Sanatorium Covid-19

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Sanatorium Covid-19

Post autor: esia62 »

Proszę o pomoc w wyborze sanatorium - rehabilitacja Covid -19.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Bibi2 »

Esia, zajrzyj tutaj : viewtopic.php?f=13&t=24251
viewtopic.php?f=3&t=24925

Ostatnia małgorzatasikorska bardzo się interesowała rehabilitacją pocovidową , dostała trochę podpowiedzi , zobaczymy czy podzieli się wiedzą po odbytym turnusie .
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Bastek »

Do esia62

Ja ci osobiście mogę polecić to Sanatorium Uzdrowiskowe Złocień w Ustroń. Ponieważ tam osobiście przebywałem na leczeniu po przejściu covid-19. To był turnus od 29 Lipca 2021 roku do 12 Sierpnia 2021 roku. I oceniam to Sanatorium na bardzo dobre i odpowiednio dobre zabiegi.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: dani888 »

Bastek a można było wychodzić na zewnątrz ? Pytam bo sama interesuję się właśnie rehabilitacją pocovidową . Dzięki za odpowiedź .
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Bastek »

Do dani888

Owszem można było wychodzić z Sanatorium i wybrać się do Centrum Miasta, ale tylko w wolnym czasie lub po wszystkich zabiegach.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Dorota123 »

Właśnie wróciłam z rehabilitacji pokowidowej- sanatorium Dom Zdrojowy Cieplice Zdrój. Jestem bardzo zadowolona. Z zabiegów miałam min. gimnastyka w basenie, masaż klasyczny, masaż aquawibrion, hydromasaż, kąpiel borowinowa, gimnastyka grupowa. Jedzenie wystarczające, pokoje o różnym standarcie z łazienkami. Można wychodzić po za teren ośrodka. Okolica fajna. W pobliżu Karpacz, Szklarska Poręba , Jelenia Góra można się wybrać po południu- niestety kosztem kolacji, bo trudno zdążyć chyba, że ma się własne auto. Duży park, deptak do spacerów.
marconis
Posty: 4
Na forum od: 05 kwie 2022 15:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: marconis »

jeszcze jakieś obostrzenia zostały ,które utrudniają życie (chronią życie) ? czy już powrót do normalności ? Jak z maseczkami?
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Dorota123 »

Na przełomie lutego i marca musieliśmy chodzić w maseczkach. Posiłki były w 5 turach i siedzieliśmy po 2 góra 3 osoby przy stolikach. Nie było tańców wtedy _ale ruszyły wycieczki - to wszystko w Cieplicach.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: Andrzej1958 »

Wyczytałem, cytuję:
"Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, nie mogą już otrzymać skierowania na rehabilitację pocovidową w ramach specjalnie przeznaczonych do tego programów. O zmianie poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia w oficjalnym komunikacie. Teraz dowiadujemy się, że pacjenci będą mogli skorzystać z rehabilitacji po konkretnym uszczerbku na zdrowiu.
...
Teraz dowiadujemy się, że zamiast kompleksowych programów rehabilitacyjnych dla pacjentów z long COVID-19 pacjenci zostaną skierowani na rehabilitację dopiero po konkretnym uszczerbku na zdrowiu. Dla pacjentów przewidziana jest m.in. rehabilitacja po udarze, rehabilitacja ortopedyczna czy po zawale serca.
...
Przyczyna wydaje się prosta. Jeden dzień rehabilitacji pocovidowej kosztuje NFZ ok. 188 zł. Dzień rehabilitacji specjalistycznej dotyczącej tylko jednego narządu od 70 do 100 zł."

Link do tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/rehabilita ... la-decyzja
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Covid-19

Post autor: dani888 »

No tak ... chodzi tylko o kasę i o nic więcej , taki pacjent zżerał za dużo pieniędzy - proste :evil: .
To teraz mamy czekać np. na zawał czy udar ? A jak udowodnimy , że to skutek przejścia COVIDU ?
Ani jak , wiadomo , stwierdzą , że po prostu - dopadło i tyle ... :shock: :evil:
To tak jak z tymi rekompensatami po szczepieniach ... śmiechu warte a z drugiej strony złość .
Ot i znów załatwili naród ... umierajcie sobie - dla nas lepiej... :roll: , mniej emerytów , rencistów , mniej ludzi schorowanych .
A sobie podwyżki , nagrody itp... pfuj !
Za miskę ryżu zapierdzielać i tyle ... :shock:
ODPOWIEDZ