Nie polecam tego sanatorium

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
elaadamska
Posty: 1
Na forum od: 17 gru 2021 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Nie polecam tego sanatorium

Post autor: elaadamska »

Jestem z mężem pierwszy raz w sanatorium.Sanatorium Mielec Krynica Zdrój.
Przyjeżdżając tutaj , oczywiście przeczytałam opinie o tym sanatorium. Większość była negatywnych i moja również zasili to konto.
Zacznę od pozytywnych wrażeń. Jest czyściutko. Pokoje są odświeżone. Sprzątane są 2X w tygodniu. Personel wspaniały, bardzo miły, szczególnie Pan od gimnastyki ( wspaniały masażysta) , oraz Pani od CO2 i Ozonu. Jeżeli chodzi o kuchnie to makabra. Był moment, że przy niektórych stolikach zupa była już nalana na tależ dosłownie 1/2 łyżki wazowej, ale po interwencji stawiane są wazy. Ilość zupy w wazie na 2 osoby czy 4 jednakowa, więc dla tej 4 starczy akurat 1/2 łyżki wazowej. Na dużym takeżu porcje dla 4 osób. Pomieszane, dla różnych diet więc trzeba czytać jadłospis żeby komuś nie zjeść porcji. Limitowana ilość kromek chleba ziarnistego (tylko dla cukrzyków) . Jak siedzą osoby z mieszanymi dietami to powinny jeść pieczywo białe.😡😡😡😡 Są też osoby , które są wegetarianami. Otrzymują więc suche ziemniaki z surówką. Ziemniaków też jest ograniczona ilość ( dosłownie nakładane są łyżką od lodów ) każdy po jednej gałce dostaje na tależu, niezależnie czy kobieta czy mężczyzna. Kompoty z jabłek ale przypominają wodę po ugotowaniu w kotle i odcedzeniu kilku jabłek. Jedzenie faktycznie monotonne. Przez cały turnus nie było ani raz jogurtu, czy serka homogenizowanego. Za to sery białe 2 plasterki, żółty hohland 1 no czasem 2 plasterki codziennie. Pomidor 1 kub 2 małe cząsteczki, to nawet nie jest pomidor podzielony na ćwiartki. Rzodkiewka starta na tarce lub 4 plasterki( cieniutkie). Każdy wytrzyma te 3 tygodnie, można sobie dokupić coś do jedzenia. Są w tym samatorium osoby , które bywały w innych sanatoriach i podobno tutaj jest najgorsze wyżywienie. Ja rozumiem, że może dużo się marnuje jedzenia, więc niech zrobią szwedzki stół i każdy nałoży sobie to co chce i ile zje. Na jedno wyjdzie , a i nie będzie się marnowało. Czy NFZ czyta te opinie? Czy przeprowadza kontrole? Czy eliminuje z kontraktów sanatoria z takimi złymi opiniami? Mamy tutaj spędzić jeszcze wigilę i Święta. Opiszę jak było w następnej opinii. Udało mi się edytować opinie, więc opiszę swoje wrażenia.
Otôż jedzenie było bardzo smaczne, ziemniaków 1,5 gałki lodowej, znajoma wegetarianka raz dostała jajka sadzone, a na drugi dzień już suche ziemniaki( w kuchni była inna zmiana osobowa😡😡😡)
Nie polecam tego sanatorium. Odbiega poziomem od obecnych wymogów społeczeństwa. Nie ma zainteresowania kuracjuszami w ogóle. Noe ma miejsca gdzie można byłoby spotkać się w Święta ze znajomymi z którymi spożywa się posiłki. W innych sanatoriach są czynne kawiarenki z zachowaniem reżimu sanitarnego. No tak ale właściciel prywatny musiałby zatrudnić dodatkowego pracownika, a to podrożyłoby koszty. NFZ powinien zastanowić się czy naprawdę warto podpisywać kontrakt z Firmą która ma tyle negatywnych opinii. Moja opinia jest blokowana, ale postaram się umieścić jeszcze w wielu innych miejscach . Wszędzie może nie zdołają zablokować
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: dani888 »

Ze swojej strony bardzo dziękuję za opis ale czy możesz powiedzieć , jakie to sanatorium i gdzie ?
Przyda się innym kuracjuszom , pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: jan19557 »

Pisze tylko trzeba uważnie czytać. (Sanatorium Mielec Krynica Zdrój.)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium Mielec Krynica Zdrój

Post autor: jacky6 »


Bawiłem się w tym obiekcie na Balu Sylwestrowym AD 2014 ( niewiele może mnie mylić pamięć ), mieszkałem w innym obiekcie - po sąsiedzku prawie.
Kapela super, żarcie super, gorzały nadwyżka ( wyniesiona ), towarzystwo przy stoliku super - zamieściłbym foto - ale wicie - rozumicie - RODO czuwa.
Żarty żartami.
Choć mógłbym nawet fotkę z baletów wkleić...
Co inkszego pobyt funduszowy ledwo co zipiący.
Przejrzałem stronę www owego "sanatorium" i właściciela obiektu się nie dopatrzyłem.
Pora na definitywną zmianę - być może i rewolucję w systemie skierowań NFZ.
Wg mnie dojrzewa opcja przydziału "biletów" a wybór obiektu należy do Ciebie.
Kto - jaki obiekt nie sprosta oczekiwaniom - wkrótce zalegnie w ruinie.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: darek »

Moja opinia n/t w/w obiektu będzie bardzo Subiektywna

MIELEC oraz drugi obiekt w Krynicy Zdroju są własnością Jednego Pana ,któremu NIKT DZIŚ NIC nie zrobi
Pan będzie kręcił swój BUISNESS i DZIŚ NIKT mu nic nie zrobi.
Ktoś coś Wspomniał że Buisness powiązany jest z pewnym Prezesem pewnej Rafinerii.
Proszę nie narzekać _Cieszcie się że macie możliwość Rehabilitacji ,że macie możliwość pobytu Santoryjnego
A że Właściciel sukcesywnie Modernizuje -Remontuje -za 5-10 Lat dostaniecie Obiekt 3 lub 4 ****
Płaczecie i narzekajcie że zupy dostaliście nie 250 ml tylko 150 lub 200 ml -UDOWODNIJCIE
Jak NFZ na Wadowickiej -wie kiedy ma przyjechać na KONTROLĘ
Od Lat ludzie PISZĄ ,ale tylko Piszą i NIKT nic nie robi w tym temacie .

Szkoda jedynie że DZIŚ KRYNICA tak upadła
No ale skoro RZĄDZI -piniondz to tak będzie
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: Bibi2 »

Moim zdaniem "porządne" firmy nie boją się krytyki , ba jest ona nawet potrzebna . Są też i takie , gdzie za wszelką cenę nie dopuszcza się do negatywnych opinii . Zleca się tzw. monitoring internetowy (jest na to nazwa ale nie znam) i wszystko co be zostaje zablokowane , przykładem były oceny Osieczka , a teraz Mielec w Krynicy jak napisała Ela .
Mielec jest własnością państwa Zaborskich (firma rodzinna) prowadzących działalność gospodarczą jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - dane są oficjalne z KRS.
Ośrodek jest bardzo duży , kontrakt z NFZ-tem to dobre zabezpieczenie finansowe, jak widać nikt nie przejmuje się kuracjuszem - przykre .
Kiedyś już napisałam , że jest to chyba jedyny ośrodek do którego nie chciałabym pojechać .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: darek »

Zastanawiam się
Jaką czy też Jakim musi być to podmiot Gospodarczy ,aby składał zapotrzebowanie na Świadczenie Usług Rehabilitacyjnych skoro wg KRS w Krynicy tylko 2 dwa słownie podmioty zatrudniają powyżej 20 pracowników i Nie ma Tam Firmy podmiotu wskazanego.
Na 99% jest to TYPOWY POLSKI Wałek
NFZ podpisało umowę z Firmą wskazaną i ma się dobrze.
Oczywiście NIKT NIC nie zrobi bo................
Szkoda jedynie że Ktoś wzbogaca Swą Fortunę a cierpią Ci ,którzy czekają 4 lata na wyjazd

Oczywiście Zaraz temat zostanie ZABLOKOWANY -Bo Pozwoliłem sobie na KRYTYKĘ , Ktoś podciągnie Mój wpis pod polityczny
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: ewiko »

Poczytałam opinie dotyczące w/w sanatorium i zdębiałam . Wręcz niemożliwe , aby w tych czasach prowadzić w takich warunkach sanatorium. Są w końcu wytyczne , dotyczące standardów . No , chyba że , faktycznie ktoś ma zupełnie inne podejście i one w tym przypadku nie działają.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

Witam po- świątecznie :) okazuje się że moja pochlebna opinia z przed wielu lat-Marzec 2012, była chyba taką ostatnią a póżniej już równia pochyła w DÓŁ,a być może po tych ostatnich remontach w tym roku nastawiono się już na drenowanie za wszelką cenę, kiedyś ktoś tutaj na forum pisał o rozmowie z kimś z personelu w Krynicy i te osoby twierdziły że do pracy w Mielcu zmusiłoby je to że nie miałyby co włożyć do garnka-i to zapewne jest wykładnik wszystkiego, dlatego tak WAŻNE JEST OPISYWANIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI i wszystkie odbiegające od standardów normy w tym co powinien otrzymywać kuracjusz w ramach pobytu na turnusie- presja ma SENS bo potencjalni kuracjusze zaczną zwracać skierowania, swoją drogą to co pisał Darek- WAŁKI kręcone są wszędzie i we wszystkich dziedzinach co nie znaczy że nie mamy na nie reagować bo wcześniej czy póżniej powinien ktoś być z nich rozliczony ,Samych Super Turnusów w Przyjaznych Ośrodkach i Warunkach Wszystkim Potencjalnym Kuracjuszom Życzę i Pozdrawiam :kwiat: :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nie polecam tego sanatorium

Post autor: Yark »

Dziękuję za opinie. Dla mnie Krynica zawsze była na plus. W latach 80-90 woziłem tam Rodziców. Cóż świat się :) zmienia.
ODPOWIEDZ