załączniki
IMG_20220104_131858.jpg
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: berbla65 »

Brawo Muzyczka :P fajny opis z pierwszego dnia pobytu, zdjęcia jeszcze lepsze . Swego czasu byłam w Kołobrzegu w MEWIE ( 2019) I w ARCE ( 2016) - deptakiem spacerowałam, ścieżki rowerowe w parku też zaliczyłam no i kawka z pięknym widokiem na morze i miasto w,Perłę Bałtyku też była. :D Pisz dalej- pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ