Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Daro4242 Ja nie jestem po operacji (jeszcze ) tylko po leczeniu szpitalnym i tak jak pisałam wyżej poinformowano mnie że skierowanie zostało zakwalifikowane jako pilne.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

Z moich informacji skierowanie ze szpitala po operacji czy pobycie jest traktowane jako pilne.
Pytanie
Czemu do Kudowy, do Bristolu Barbaro?
Nie do Krynicy, Buska?
Życzę szybkiego przydziału.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Daro 4242 mam jeszcze pytanie, czy informację o terminie przyjęcia otrzymałeś listownie czy telefonicznie ? i jak długo czekałeś od momentu wysłania dokumentacji ?
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Daro 4242 pisze: 08 cze 2023 15:39 Z moich informacji skierowanie ze szpitala po operacji czy pobycie jest traktowane jako pilne.
Pytanie
Czemu do Kudowy, do Bristolu Barbaro?
Nie do Krynicy, Buska?
Życzę szybkiego przydziału.
Czemu do Kudowy ? Jakoś tak wyszło ;) do Buska dostałam przydział do sanatorium we wrześniu a tam gdzie bym chciała czyli w Wojskowym podobno tylko po operacji możliwy szybki pobyt więc odpuściłam , do Krynicy nie dzwoniłam bo nie wiem czy coś się zmieniło od 2021 roku , wtedy też miałam skierowanie na ogólnoustrojową rehabilitację i wtedy mi powiedziano że tylko po operacjach a o Kudowie czytałam dobre opinie więc postanowiłam tam spróbować.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

Po złożeniu dokumentów(listopad 2022) w Bristolu na początku stycznia bardzo miła Pani do mnie zadzwoniła i poinformowała że zostałem przyjęty i mogę sobie wybrać termin, wybrałem 18 kwiecień(mogłem marzec ,luty) ,gdyż święta chciałem być w domu a 15 maja miałem zaplanowaną operacje kostki.
Operacja sie odbyła i dostałem skierowanie które wysłałem do Krynicy do
wojskowego, zostałem przyjęty(termin dostałem sms na 14 czerwiec),
Coś im się tam pomyliło, jeszcze nie mogę na operowana nogę stawać i do 29-06 będę nosił ortezę do kolana.
Poproszę o termin na sierpień.
Napisałaś:
do Krynicy nie dzwoniłam bo nie wiem czy coś się zmieniło od 2021 roku , wtedy też miałam skierowanie na ogólnoustrojową rehabilitację i wtedy mi powiedziano że tylko po operacjach a o Kudowie czytałam dobre opinie więc postanowiłam tam spróbować.
Ja też czytałem i pojechałem.

Obdzwoniłem interesujące mnie sanatoria i wszędzie mi powiedziano
że ze szybki termin tylko po operacjach.
W jednym czy dwóch sanatoriach powiedziano mi że już nie ma miejsc na ten rok.
Bristol jak i Kudowa jest ok.
W Bristolu brak kawiarni(remont, nie wiadomo kiedy się zakończy jeszcze nie zaczęty),brak basenu, jest obok ale trzeba płacić(skierowani z NFZ do sanatorium mają przepisywany basen).
Brak wi-fi w pokojach, brak jakichkolwiek rozrywek(bilard, tenis stołowy itp. kącika do posiedzenia, tylko korytarze)
Palarnia papierosów przed głównym wejściem.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Daro dziękuję za odpowiedź, palarnia mi nie potrzebna bo nie palę ;) jeśli chodzi o internet to w telefonie mam spory pakiet więc wystarczy mi , co do basenu to też nie specjalnie mi zależy byle by pozostałe zabiegi były ok i warunki zakwaterowania w miarę godne tzn żeby było schludnie i czysto , słyszałam że oddział rehabilitacji jest po remoncie , jeśli chodzi o rozrywki to zawsze można iść do jakiejś kawiarni na kawę, pospacerować, przypuszczam że na jakąś wycieczkę też da się pojechać. W sierpniu ortopeda ma zadecydować o operacji czy raczej zabiegu łokcia więc potem też chyba będę mieć możliwość ponownie skorzystać z rehabilitacji , wtedy pomyślę gdzie ewentualnie pojechać następnym razem.
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Daro 4242 »

W pokoju którym byłem, było czysto i przyjemnie, jak i w całym budynku.
Panie sprzątają w pokojach raz na tydzień, można zawsze poprosić o potrzebną brakującą rzecz, lub wymianę ręczników.
Jedzenie smaczne, na śniadania dodatkowo zupy mleczne(nie jadam wiec nie wiem jakie w smaku).
Zabiegi i personel są ok jak chyba wszędzie
Lekarz przepisał mi 2 godziny ćwiczeń na sali i kąpiel kwasowęglową, pole magnetyczne.
Powiedział że jak mi sie nie podoba mogę do domu jechać.
Ale to chyba tylko ja tak dostałem.
Z Bristolu jest raczej wszędzie blisko.
Rano i w dzień ptaszki śpiewają.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: komputer »

Felice pisze: 31 paź 2022 18:07 Nie, nie może to być lekarz rodzinny. Skierowanie musi być od specjalisty ze szpitala lub poradni specjalistycznej ( ortopeda, neurolog, reumatolog, neurochirurg).
Jeśli dostanę skierowanie od każdego z wymienionych specjalistów to mogę liczyć na 4 rehabilitację?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania i odpowiedzi

Post autor: jacky6 »


4 skierowania - tak - ale do realizacji w ciągu 2 lat.
Bo w roku można tylko dwa razy.
:mrgreen: :mrgreen: :geek:

Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Felice »

komputer pisze: 16 cze 2023 15:01
Felice pisze: 31 paź 2022 18:07 Nie, nie może to być lekarz rodzinny. Skierowanie musi być od specjalisty ze szpitala lub poradni specjalistycznej ( ortopeda, neurolog, reumatolog, neurochirurg).
Jeśli dostanę skierowanie od każdego z wymienionych specjalistów to mogę liczyć na 4 rehabilitację?
To dowcip? Skierowanie może być tylko jedno.
ODPOWIEDZ