20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
OrtO 1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 01 cze 2016 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: OrtO 1234 »

Wycieczki do Tylicz teraz nie polecam, ulicą bardzo niebezpiecznie, ślisko, dobrze się zastanówcie.
Może za kilka dni błoto i lód się rozpuści jak będzie czarna jezdnia to wtedy Tylicz wasz. Dobrze jest trafić jak ksiądz oprowadza wycieczkę po starym i nowym kościele, oraz golgocie,(teraz pewnie cała zasypana) ciekawie opowiada.
Polecam zaliczcie górę Krzyżową, też można się dobrze zmęczyć , choć kilometrów mało.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: BozenaMat »

Mam pytanko..... byłeś na Górze Krzyżowej? Jest przetarty szlak czy idzie się po dziewiczym śniegu?
A Tylicz zaliczymy, ale busikiem. Rzeczywiście niebezpiecznie maszerować drogą. Połazimy po Tyliczu :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: Nutka »

Dziękuję OrtO za opis :)
Też korzystałam z usług tego sanatorium i powiem,że było to najlepsze sanatorium w jakim byłam.👍

A Ty, Bożenko, idź na tą golgotę ;) ....trochę zadumy i modlitwy nie zaszkodzi Ci :P
OrtO 1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 01 cze 2016 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: OrtO 1234 »

Wycieczka na górę Krzyżową wiele razy, różnym ścieżkami ale ostania marzec 2019, niestety nie wiem jak teraz wygląda szlak.
Nutko co do sanatorium to już kolejny pobyt.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: Felice »

To prosimy o aktualne opinie, bo z tego co wiem ostatnio tam bardzo dużo zmieniło się.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: Atina »

Z moich 10 pobytów sanatoryjnych to numer 1 :D
OrtO 1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 01 cze 2016 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: OrtO 1234 »

Felice jest to aktualna opinia , ze stycznia/luty 2022 roku.( na pierwszej stronie)
Zmiany takie, że jest odnowione zaplecze zabiegowe, trwał remont na VI piętrze ale od nowego turnusu już pewnie będą tam kwaterować, teraz odnawiają II piętro korytarze, po drobnym liftingu basen i remoncie odnowa biologiczna.
Na stołówce przy stoliku siedzi 4 osoby ( razem zamieszkujące lub 4 z dwóch dwójek), dodatkowa sala przeznaczona na stołówkę (wcześniej odbywał się tam handel obwoźny i pogadanki ).
Wszędzie wiszą dozowniki do dezynfekcji rąk, w windzie powinny jeździć dwie osoby, odwrócone do siebie plecami w maseczkach, oczywiście wszędzie obowiązek chodzenia w maskach. prośba o nie gromadzenie się w pokojach i ograniczenie wyjść w celach towarzysko-rozrywkowych.
Zakaz spożywania alkoholu w sanatorium.
Przyjęci przebiega sprawnie bez czekania ( co jest ogromnym plusem - nie czeka w kolejce 30 osób), nie ma gromadzenia się przed gabinetami zabiegowymi, wizyta kontrolna telefonicznie.
Jest nowa dyrekcja. przychylająca się sugestiom kuracjuszy, Wszędzie są jeszcze przepiękne dekoracje świąteczne. Więcej znacznych zmian brak.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: Bibi2 »

OrtO, już teraz dziękuję za przedstawienie Wojskowego
mam do WSZUR szczególny sentyment - to było moje pierwsze sanatorium :)
Na Krzyżowej również byłam w marcu 2019 :lol:
pozdrawiam i dobrego , dalszego pobytu :)
OrtO 1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 01 cze 2016 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: OrtO 1234 »

Bibi dziękuję bardzo, pobyt w Krynicy i jeszcze w tym sanatorium to rewelacja.
OrtO 1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 01 cze 2016 08:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 WSZUR - Krynica Zdrój 2022

Post autor: OrtO 1234 »

Dwie ważne informacje które obowiązują od czasu pandemii:
- obowiązuje opłata klimatyczna (4,80 za dobę)
- nie trzeba chodzić po wodę do Starych Łazienek, otrzymujemy ją przy odbiorze karty zabiegowej u pielęgniarki (Słotwinka 5 litrowy karton, Zuber butelkowany w zgrzewce)
ODPOWIEDZ