Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Samosia »

Gdy byłam we wrześniu z córką w NŁM to również nie było darmowego wi-fi jedynie była opcja wypożyczenia tzw.routera ale za jaką kwotę kaucji nie wiem ( po zakończeniu turnusu i oddaniu urządzenia kaucja jest zwracana ) jednak tak czy siak póżniej trzeba jeszcze płacić za każdy dzień użytkowania 2zł 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Atina »

Kawiarnia Prezydencka bywało się tam...dziwne te czasy :roll:
Miejmy nadzieję, że niedługo to się zmieni,czy ktoś korzysta czy też nie 8-)
Fajnie Bożena opisuje swój pobyt,ech niektórzy mają lekkie pióro :D i fajnie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ANDY12345 »

BozenaMat pisze: 30 sty 2022 17:55 Przypomniało mi się jeszcze coś. Otóż w NDZ nie ma Internetu, każdy radzi sobie po swojemu. Ja mam Hotspota w telefonie, inni wchodzą na unijny krynicki Hotspot, jest darmowy. Trochę to dziwne, że w XXI wieku budynek jest bez dostępu do sieci. Za to w Starych Łazienkach Mineralnych można się połączyć z WiFi. Leżąc po borowinie można połazić po necie. Hasło: LAZIENKI :lol:

Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę......... aha..... nadal pielęgniarka nie zainteresowała się czy jestem w pokoju :lol:
Bożenko, w SDZ był darmowy i w miarę szybki net ale tylko w pobliżu recepcji :) , nabieraj sił na Tylicz :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ewasz »

Bożenko u mnie teraz była pierwszy raz od tygodnia. Zdziwienie malowało się na mojej twarzy 😄😄😄
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Takie małe podsumowanie po 8 dniach pobytu w Nowym Domu Zdrojowym w Krynicy.
1 Kierowniczka, Pani Marzena bardzo pomocna w załatwieniu jedynki.
2. Warunki mieszkaniowe na 5. Oczywiście w części wyremontowanej. Jak remonty dobiegną końca, cały NDZ będzie super miejscem.
3. Lekarka na 5... otwarta na sugestie, dobierająca zabiegi wedle potrzeb. W trakcie turnusu można iść po konsultacje. Znajomej od stolika rozbujało się ciśnienie. Wspólnie z lekarką unormowały robiąc przerwę w zabiegach, zmieniły zabiegi i jest teraz OK. Oczywiście zabiegi jej nie przepadły..... zostały przesunięte na inny termin.
4. Dyżur pielęgniarski całodobowy. Sprawnie wszystko przebiegało. Nie ma zbędnego chodzenia po pokojach i sprawdzania czy ktoś jest czy nie. Wreszcie traktują nas jak dorosłych, a nie jak dzieci, których trzeba złajać, gdy zbyt późno kładą się spać.
Plusem jest dostawanie prześcieradeł na zabiegi. W dobie pandemii jest to super. Nie każdy myśli, by zaopatrzyć się w te prześcieradła.
5. Zabiegi idą sprawnie, bez kolejek, młodzi rehabilitanci, naprawdę oddani temu co robią. Ogólnie super ludzie. Masażysta, młody chłopak REWELACYJNY. Chłopak owszem, ale to jak masuje, to rewelacja :D
6. Jedzenie na 5. Przez 8 dni nie zdublował się obiad. I codziennie jest mięso do obiadu i wędlina do śniadania czy kolacji. Dodam, że to wędlina, dobrego gatunku, a nie martadela czy jakaś mielonka. Chylę czoło przed Kierowniczką, Panią Marzeną, że mając stawkę 7,50 potrafi tak zorganizować wszystko, że jedzenie jest bardzo urozmaicone i dobre. Zima a są owoce i sporo warzyw. I CODZIENNIE są zupy mleczne.
7. Warunki sanitarne na 5. Przy każdym pomieszczeniu ogólnodostępnym są dozowniki z płynem, personel chodzi w maseczkach, kelnerki w maseczkach i rękawiczkach.
8. Panie sprzątające starają się wszystko ogarnąć. Nie mam zastrzeżeń, bo i dokładały papier toaletowy, wyrzucały śmieci i odkurzały czy ścierały podłogę, tudzież myły umywalkę.
9. Usytuowanie w Krynicy na 5. Centrum, wszędzie bliziutko, można albo połazić po Deptaku, albo jak ja...... ruszyć w świat.

No to na razie tyle o NDZ. Po tygodniowym pobycie uważam, że jest to jedno z lepszych Sanatoriów. Dobry wybór, nie żałuję, że tu pojechałam. I z czystym sumieniem mogę go polecić.

Lecę na kolację. Ma być bigosik, a jak będzie taki typowo po góralsku, to się obeżrę :oops:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Miłego pobytu życzę. ...piękna relacja...

Pozdrawiam Gośka
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Gaba »

Całkowicie się zgadzam z Bożeną ośrodek na 5 :!: ...nie rozumiałam maruderów na moim turnusie, którzy na wszystko byli na nie :(
Zazdroszczę Ci te zimy i widoków z nią wiązanych :shock: Miłego dalszego pobytu!
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Gosiu, Gaba........ dzięki dziewczyny :kwiat: :kwiat:

Co do maruderów, to zawsze znajdzie się taki, co to na wszystko kręci nosem. Ja bym go zapytała, co w domu je, że nic mu nie smakuje.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ewasz »

Super opis Bożenko 😘
A ja byłam taka bezczelna, że zapytałam co w domu jada, że tu tak ujada 😜😂 mina warta 1 000 000 $ 😂😂
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: darek »

Humorystycznie
Co jada ?
No żur a tutaj 8 dzień i codziennie co innego dlatego ujada bo BRAK monotonii.

Fajny opis Bożeno.
Natomiast co do wspomnianej Koleżanki , prawdopodobnie Pani musiała być kardiologiczna.
Widomo od kilku lat ,że Kardiologicznych nie wysyła się do Krynicy.
Może wspomogła się podstawowym Prestarium i zrobiła się Rewolucja.

Osobiście w Krynicy wytrzymuję max kilka godzin a już w Wysowej wszystko jest ok

Prawdopodobnie mikroklimat mógł miec wpływ na Kolezankę

Czekamy na ciąg dalszy Reportażu -Opini z Krynicy
ODPOWIEDZ