Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Jeżeli chodzi o połączenie to najlepsza opcja bez stresowa, żeby być rano w ośrodku trzeba wyjechać dzień wcześniej -
wyjazd :
Z tego co jest dostępne: pociąg Szczecin-Krakow rano bezpośrednio, w Krakowie 14,40, później autobusem z dworca głównego do Gorlic praktycznie jedzie co godzinę, no i z Gorlic niestety 38 km - Taxi do Wysowej i nocleg dzień wcześniej na miejscu. Niestety żeby się dobrać się w Niedzielę to jedyne połączenie grające z przyjazdem pociągiem do Krakowa to w Wysowej przyjazd ok godz 21-22 wieczorem i to jest nie pewne???? Niestety koszta większe jak przewiduje budżet. Jeżeli to byłoby w tygodniu to łatwiej. Drogę powrotną też sprawdzałem i najlepiej przez Gorlice. W sumie zastanawiam się dlaczego jest tyle połaczeń z Krakowa do Gorlic? Może jakieś pomysły??? ;) ;) ;) ;) No chyba że pokaże sie jakieś połaczenie z Krakowa na Bla Bla Car, Musze sprawdzać często. Pozdrawiam Was wszystkich i dziękuje za posty. Może sie z niektórymi spotkamy w Biawenie?
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Witam :-)
Ja mam troszkę inny plan podróży... Chcę pojechać nocnym pociągiem do Krakowa. Będę tam chyba o 5.30. Bezpośredni autobus do Wysowej mam o 12.30.
Te 7 godzin(!) czekania zamierzam wykorzystać na spacer po Krakowie i spotkanie z Koleżanką. Takie plany... a co da los, to się okaże :-) Może akurat trafi się coś na BlaBlaCar i nie będę musiała tak długo czekać? No ale według mojego planu będę w Wysowej o 16. Potem nocleg (jeszcze nie wiem gdzie) i mogę zaczynać turnus :-)
Co do spotkania to (jak już wcześniej pisałam) miło będzie zobaczyć kogoś z moich stron :-)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: andrzej1955 »

Witam, mam propozycję dla wszystkich wyjeżdżających do Wysowej -proponuję zadzwonić na recepcję i grzecznie zapytać o aktualne połączenia z Krakowa i Gorlic, kiedyś z Gorlic kursował autobus co pół godziny-podejrzewam że sympatyczne panie mają taką wiedzę i to aktualną i się z nią podzielą, jeszcze jedno dla kuracjuszy z Biaweny - autobus kończy trasę pod Instytutem Zdrowia i do przejścia macie trochę pod górkę-myślę że przy małej zrzutce podwiezie was pod sam budynek-spróbować warto, Szczęśliwej Podróży i Miłego pobytu Życzę :)
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: ddzidka57 »

Witam wszystkich. Jestem teraz w Biawenie. Autobus z Krakowa do Wysowej o 12.35 jeździ tylko w piątki i soboty. W niedzielę jedzie tylko o 19. 00. Autobusy z Gorlic jeżdżą do Wysowej średnio co 2 godziny. Można sprawdzić w e- podróżniku. Ogólnie dojazd do Wysowej jest obecnie delikatnie mówiąc tragiczny. Cała reszta - zabiegi, jedzenie, warunki - wszystko jak najbardziej w porządku. Gdyby ktoś chciał coś więcej wiedzieć - proszę pytać. Pozdrawiam.
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Jeżeli byłabyś uprzejma proszę: Czyli najlepsza opcja z Krakowa do Gorlic i dalej przesiadka na Wysową ( a czy w sobote też są autobusy do Wysowej?) Daleko jest od przystanku do ośrodka? Jaką macie pogodę? dużo sniegu?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: andrzej1955 »

Robercie- przeczytaj raz jeszcze uważnie wpis Dzidki
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: ddzidka57 »

Witaj. Rozumiem, że zaczynasz turnus 27 lutego w niedzielę? Jedyny autobus-- zaznaczam - jedyny - który jedzie do Wysowej to ten z Krakowa o 19.00. Jesteś w Wysowej o 22.20. Musisz uprzedzić recepcję, że tak późno będziesz. Z Gorlic w niedzielę nie jeździ nic, po prostu żaden autobus. Nie wiem ile kosztuje taksówka. Koleżanka z Krynicy do Wysowej zapłaciła 200 złotych.
Pogoda do wczoraj była piękna, śniegu sporo. Wczoraj zaczęło trochę topnieć, ale na pewno szybko nie zginie. Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20220203_135448.jpg
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: ddzidka57 »

Aha, od przystanku jest kawałek do Biaweny, w dodatku pod górę, co z bagażem nie jest za przyjemnym spacerkiem zwłaszcza po śniegu.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Witaj Danusiu! :)
Wybieram się w marcu do Biaweny. Wiesz może jakie pokoje (ile osób) przydzielają dla osób na leczeniu szpitalnym?
Czy w pokojach są czajniki, sztućce, talerzyki itp?
Czy w pokojach są ręczniki?
Czy są organizowane jakieś wycieczki?
Czy gdzieś gra muzyka?
Czy nie ma problemu z zasięgiem i internetem?
Pozdrawiam! :-)
ddzidka57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 02 sie 2013 14:59
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: ddzidka57 »

Cześć. Generalnie kobietki mają 2, jedne panie mają studio - dwie dwójki. W trójkach i czwórkach mieszkają panowie. Ale trzeba wziąść pod uwagę że nie ma pełnego obłożenia, a myślę że im bliżej wiosny będzie przyjeżdżało więcej osób i będą komplety. W pokojach jest czajnik, szklanka i lyżeczka. Tyle jeśli chodzi o sztućce. Ręczniki są 2 mały i duży. Ale ja zawsze biorę swój duży jeszcze bo przy wodnych zabiegach typu basen czy kąpiele to mało. W Biawenie wycieczek nie ma. Ale w Instytucie nizej wycieczki organizuje Pan Piotr - ogłoszenia przed Instytutem wiszą. Z Glinikiem chodzi P. Maria Świder - do Niej trzeba dzwonić i pytać gdzie się wybierają i zawsze można się podłączyć. Znam Ją od wielu lat. To wspaniały człowiek i przewodnik, warto się z Nią wybrać.
W Biawenie kawiarnia czynna, muzyka gra, tańce 2,3 razy w tygodniu. Jak ktoś chce można się bawić. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ