Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: JULKA123 »

Jeszcze nigdy nie korzystałam.
Nie mogę doczytać szczegółów a mianowicie:
1. Czy za pobyt są jakiekolwiek opłaty (w ramach nfz po operacji)?
2. Czy Szpital w takim wypadku wydaje zwolnienie lekarskie?
3.czy jest możliwe wskazanie terminu w którym nie ma sie możliwości wyjazdu ( np wyjazd wakacyjny opłacony wczesniej)?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: ANDY12345 »

Witaj, nic nie płacisz prócz przejazdu, zwolnienie lekarski Ci przysługuje tak jak za pobyt w szpitalu tylko musisz wcześniej zgłosić. Co do terminu to już musisz dopytać w danym ośrodku, ale podejrzewam, że termin wyznaczony jest świętym. Możesz zwrócić się z telefonicznym zapytaniem i będziesz miała jasność, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Bardzo istotne jest to, by dokumenty złożyć jak najszybciej po operacji, bo wyjazd w trybie pilnym jest możliwy w ciągu pół roku od zabiegu. Potem okres oczekiwania może wydłużyć się do kilku lat.
Jeżeli chodzi o wybór terminu, to rzadko jest możliwy, ponieważ jest to wyjazd szpitalny i oni też muszą rozliczać się z kolejności w przyznawaniu terminu. Czasem może udać się, ale terminu nie przełożysz na ponad te 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Ponieważ wyjeżdżasz na skierowanie do szpitala , to wszystkie procedury są takie jak w szpitalu obowiązują.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: beatricze »

Julka 123
Dokładnych informacji udzieliłam ja i Felice.
Nie ma potrzeby zakładać kilka tematów i pytać o to samo.Tym sposobem zaśmiecamy forum.
pozdrawiam
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: beatricze »

Julka 123
Odpowiem tak: pytasz czy w ramach NFZ jest rehabilitacja częściowo odpłatnie po operacji?
Tak są dopłaty do TVP, lodówki czy czajnika. Ta forma nazywa się ogólnoustrojowa i czas pobytu to 21 lub 28 dni. Zwykle to odbywa się w sanatoriach lub ośrodkach rehabilitacyjnych .To zalezy od tego jak zostanie zakwalifikowane przez konsultanta w NFZ.
Natomiast leczenie - rehabilitacja, o której ja pisze i Felice to inna forma leczenia, tez po operacji.Tu wysyłasz dokumenty do wybranego ośrodka i jesteś w szpitalu (uzdrowisku) na rehabilitacji. Pytasz czy możesz wybrać czas odbycia tej formy leczenia. Niestety nie, chyba, ze tak wypadnie koniec 6 miesiąca od operacji.To będziesz mieć szczęście.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: gosiam »

Na rehabilitacji ogólnoustrojowej bylam w marcu 2020r. /5.03-26.03/. W tym czasie gdy ogloszono coronawirusa. Dodam, że ja nie byłam po operacji. Na leczenie - rehabilitację ogólnoustrojową skierowal mnie lekarz rehabilitant u którego się leczę. Po wystawieniu skierowania wysłałam je do wybranego przez siebie uzdrowiska. W moim przypadku był to Połczyn Zdrój uzdrowisko Gryf. W niedługim czasie otrzymałam info, że zostalam "wpisana na listę oczekujących na świadczenie medyczne Rehabilitację Ogólnoustrojową". Kwalifikacja została dokonana przez dyrekcję uzdrowiska na podstawie dolączonych przeze mnie badan. Na wyjazd mialam czekać 5 lat a wyjechalam po 3. Moj pobyt mial trwać 21 dni ale z uwagi na pandemię zostal skrocony o 5 dni. Oplaty ktore ponioslam to 30zl za jeden dzien pobytu za pokoj 2 osobowy + oplatę klimatyczną 4,40zl za jeden dzien pobytu + oplatę za TV 70zl. Jesli moje wypociny komus będą przydatne to się cieszę. Tak jak napisalam na wstępie..nie bylam po operacji. Byc moze po operacji są inne procedury. :)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: gosiam »

Chcialam przeslac skan pisma które otrzymalam z Polczyna ale coś mi się blokuje w telefonie. Pozdr
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

Gosiam Połczyn ma inną umowę i tam Rehabilitacja Ogólnoustrojowa nie jest prowadzona na Oddziale Szpitalnym ,dlatego w ramach pobytu ubezpieczony ponosi częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w Zakładzie Lecznictwa .
Tam również nie przyjmują osób bezpośrednio po operacjach.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: gosiam »

Być może. Nie będę sie upierać bo nie wiem. Wiem tylko, że jak byłam to pracownicy mówili, że to jest oddzial szpitalny. Ale może tylko używali takiego określenia. Jest to kilka pokoi na parterze od strony SPA. Jesli byłaś to wiesz o czym piszę. Obecnie tez czekam na Połczyn. Wyslalam dokumenty w październiku 2020r. Jest to skierowanie do szpitala na oddzial rehabilitacji medycznej wystawione przez tego samego lekarza rehabilitacji medycznej. Właśnie przed chwilką sprawdzilam to skierowanie /zostawiłam sobie kopie/. Mam wpisane w trybie pilnym i mam odpowiedz że wyjazd nastąpi we wrześniu 2025r.
ODPOWIEDZ