Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1534
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: nula »

Dziękuję Buniu za podpowiedź i słowa otuchy :serce:

Jeszcze dziś zdążyłam dodzwonić się do nfz- tu.
Jakoś ciężko to widzę. W rozmowie pani nie była zbyt przychylna. Gdybym dziś nie odczytała w przeglądarce przydziału, to nic bym się od nich nie dowiedziała. Ja nie wiem czy to są aż tak wrażliwe dane, żeby robić taką tajemnicę!? :(
Dziś w aplikacji " sprawdź sanatorium" już nie ma żadnego numerku, ale za to jest informacja:
" Skierowanie zostało potwierdzone przez oddział nfz. Wyznaczony został termin i miejsce leczenia."
A dalej: " brak pobranych danych".
Jedynie co udało mi sie od tej kulturalnej i grzecznej pani wyciągnąć to to, że nie wyjadę w grudniu a dopiero w lutym. Ale daty już konkretnej nie chciała podać, nie mówiąc o podaniu nazwy sanatorium czy miejscowości.. Oznajmiła, że mam cierpliwie czekać, bo wyślą dokumentację pocztą i wszelkie informacje tam będą, i z pewnością zdąży to do mnie dotrzeć przed rozpoczęciem turnusu..Dodała jeszcze tajemniczo, że będę zadowolona :roll:

Czy ktoś z Was miał podobnie..?
Czy faktycznie nfz nie może udzielić takich informacji, skoro jest już przydział?
Czy po prostu nfz tego nie praktykuje dla " świętego spokoju", aby nie bombardować ich telefonami i prośbami o zmiany.. :|

Więc wydaje mi się, że jak już przyślą to " musztarda po obiedzie"...

Pocieszam się jeszcze, że może coś sami mi zmienią. Bo kojarzy mi się, że ktoś już pisał na tym forum o przydziale a po jakimś czasie, nie wiadomo dlaczego został on zmieniony (zmieniono ośrodek), i nie było to na prośbę zainteresowanego.

No cóż. Poczekamy , zobaczymy.

Miłego wieczorku 🌃🌟
Wieslaw57
Posty: 2
Na forum od: 28 lis 2022 09:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: Wieslaw57 »

Gdzie przeczytałaś te niedorzeczności o Leśniku w Sopocie?
Byłem tam z żoną na przełomie sierpnia i września 2020 roku. Same miłe wspomnienia.
Ośrodek położony w zaciszu w przepięknym lesie z mnóstwem ścieżek do spacerowania, wspaniałe powietrze. Dojazd do centrum Sopotu i na plażę wygodny (autobus spod ośrodka). Załoga miła, zabiegi super, kuchnia wspaniała (na miejscu), posiłki smaczne, a przez cały turnus nie powtórzył się obiad, co świadczy o inwencji i chęciach kucharzy. Jedynym utrudnieniem były ograniczenia covidowe, bo to był pierwszy rok pandemii.
Chętnie byśmy powtórzyli. Czekamy właśnie na przydział (pewnie w tym tygodniu). Jesteśmy skłonni w ciemno się zamienić.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1534
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: nula »

Dziękuję Wieslawie57 za odzew.
Miło usłyszeć, że jesteście zadowoleni z pobytu w tym sanatorium.A to, że chceCie tam powrócić daje najlepsze rekomendacje.
Wasza opinia podbuduje mnie nieco...
Bo po tych opiniach wyczytanych na stronie internetowej ośrodka ale i tutaj, na tym forum ( o ile dobrze pamiętam ostatnia opinia z października tego roku, o pobycie w kwietniu tego roku), lekko mnie podłamały.
Dodam, że do personel i baza zabiegowa w opiniach byla zadowalająca na 100 procent !!
Nie jestem wymagająca i umiem sie dostosować, ale jeżeli wszyscy dopłacamy jednakowo ( pobyt oczywiscie nfz) i od tego roku sumy szczególnie poszybowały, to dlaczego te warunki socjalne nie mogą być choć do siebie zbliżone w tych sanatoriach ??
Każdy powinien otrzymać godne warunki. Przecież my właśnie dopłacamy do zakwaterowania i wyżywienia...
Pozostaje mi mieć nadzieję, że nastąpiła poprawa, i że remonty i modernizacja objęła wszystkie pomieszczenia tego budynku.
Zobaczymy, czy los sie do mnie uśmiechnie.
Pozdrawiam cieplutko 🌹
nula ;)
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 926
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: BarbaraG »

To i mój znajomy doczekał się przydziału z Waszego NFZ. Krynica Zdrój od 06.03.2023, 20 WSZU-R. Otrzymał przydział przy numerku 117.
Pozdrawiam :kwiat:
Wieslaw57
Posty: 2
Na forum od: 28 lis 2022 09:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: Wieslaw57 »

I nie będziemy musieli się zamieniać.
Dostałem po raz drugi skierowanie do Leśnika w Sopocie z czego się bardzo cieszę. Oby tylko nic nieprzewidzianego nie wypadło?
Pewnie się miniemy, bo skierowanie jest na 10.III.?
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1534
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: nula »

Wiesławie57 cieszę się, że otrzymaliście upragniony przydział :P

Zobaczymy co mnie uda się wskórać, bo jak nfz nie przychyli się, to pożegnam się z wyjazdem.
Wasz termin uratował by mnie.
Mój turnus jest: 16.02-09.03.
Życzę Wam udanego pobytu i skutecznych zabiegów
:kwiat:
nula
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: Bunia »

nula, jeszcze nie wiesz ?

Ja już czekam na ocene lekarza balneologa :)

Zdrowych i radosnych świąt wszystkim życzę :kwiat:
Bunia
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1534
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: nula »

Buniu,

niestety śpieszyli się bardzo i jeszcze przed Świętami otrzymałam negatywną odpowiedź na piśmie. Moja prośba z uzasadnieniem nie przekonała naszego oddziału nfz i potraktowali ją jako rezygnację. Dokumentację odesłali do lekarza kierującego.
Dodali, że nic nie stoi przeszkodzie abym ponownie złożyła skierowanie, a wówczas po kwalifikacji balneologa mogę dzwonić o tzw.zwroty...
Więc procedura od początku :?
Na spokojnie tak zrobię ale już na wiosnę, jak wszystko mi się poukłada.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i poświąteczne życząc wejścia z przytupem w lepszy Nowy Rok !!! :P

:kwiat: :kwiat: :kwiat:
:serce:
Ewa Tachasiuk
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 04 sty 2023 15:51
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: Ewa Tachasiuk »

Witam, czy ktoś jedzie do żegiestowa z Chojnic lub okolic 25.01.2023 -15
02.2023.?
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejka NFZ ZACHODNIOPOMORSKIE -Reumatologia

Post autor: Bogutka5 »

Witam, po dwóch miesiącach odkładania "na potem" pani doktor rodzinna wypisała nasze wnioski i zostały wysłane do NFZ Szczecin. Wiem, że na ocenę balneologa trzeba czekać 2 miesiące. Ale skoro zaczęło się toczyć to może się dotoczy.
Pozdrawiam
Bogutka
ODPOWIEDZ