Sanatorium Solinka Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Atina »

Dziękuję za ciekawą treść 🌺
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Bibi2 »

Super początek Zawiela, czekam na ciąg dalszy :)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: berbla65 »

Ja piernicze ale fajny opis👍😁 ale się ,,popłakalam" przy półeczce w łazience🤣🤣🤣 a co było w tej skasowanej części🤔🤣🤣czekam na dalszy ciąg 😀 pozdrawiam :kwiat: Majka a Ty o Polańczyku nawet nie zagaduj😜🤣
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Byłem w Solince w Polańczyku kilka lat temu w miesiącu lipcu, ale takich atrakcji jak opisuje Zawiela nie doświadczyłem.
Mieszkałem z kolegą w trójce na poddaszu z widokiem na Solinę.
Też czekam na dalszy opis z pobytu. Pozdrawiam :kwiat:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1399
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: alka50+ »

Zawieja...dzięki za opis :serce: ..chyba Nikt w tym Tobie nie dorówna...dobra w tym Jesteś...czekam na dalej...
Czytając🤣🤣🤣🤣..pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1232
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ,jaką mi przyjemność sprawiliście pisząc takie komentarze.Chyba się popłaczę z radości :serce: :serce: :serce:
To mnie motywuję aby wziąć się do roboty :!:
Czasami piszę chaotycznie...coś przypomnę....trzeba od razu napisać.....przepraszam od razu za bałagan myślowy :kwiat:
Dobra jadziem najpierw z podziękowaniami ,a co.....
MAJKA -cieszę się,że sprawiłam Ci tyle uśmiechu,super za wizualizację sytuacji,ja tez tak mam ( jestesmy bratnie dusze) Cleo, Dawid Kwiatkowski - Bratnie Dusze Książka? No coś Ty! Cienki Bolek ze mnie.Fotki postaram sie wrzucić,jak nie będę wiedziała jak POMOŻECIE??????
Felice-będziesz miała więcej.Ze mną jak z dzieckiem,za rączkę i ....do baru :lol:
Samosia-mam dylemat,jaką kieckę założyć po odbiór nagrody 8-) :lol: :lol: Dzięki.
Lawenda-miło mi,mów mi Ela Pawulonik
Andrzej1958-imienniku mego jedynego rodzonego mensza ;) TAK,TAK WIEM,od syna już dostałam opierdziel,gdzie ja piszę...
Ewasz-jaka Ty zachłanna kobieta jesteś? :) Brakuje weny? Sięgnij po kolkę ;)
Nutka-dziękuję bardzo,cóż robić,trza pisać
Atina- :serce:
Bibi-początek super jak piszecie,zobaczymy jak będzie z końcem.Prawdziwych facetów poznaje sie jak kończą? Jakoś tak to było.Żem kobieta,no to nie wiem
berbla65-nie płacz kochana,szkoda łez...będzie lepiej...chyba....postaram sie
Zbigniew165-tak u mnie wychodzi,że zawsze z przebojami
alka50+ -dorówna,dorówna,czytałam pare fajnych opisów.
:serce: :serce: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: ewasz »

Zawielo jestem zachłanna na dobre rzeczy tzn. na te charakterne, myślowe etc. 😜😂
Serdeczności 😁🥀
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1232
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

-okłady borowinowe
-prądy Tens
I to było z przydziału.Dokupiłam jeszcze zabiegi w ilości stanowczo za małej ale Andrzej ,fizjoterapeuta ,po prostu nie miał miejsca,był bardzo oblegany zarówno przez kobiety i mężczyzn.U niego spotkałam się pierwszy raz z terapią czaszkowo-krzyżową.Kto wie o czym mówię,to rozumie,pierwszy raz myślałam ,że to jakieś czary mary,o co kaman,ja pierdzielę,miało być przyjemnie z masażem?????? Się zdziwiłam się :shock: Nowe doznanie i .....to jest temat na inny wątek.Generalnie polecam to przeżyć!
A H A ! ! !
Pragnę wspomnieć ,że mój pobyt w sanatorium zaczęłam od 08.11-29.11.2021 r.
Wróciwszy do domu,człowiek ma problem na wskoczenie na normalne tory....mota się....wiadomo ...na początku 78 pralek wstawionych,bez prasowania,walić to...od początku zaistnieć w kuchni....parówki co drugi dzień na zmianę z plackami ziemniaczanymi :lol: oki,kuchnia ogarnieta...ufffff,drugie z bani...ogarnąć mensza....eeee ...to dwa ruchi i głuchi,łatwizna :lol: :D no i ....do pracy rodacy

Atrakcje
Naszymi głównymi atrakcjami były spacery. Wychodząc z Solinki ,jeżeli chcieliśmy pospacerować lajtowo,skręcaliśmy na prawo i szliśmy na Cypel,jeżeli chcieliśmy spalić więcej kalorii,kierowaliśmy się na lewiznę.
1.Punkt Widokowy -skręcamy w lewo przed Centrum Informacji Uzdrowiskowej
2.Punkt Widokowy " NA GÓRCE" bardziej hardcorowo,polecam oczywiście osobom w miarę ruchowym-skręcamy w prawo za Delikatesami Centrum
3.Wyjścia na pstrąga pieczonego mniam mniam,na pstrąga wędzonego mniam mniam.Namiarów nie podaję ,bo każdy znajdzie.
Polecam zajść ,i tu powiem gdzie,do Zakapiora na fuczki-placki naleśnikowe z kapustą ,o grzańcach nie wspominam.Nie było czasu aby więcej spróbować .
4.Rejs statkiem -potańcowali,pośpiewali Wojciech Gąssowski - Zielone wzgórza nad Soliną
5.Tańce w Dedalu.Nie pytajcie ile razy byłam..........można policzyć na jednej ręce....w normalnych czasach,to mnie NIE BYŁO mniej razy na wieczorkach ...
6.Wieczorne odkażanie w pokojach - normal,nie ma co opisywać + graliśmy w UNO
7.Siłownia na podwórku
8.Siłownia wewnątrz budynku w piwnicy ( sprzęt zdezelowany z letka :) ,znaczy się intensywnie używany,to się chwali )+ stół do ping-ponga,o czym dowiedziałam sie w ostatnim tygodniu....czasami wydawało mi się ,że jestem jakaś ograniczona ....z innego świata...nie docierały do mnie jakieś informacje :oops: :roll: :) .prawie jak kot,chodziłam swoimi ścieżkami
9.Shoty imbirowe robiły robotę w MEVO APARTAMENT
Szukam dziesiątej atrakcji...........
W obiekcie sanatoryjnym znajdują sie dwa sklepiki,jeden z ubraniami,bardzo fajne gatunkowe i drugi z perfumami,biżuterią,kosmetykami ,mydłami na wagę.....
10.Paczkomat IN POST- odwiedzony przeze mnie i przez ziomków dwukrotnie :x
Pobyt zakończyliśmy dzień wcześniej,nie było sensu dłużej siedzieć........
P O W R Ó T
Polańczyk -Kraków /autobus
Kraków -Warszawa Zachodnia/ Pendolino.....i tu szok ,cena biletu 150 zł
Warszawa Zachodnia D.A-Białystok/autobus
Po 11 h lądujemy w domku.Mąż czyt.monsz szczęśliwy,że żona kochana,jedyna,wróciła podreperowana po japońsku * do zdrowia.
*jako tako
Na razie nic mi więcej nie przychodzi do głowy....piszę w południe (o suchym pysku),a wg zaleceń jednej z dziewczyn,powinnam pisać wieczorem 8-) ......teraz tak se pomyślałam,że najlepiej pisać wieczorem ,w piątek po pracy,po zażyciu witaminy C z kolką-nie mylić z nerkową,jelitową,żółciową,wątrobową ;) 8-) z tą ostatnią ,to można pomylić :lol: wteeeeedy wena by była....no cóż,muszę odczekać swoje 3 lata :shock:
Co złego ,to nie ja :serce: :serce: :serce: Aj lowiu :serce:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Andrzej1958 »

Podoba mi się Twój opis. 😂
A najbardziej:
... ogarnąć mensza....eeee ...to dwa ruchi i głuchi,łatwizna ...
Faktycznie łatwizna. :lol:
No i dowód, że nie grzeszył przez trzy tygodnie. 😉😂
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Andrzej1958 »

Znam ten sposób. Wydmuszki pływają. :lol:
ODPOWIEDZ