Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Ale czy dostałaś skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej? Jeżeli tak, to szukasz miejsca, które świadczy taki profil leczenia. Jak już będziesz wiedziała gdzie chcesz jechać wysyłasz tam skierowanie i dokumentację i czekasz na przyjęcie.
Alaban
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 01 cze 2022 13:28
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Alaban »

Felice,kto może wystawić skierowanie na oro? Czy może to być lekarz rodzinny?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Nie, nie może to być lekarz rodzinny. Skierowanie musi być od specjalisty ze szpitala lub poradni specjalistycznej ( ortopeda, neurolog, reumatolog, neurochirurg).
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: tygrys »

Ile czasu czekaliście czeka się na informację o zakwalikowaniu się na ORO ? Ja złożyłem dokumenty wraz ze skierowaniem kod:4300 ponad miesiąc temu do 20 wojskowego w Krynicy. Na razie cisza i brak jakiego kolwiek info.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: MaryKate »

Tygrys , do wojskowego w Krynicy to nawet 2 miesiące czekac trzeba na odpowiedż i z tego co wiem to tylko skierowania z wypisem ze szpitala.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: tygrys »

W Wojskowym po około 1,5 niestety komisja dała "gonga" i dobre rady. Czyli w sumie standard :( . Wysłałem skierowanie do Krystyny w Busku-Zdroju i już na drugi dzień od wysłania zarejestrowali skierowanie. No i teraz czas oczekiwania-Kiedy wyznaczą termin ? Zajrzałem do Świata Przychodni, a tam czas oczekiwania o zgrozo na ORO właśnie w Krystynie w Busku-1655 dni :shock: Ktoś tam był ostatnio ? Ile czekaliście ? Jakieś podpowiedzi, sugestie. Zgóry dziękuję z odp. I pozdrawiam. :kwiat:
AleksandraW
Posty: 2
Na forum od: 02 maja 2023 12:39

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: AleksandraW »

Rehabilitacja Łykoszyn i Lubycza Królewska. Czy ktoś z państwa był w jednym i w drugim proszę o opinie - porównanie tych ośrodków.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Ja byłam w Łykoszynie więc mogę się wypowiedzieć tylko na temat tego ośrodka , było w tym samym czasie kilka osób które bywały w Lubyczy i twierdzili że w Łykoszynie lepiej , ośrodek kameralny , jedzenie wyśmienite , zabiegi ok a rehabilitanci to wspaniałe osoby , tyle tylko że Łykoszyn to mała wioska .
AleksandraW
Posty: 2
Na forum od: 02 maja 2023 12:39

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: AleksandraW »

Dziękuję za informację. Ważne to dobre zabiegi i personel, rehabilitanci przyjaźni pacjentom. Mały, kameralny ośrodek to też na plus, a, że wioska tym lepiej. Doczytałam gdzieś, że to szczere pole, znaczy spokój i cisza.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa - opinie

Post autor: jacky6 »


Ośrodki typu Łykoszyn, Lubycza Królewska, Puck, Kudowa - długo by wymieniać są odpłatne za pobyt ( jedzenie i zakwaterowanie ), koszt zabiegów
( identycznych jak w sanatoriach NFZ ) pokrywa właśnie NFZ.
Stawki odpłatności znajdziecie na ich stronach www, wujaszek gugle szybko zapoda na talerzu.
Ważne - czas oczekiwania jest krótki.
I można nawet dwa razy w roku.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:

ODPOWIEDZ