Sanatorium Solinka Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

Hej Katka78.Wnioskuję,że jedziesz pierwszy raz.Zabiegi każdy ma rozpisane inaczej.Możesz zacząć o 07.00 { jak to u mnie bywa i bardzo to lubię} ,skończyć do obiadu.Równie dobrze możesz zacząć o 09.00/10.00 i skończyć późnym popołudniem. Na to nie ma reguły. Na bank nie będziesz jeżdziła do domu ...po co :?: :o w soboty również są zabiegi.Dość daleko masz do domu...jakbyś nawet chciała jechac w sobotę po zabiegach ,czy to się Tobie opłaca? Skorzystaj z tego czasu ,który będzie Ci dany :)
Jakbyś chciała więcej info,pisz.Pozdrawiam i witam na forum :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Abstynent666 »

No ja nie potrafie zrozumiec ludzi ,tyle czekania na wyjazd i przez weekend trudno bez domu wytrzymac :) ale to moje zdanie ja np, 50 km. do domu to bym nie pojechal ,jeszcze nie rozumie rowniez tych co przed koncem turnusu kombinuja jak by to sie wczesniej do domu wyrwac ,ja siedze do konca :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Kleinehexe »

Po prostu niektórym ludziom niczego w domu nie brakuje, a wręcz przeciwnie odczuwają deficyty, jeśli znajdą się dłużej poza nim, a wyjeżdżają tylko i wyłącznie dla poratowania zdrowia. Nie ma co się dziwić, ile ludzi tyle potrzeb. :D
I tu przypomniało mi się zdanie wypowiedziane przez moją współspaczkę w połowie turnusu, cytuję:
" Kiedy ku🤭wa skończy się ta pierd🤭ona kolonia". (Słownictwo oryginalne, za co przepraszam wrażliwych czytelników).
Także tego 8-) :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: ewiko »

A ja rozumiem. Różne sytuacje zdarzają sie , chory mąż , starszy rodzic , którzy wymagają opieki. Nie wiemy jakie powody kierują taką osobą. Nigdy , przez myśl mi nie przeszło , aby na weekend pojechać do domu .... ale ja tego nie potrzebowałam. Lata temu , będąc w Konstancinie , do domku miałam rzut beretem . W weekendy przyjeżdżał do mnie mąż , innym razem synowie , i to było miłe. W każdy weekend sanatorium pustoszało , już w piątek po zabiegach . Kierownictwo przymykało na to oko. No cóż .... jesteśmy dorośli , i każdy odpowiada za siebie.
Awatar użytkownika
Czarodziej
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 604
Na forum od: 26 gru 2019 13:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Czarodziej »

Katka78 pisze: 31 sty 2023 20:51 Będę wdzięczna za info, ponieważ dostałam się na kuracje na marzec do Solinki - dość daleko od domu, więc nie wiem, czy na weekendy można uciec i wrócić w poniedziałek rano? :)
nie wiem jak teraz jest, ale jak byłem w Solince to o godz.22 były zamykane drzwi wejściowe i i było sprawdzanie stanu w pokojach, palenie papierosów na balkonach było nie tolerowane, obiekt okamerowany ...co nie zmienia faktu , że to był mój najwspanialszy pobyt sanatoryjny :serce: , spotkałem super wesołych, inteligentnych i rozrywkowych kuracjuszy i NIEŹLE oprócz kurowania się bawiliśmy.
i żółtą kartkę, którą otrzymałem od Pana Dyrektora do dziś wspominam z rozrzewnieniem i dumą ;) bo dodał z uśmiechem, że do wyjazdu zostało 2 dni więc chyba na drugą się nie załapię, powiedział, że na nasze szczęście wszyscy są żywi i się odliczyli, choć wracając jak "kosmici" po 2 w nocy z pożegnalnego grilla z Amer-Polu, przeszliśmy do historii Solinki ;) i musiałby ukarać kilkadziesiąt osób...a tego nie chce , więc ja jako organizator tego niechlubnego wydarzenia ;) zostaje upomniany żółta kartką i mam obiecać , że już nic nie wymyślimy :D ...i tu puścił oko..
obiecałem :)

SOLINKA THE BEST!!! :serce:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Atina »

Dziękuję za opis ...Polańczyk jest cudowny :)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

Byłam w listopadzie 2021 r. drzwi były zamykane o 22.00.Z Dedala lecieliśmy na łeb na szyję aby zdążyć :lol: palenie wiadomo,zabronione,wyznaczono miejsce obok budynku :kwiat:
Czarodzieju,nieżle zabalowaliście :serce: dobrze,że nie był to poczatek turnusu bo na bank dostałbyś czerwoną kartkę ;) :) :lol:
Przy moich 600/650 km od domu,to żebym i bardzo chciała na weekend do domu ,nie ma opcji...znam temat,bo opiekuję się mamą po zawale i udarze,,,trzeba kombinować na wszystkie sposoby :serce: :serce: :serce:
Emi1205
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 11 sty 2023 15:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: Emi1205 »

zawiela pisze: 11 sty 2022 19:58 Dalszej części nie zapisało.....ja się zastrzelę......dlaczego???
Drugie tyle jeszcze było.Teraz nie wiem kiedy się zabiorę za pisanie. W tym roku napewno :lol:
Narka.pa ka
Zawiela, pliiiiis Please zabierz się jak najszybciej za pisanie bo pierwszą częścią bardzo mnie ubawiłaś, masz super poczucie humoru.
A Polańczyk ma swoją aurę byłam w Plonie z NFZ i w Dedalu komercyjnie (a jak! :D ) w Dedalu były super tańce czyli tzw tanzterapia :)
Mam cudowne wspomnienia , mam nadzieję, że wypoczęłaś i "naprawili" Ci to co miałaś "zepsute " ;) :)
Jadę koniec marca do Iwonicza i chciałabym mieć w pokoju osobę z Twoim poczuciem humoru, najwyżej musiałabym potem zainwestować w kurację antyzmarszczkową .

trzymaj się
Emilia
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

Emi1205 ,dziękuję za miłe słowa :kwiat:
Nie wiem czy przeczytałaś wszystko od dechy do dechy....druga część powstała :)
Lepiej klep paciorki aby wysłali mnie w jakieś fajne miejsce,to może znowu uda mi się skleić parę zdań opisu ;)
To co mam zepsute,nie da się naprawić :( może jedynie trochę ulżyć....no i 3 tyg luz,blues,coca-cola :)
Tobie życzę udanej kuracji w Iwoniczu i obyś musiała :lol: zainwestować w kurację antyzmarszczkową :lol: :D :serce:
Będziemy czekać na Twoje wrażenia i opis z miejsca ,w którym będziesz się nabawiać zmarszczek 8-) :lol: :serce:
ODPOWIEDZ